Kellys BikeFest Maratón

01.06.2014
XC preteky
Kálnica (Slovensko)

Propozície, Výsledky
Myslim ze v dnesnej dobe cip na cisle je dost podstatna vec,kto vedel pri tomto chaose na starte kto ide dlhu,kto kratku,to posuvanie na starte o 5 minut dlha a kratka,katastrofa,aspom farebne rozlisenie cisel,alebo do 300 dlha,nad 300 kratka,start nevedel nikto ci je o 10,00,alebo 11,00,prezentacia katastrofa,igelitka potesila,trat super,znacenie mohlo byt aj lepsie,ale dalo sa,nechcem kritizovat,dnes organizovat maraton nie je sranda,ale treba tam par veci vylepsit,rad pridem aj o rok..Obcerstvovacky,vapky,jedlo nehodnotim,nestal som a po dojazde sup bike do auta a domov...Vysledky asi treba pockat..Ako som pisal,,cip a je to vyriesene....Mozno dat o 2 eura vacsie startovne,ale viem za by sa to tiez vela bikerom nepacilo...
01.06.2014 - 22:10:22
00
Bol to moj uplne prvy maraton, a musim povedat ze sa mi to celkom pacilo. Bol som tu kratsiu trasu. Znacenie bolo miestami trochu zmatocne a uz nad Kalnicou v jednom mieste som asi 30-40 sekund stal a obzeral sa kam mam vlastne ist. Inak pohoda a na prvy krat 18 miesto, som celkom spokojny, ako ste vy dopadli?

Mna krce chytili az v po zosadnuti z biku.
01.06.2014 - 22:10:24
00
Vysledky http://www.casomierapt.sk/vysledky/Ine/KALNICA/BIKE.pdf
01.06.2014 - 22:53:28
01
ja som na kratkej problem so znacenim nezaregistroval, jedine vo vrchnej casti posledneho dlheho zjazdu bola krizovatka viacerych ciest a trvalo mi asi 2 s, kym som v jednej z nich zbadal faborku
02.06.2014 - 00:07:05
00
ja som mal pocit, že som bol jediný ktorý išiel pred cielom obchvat po lúke a fáborky tam boli
a nie po DH trati-tak kadial sa vlastne malo ísť
02.06.2014 - 06:54:34
00
Mne sa akcia páčila. Vôbec nápad ako Bikefest je super nie len pre pretekárov, ale aj pre doprovd, alebo len tak pre divákov, ktorý si chcú spraviť program na víkend.. Naozaj atrakcii bolo veľa a pekné počasie len zlepšovalo atmosféru. Perfektný výhľad na zjazdárov, alebo freestylerov.

Čo sa týka maratónu, nerozumiem tým, čo kritizujú značenie, ja som nemal nikde problém, až na jednu spomínanú vracačku, ale vďaka tým, čo išli z opačného smeru bolo jasné, kam treba ísť :-D
Wapky šli naozaj rýchlo, jedlo, pitie naozaj dobré, tu by som nemenil nič.... No a čo sa týka chaosu na štarte... :D tak to bude treba minimálne oddeliť štarty a jasne to dať dopredu vedieť. Pretože takto vzniká chaos vo výsledkoch, na dlhú trať na tretie miesto v absolútnom poradí pridali človeka, ktorý tam ani nebol, alebo šiel krátku a po oprave vyhodili Milana Barényiho. Myslím, že to je dosť vážny dôvod na to, aby sa o rok zaplatila firma, ktorá má možnosť merať pomocou čipov, hlavne keď pre prvých 10 boli finančné odmeny.

Celkovo hodnotím akciu naozaj pozitívne, záver po zjazdovke bol super, naháňal som sa tam s kamarátom Lubom, čiže sme dole hranili :-D ale tom to je. Preteky som si fakt užil! A čo ma prekvapilo asi najviac bolo úplne SUCHO až na pár mlák, čo sa dali v pohode obísť :)

Prílohy:

