Kellys BikeFest Maratón

01.06.2014
XC preteky
Kálnica (Slovensko)

Propozície, Výsledky
Predtým zjazdom je výšlap, takže nepredpokladáme, že prídu ľudia v nejakom veľkom balíku. Chceli sme to trošku prepestriť, bolo možné tento úsek obísť, ale zdal sa nám atraktívny. Veľký okruh má prevýšenie 1700 m.
23.05.2014 - 10:08:25
00
Dakujem. Ten výslap nieje az tak dlhy ale tak zalezi aj kolko ludi pojde ak 200 tak by problem nemal byt ak 400 tak by to uz problem mohol byt.
23.05.2014 - 10:32:45
00
Aké prevýšenie má malý okruh?
26.05.2014 - 17:06:21
00
Zdravim,ako to vyzera na trati? Viem ze prasit sa nebude, ale ci to nebudu zase bahenne kupele
28.05.2014 - 21:30:20
00
o tom pochybujem. cez piatok a sobotu by to malo dost preschnut
28.05.2014 - 21:50:08
00
Start sa rozdeli, najprv odstartuje velky okruh a nasledne maly okruh. Aby sme zamedzili koliziam. Pocasie vsak nevyberieme :)
29.05.2014 - 13:22:46
01
Mne sa podarilo prebehnut cast trasy este v sobotu za sucha, pridavam sem par foto nech je vidno, kade sa pojde. Trate sa oproti minulemu roku zmenili - na Inovec sa ide cez Beckov a Selec + sa vytvorila kratšia 30km trať ktorá nejde až na Inovec. Foto ku koncu su trochu starsie.

Na webe bola doplnená i mapka s vyznačenými občerstvovačkami + GPS logy jednotlivých tratí. E-registrácia za zvýhodnené štartovné 9€ bude ukončená v utorok 27.5.2014

Maratón je len malá časť z veľkého programu Bike Festu, pripravených je viacero súťaží - v downhille, dual slalome, pumptracku, airbagu, enduro atď. Počas celých troch dní môžete testovať > 300 bicyklov, ktoré ešte do systému pribúdajú a môžete si ich zarezervovať elektronicky dopredu už teraz.

Podrobné info o maratóne vrátane registrácie nájdete na linku http://www.bikefest.sk/preteky/kellys-bikefest-maraton

Pre tych, co nemaju GPS navigacie a chcu si trat prebehnut vopred odporucam mrknut trat na Palovom Cmaps - trasa vedie väčšinou po TZT http://cmaps.gpsteam.eu/index_svk.html?gpx=forum.mtbiker.sk/resources/file/160174


Nieco pre nacitanie map. :y: :clap:
http://cmaps.gpsteam.eu/index_svk.html
29.05.2014 - 21:08:01
00
Info z trate.
Isiel som sa tam dnes vecer pozriet, z trasy velkeho okruhu som presiel usek ca. od horarne Belice po chatu pod Inovcom, t.j. v podstate cele stupanie na chatu.
Napriek tomu, ze tu cely tyzden lialo ako z krhle, bol tento usek prekvapivo suchy a bez problemov zjazdny. Za posledne 2 dni bez dazda ho slnko s vetrom celkom dobre vysusili.
Pravdepodobne horsi bude usek od horarne Kondrut po horaren Belice, lebo je to po vrstevnici a tam sa voda a blato asi dzia viac. Tak uvidime ...
31.05.2014 - 21:48:13
00
Krátke zhodnotenie maratónu z mojej strany:
- trochu chaotická organizácia (1. neistota, či je štart o 10. alebo 11.; 2. radenie na štarte "všetci spolu", pričom jednotlivé trasy štartovali 5 min po sebe; 3. hneď po štarte ostrá ľavotočivá zákruta po prachu s kamienkami - zbytočne nebezpečné, akoby sa nemohlo začať priamo na asfaltke)
- značenie super (len prudká odbočka vpravo nad obcou Selec mohla byť osadená regulovčíkom, zbytočne by sme si viacerí nezašli...)
- trať pekná, dlhé stúpanie na Inovec sa mi páčilo, odtiaľ jazda jedna báseň po tých chodníčkoch :y: a dojazd do cieľa po zjazdovej trati :P
- guláš chutil, nebol zbytočne mastný, mäsa dostatok
- 2 kabínky na záchodoch pre účastníkov :n:
- pódium by som tiež situoval inakšie, takto sa pomedzi ľudí chodiacich na "bedňu" premávali DH jazdci, keďže tade viedol dojazd nejakých sekcií...
- nabudúce najať niekoho, kto vie prepísať mená bez skomolenia ("Hartý, Berényi, Snopek" atď.)