CAM00020_2.jpg
CAM00020_2.jpg 108.39 KiB thumb_up0thumb_down

CAM00021_2.jpg
CAM00021_2.jpg 91.99 KiB thumb_up0thumb_down

02.06.2014 - 08:55:10
00
Mohol by som poprosit doplnit vysledkove listiny o rocnik narodenia ? Myslim, ze ho vsetci nahlasovali.
Nam starsim by to celkom pomohlo lepsie sa zaradit medzi tou mladezou. Vdaka.
02.06.2014 - 09:12:39
00
Maratón hodnotím veľmi pozitívne, aj keď bol pred štartom trocha chaos, čo sa týka radenia sa.
Registrácia v celku tiež bez problémov, dozvedel som sa aj, kedy sa štartuje :)
Počasie ako na objednávku, ani zima ani teplo, tak akurát.
Určite by bolo čo zlepšiť, ale treba pochváliť organizátorov, že vôbec akciu zorganizovali.
Niekto spomínal, že sa mu nepozdával štart z lúky na asfaltku...
Z tej asfaltky sa pravdepodobne neštartovalo preto, aby návštevníci areálu a vystavovatelia mali prístup k stánkom.
Inak nie sú už daaké fotky z maratónu?
02.06.2014 - 13:50:44
00
Ďakujeme všetkým za účasť na maratóne a za podnety na zlepšenie. Určite podľa nich pôjdeme budúci rok.
Odpovede k niektorým pripomienkam:
- štart sme museli dať z lúky, keďže sme nemohli uzavrieť prístupovú cestu na viac ako 25 minút (je to prístupová cesta ku chatám)
- vo výsledkoch k vyhláseniu bola chyba k najrýchlejším na veľkom okruhu. Po reklamácii sme ju obratom opravili a prerozdelili prize money, tak aby to bolo správne. Milan Barenyi nám z prvého miesta nevypadol, vo výsledkoch je stále ako prvý.
- Z toho čo píšete, tak 30 km trať bola vyznačená v poriadku, ale na dlhej trati od Inovca dole boli nedostatky pri značení, ktoré chceme budúci rok odstrániť.
- budúci rok určite budú čipy a rozdelené štartové čísla pre okruhy
- zlepšíme podpisovanie online prihlásených, aby sme minimalizovali čakanie na mieste a odovzdávanie darčekovej igelitky

Ešte raz veľká vďaka všetkým zúčastneným a tešíme sa na vás budúci rok.
02.06.2014 - 17:29:13
00
Prvé fotky k maratónu budú zajtra a počas týždna budeme postupne pridávať.
Zatiaľ posielam výsledky - http://bikefest.sk/biker-rss/mtb/clanok/3727/vysledky-kellys-bikefest-maraton-2014-bikefest-2014
02.06.2014 - 17:42:56
00
bikefest Tie cipy budu pre buducnost nevyhnutne, nakolko samozrejme niekolko jednotlivcov odstartovalo aj na 30km trat v prvej vlne spolu s pretekarmi na 50km, cim si vytvorili neregulerny naskok 5 minut pred ostatnymi pretekarmi z 30km trate.

Konkretne su to dvaja jazdci v obleceni Velosprint, ktori skoncili na 8. a 9. mieste na trati 30km.
Starove cisla: 207 Gálik Lukáš a 165 Hronček Michal.
Ich start v prvej vlne zachytava toto video na 32 sekunde po pravej strane - prvy ide 207 (cierna prilba) a za nim165 (cannondale s lefty a cierno-bielo-zelena prilba)
https://www.facebook.com/photo.php?v=10152070978982064&set=vb.223513357063&type=2&theater

Nazor si kazdy moze spravit sam...
04.06.2014 - 17:58:15
00
otazka je teraz, ci to spravili schvalne, alebo nie. ak ano, tak je to dost smutne...
ale kazdopadne by aj tak skoncili predo mnou :$

btw. kedy budu fotky?
04.06.2014 - 19:42:12
00
Nemuseli tak konať úmyselne. V tom ruchu nebolo hovorené slovo organizátora dobre počuť. A to nehovorím o situácii, kedy sa nebodaj pretekári medzi sebou rozprávali a nedávali pozor.
04.06.2014 - 19:52:32
01
To je pravda, ale my sme s kamarátom stáli asi na začiatku druhej tretiny štartového poľa, na opačnej strane, ako stál organizátor, ktorý hovoril, ako sa bude štartovať a počuť ho bolo zreteľne. Keďže odštartovali s prvou vlnou, museli stáť nazačiatku alebo približne v tých miestach, ako my.
Pár fotiek by som si veru pozrel, mali tu byť už včera
04.06.2014 - 20:52:58
00
Zopar foto na https://www.facebook.com/bikefest.kalnica/photos_albums , dalsie sa este pripravuju
04.06.2014 - 22:36:21
00
keyboard_arrow_up