Celkovo sa mi akcia páčila, akurát som si tie najkrajšie pasáže neužil, nakoľko od 13. km som chytil kŕče do pravej nohy, ku ktorým sa pridala na 25. aj ľavá. Takže som kričal na les, akoby ma vraždili. :-D Hold, kto nejazdí v tempe, jeho chyba. :)

EDIT: Ešte som zabudol. Konečne jeden z málo pretekov, na ktorom sedeli vzdialenosti podľa propozícií.
01.06.2014 - 19:54:52
01
Podla mňa značenie slabé,parkrát sa nám stalo ,že sme zle odbočili a to som išiel v druhej skupinke a nakoniec za Inovcom som mi stalo osudné,že cez cestu stal nejaký chalan s babou a so psami(celkovo po trati bolo dosť veľa ludí ,ktorí v zjazdoch "zavadzali" a riskovali zranenie aj pre seba) a na otazku ,či išiel tadiaľto nejaký cyklista ma poslali dole a tadial išiel zrovna jeden chalan ktorému uniklo 4.miesto tým ,že zablúdil...dival som sa pozorne - podla mna by mali byť hlavne značky striekané na zem...možno ,že so mnou nebudete súhlasiť ,ale v tom momente som bol na 6.mieste celkovo a chodí sa predsalen rýchlejšie ako kedysi keď som obsadzoval 30.priečky...takže po tomto vybočení som do cieľa išiel ešte 3,5h ,lebo som bol v neznámom prostredi...Takže ja som sklamaný.
01.06.2014 - 20:25:28
01
zhodnotim:
trosku chaos pri registracii. online prihlasenie a zaplatenie na mieste. no trvalo im to dosti. ja som platil cez net. rychle a spolahlive
start super: 3 vlny - dokonca som startoval niekde zo 4. rady a to sa celkom dalo.
co ma milo prekvapilo, bolo ze v dedine sa fakt nepredbiehalo. az za. a hned tam bol aj pad.
na jednom mieste chybal regulovcik. sli sme 2 a netusili sme ci ideme dobre. nastastie hej.
pri tomto pocte sa mi celkom pacilo ze sa netlacilo a nikto nerobil zabrzdenia v stope. mozno preto ze som bol vpredu.
zaver bol super. taky mlady chalan slapal dole a roviny ze som ho nemohol dobehnut. hore kopcom som mu nalozil. v poslednej rovinke ma obspurtoval. nedaval som to na hranu (nastastie - ked sme sli z ciela videli sme tam neprijemny pad na tych kamienkoch)
gulas pre vegetarianov je dost zle jedlo. aspon pitivo som si dal.
obcerstvovacka super - jediny problem bol. ze boli tycinky na slnku a niektore boli dost roztopene (zisiel by sa slnecnik) ako sme ponahlali slecna otvorila flasu a mne "vyvrela" v ruke. aspon som sa osviezil.
este by bolo super na obcerstvovacke mat plagat a bod ze ste tu. nejako som si nepametal profil trate.

celkovo hodnotim za naj, co som tento rok siel.

tesim sa na dalsi rok
01.06.2014 - 20:32:35
00
Ja zhodnotim jedine-znacenie. 95% trate znacene v pohode, ale najpodstatnejsie krizovatky a razcestia mi prisli mierne povedane, odflaknute. By ma zaujimalo, kolko ludi okrem mna a dalsich 3 s ktorymi som siel v skupinke, pokracovali z inovca priamo rovno dole ( a nie vlavo). Ta faborka ktora tam bola mi prisla uplne nedostatocna. Myslim ze nebol az taky problem prepaskovat vsetky ostatne odbocky ktore boli na tom razcesti, alebo tam niekoho postavit. Inak trat bola fajn, hreben bol luxusny, a zaverecna pasaz bola ceresnickou na torte.
01.06.2014 - 21:08:23
00
Aj mne sa maraton veľmi páčil, škoda len, že nebol väčší časový rozostup medzi jednotlivými štartmi... Tí najrýchlejší sa dosť namakali keď museli obehnúť veľkú časť štartového poľa pretekárov z dlhej trasy... Taktiež mohli byť čísla aspoň farebne odlíšené (dlhá vs. krátka trať). Inak počasie, značenie, trasa úplne super (až na ten horolezecký úsek na konci hrebeňa, to sa mohlo v pohode obchádzať).
01.06.2014 - 21:16:43
01
znacenie bolo miestami veru vseliake, napriklad uplny koniec, zopar ludi islo po DH trati a zopar po luke, stal som tam hore asi pol minutu pokial prifrcal jazdec zamnou a ze tadeto a sup ho na DH trat, tak som sa tam vykrucal na 29ne
nastupovanie oboch kategorii naraz a 5 minutovy rozostup v starte veru tiez nechapem
moderator nepoznajuci meno Hartl ?
pocas horolezovania som si vsimol ze si to dakto dava spodnou cestou veducou dole napravo, zeby skratka ?

inak luxusne som sa znicil, krce ma opat neminuli, bez nich by som si to uzival odost viac :$ trat perfektna

kladne hodnotim obcerstvovacky gulas pivo wapky bez cakania a kopec veci co sme dostali :y:


Naposledy upravil duggo dňa 01.06.2014 - 21:47:06, celkovo upravené 1 krát.

01.06.2014 - 21:32:08
00
Daju sa niekde najst vysledky?
01.06.2014 - 21:39:52
00
keyboard_arrow_up