Zase netreba odsudzovat podla jedného zlomeného rámu. Važim 88kg. s bikom som spokojný. P. Satka mi hovoril ze to videl len o troch bicykloch doposial. U mna je to jasna reklamácia kedze na rám su 3 roky. zadna stavba by mala z Nemecka dorazit bud. týžden cize dufam, že buducu sobotu budem uz nanom jazdit. Zlomený ram riesil uz v Nedelu takze ustretovost tam bola

Zlomili sa mi dva ramy Merida All Mountain na tom istom mieste - co dava predpoklad zleho systemoveho riesenia. Jeden ram TFS a druhy HFS. TFS vydrzal 2,5 sezony a druhy /vyssi rad/ HFS sezony. Hlavny dovozca Merida povedal ze nik iny s tym nemal problem, len ja. /ziadne skoky a bikeparky, len zvaznice a drncave zjazdy s hrbenov nasich minihor/, no vaha aj s bike trosicku cez metrak. Takze logicky, bike tahekoto typu /myslim ten CUBE AMS/ pre bezneho chlopa ..dovi-dopo. Na chrusta to staci.
No a na poriadny bike sa u nas setri takmer rok. Nie ze kazdy rok novy, ako si to zapadniari podla ich platu predstavuju.
Este raz vdaka za info z terenu.
29.05.2014 - 22:54:51
00
Zlomili sa mi dva ramy Merida All Mountain na tom istom mieste - co dava predpoklad zleho systemoveho riesenia. Jeden ram TFS a druhy HFS. TFS vydrzal 2,5 sezony a druhy /vyssi rad/ HFS sezony. Hlavny dovozca Merida povedal ze nik iny s tym nemal problem, len ja. /ziadne skoky a bikeparky, len zvaznice a drncave zjazdy s hrbenov nasich minihor/, no vaha aj s bike trosicku cez metrak. Takze logicky, bike tahekoto typu /myslim ten CUBE AMS/ pre bezneho chlopa ..dovi-dopo. Na chrusta to staci.
No a na poriadny bike sa u nas setri takmer rok. Nie ze kazdy rok novy, ako si to zapadniari podla ich platu predstavuju.
Este raz vdaka za info z terenu.


No ak by sa mi to stalo druhy krat tak vymenim znacku resp skusim ine zavesenie zadnej stavby. Od Cube stereo vyzera pevnejsie a mohutnejsie ale aj cena je ina. Ako vravis, predajci asi nevedia aká je mzda na Slovensku. Len pár ludi si moze dovolit menit nový bike kazdy rok alebo aj 2. Ti, co menia tak menia len jazdene co je ale risk a nový bike je nový bike.
30.05.2014 - 09:12:30
00
Takze logicky, bike tahekoto typu /myslim ten CUBE AMS/ pre bezneho chlopa ..dovi-dopo.

Nejak nerozumiem tej logike, vsak ten CUBE ma prave iny typ prepakovania ako Merida.
Na zaklade mojich skusenosti(mam este trosku viac kil ako ty, aj ked dolu kopcom asi jazdim menej agresivnejsie ako co si uvadzal ty v inej teme) mam 2 zakladne kriteria pri vybere full ramu:
1. ram nesmie byt typu vahadlo uprostred sedlovej trubky a tlmic zvislo (co je asi najrozsirenejsia konstrukcia)
2. zaruka 3+roky (idealne 5, co je aj mnou ocakavana zivotnost ramu)
+ doplnkove kriterium - preferujem ramy vysoke 56/58cm (mnohi vyrobcovia robia len 53cm=21")

Jasna, ze 5 rocna zaruka sama o sebe neznamena, ze pripadne reklamacia bude uspesna, ale aspon sa s tebou budu bavit. Dlzka SK zaruky na Cuby je otazna, kamos co ma Cube mi vravel, ze v zarucaku je 6 rokov na hlinikove ramy, buduci tyzden si pozriem ten zarucak, tak potom upresnim.

Jazdim Cube ramy uz piaty rok. Ram Cube AMS 125 26" som jazdil 4 roky (cca. 10000km). Tento rok som presiel na Cube AMS 120 29". 26" je teraz v zalohe, jeho cas znovu pride, ked casom praskne zimak Giant.
Osobne nie som nejaky velky fanusik ramov Cube, maju tiez svoje muchy, ale mojim kriteriam vyhovuju a navyse sa dali samostane kupit za velmi dobru cenu.
30.05.2014 - 23:48:35
00
No, dnes som na Bikefeste v Kalnici mal testovat AMS 150 HPA PRO 27.5. No trtkovia ich nedoviezli, lebo ze uz nie su (ze na sklade ma posledny 18" kus a uz skoncila vyroba 2014, vravel manik zo Slovkolexu, tak to cumim.). Namiesto toho mali AMS 150 HPA RACE 27.5. No vsimol som si to az na koniec 2h testovania (mal som objednane obe velkosti ramu 18" a 20"). Co vam poviem. Chrochtal som blahom. Takze v reale to nie je ziadne tintitko. Zaujimave ze fakt sa s tym super driapalo aj hore, neveriacky som tam skusal s vyvalenym jazykom rozne stupaky, a slo sa paradne. No ale dole, hahaa, to bolo nieco !!. Ako keby som sedel v gauci. Po tom testovany Canyon spectral AL 8.0 ci Scott 710 boli oproti tomu kostitrasy. Sice na prenasanie v ruke o poznanie lahsie, ale ze by sli lahsie do kopca, ,,ee. Takze som vlastne nic nezistil lebo nemali moj povodne vyhliadnuty AMS Pro, kedze tam je ina vidla aj tlmic moze to plavat uplne inac. Ram v reale je pekne bytelny, tak by mal nieco vydrzat. Inac na tom Race co boli plaste Hans Dampf Kevlar, TrailStar, SnakeSkin, 2.35 to boli riadne balony, a ako bozsky driapali, bike na tom siel ako tank cez vsetko ci hore ci dole.
PS: zameral som sa aj na tu cast ramu, co tuna kolega zlomil na minulotyzdnovom preteku. Toto AMS to ma pekne siroke, minimalne 2x sirsie ako to ma ten nestastnik zlomene na obrazku.
PS2: prvykrat som jazdil na 27,5, no nejak mi to vadilo. Keby mal tento bike 26' tak by bol pocit z ovladania este lepsi.Ale po 2 hodkach som sa uz celkom skamaratil :-), ale divny pocit pri zatacani zostal
PS3: kde zozniem na vyskusanie 20" AMS 150 HPA PRO 27.5 ??
31.05.2014 - 00:25:28
00
Ja idem dnes testovat fritzza a stereo. Sice je to na mna uz moc. ale tak skusim aj enduro resp na 27,5 som nejazdil. Budes si asi musiet pockat do novrmbra na novy rocnik:)
31.05.2014 - 08:20:33
00
Inac na tom Race co boli plaste Hans Dampf Kevlar, TrailStar, SnakeSkin, 2.35 to boli riadne balony,
Veru to su naozaj velke obludy, oproti 2.3 Continentalu su o 1cm sirsie.
Skusal si aj Specialized?
31.05.2014 - 22:03:58
00
Veru to su naozaj velke obludy, oproti 2.3 Continentalu su o 1cm sirsie.
Skusal si aj Specialized?

Specialized ma vobec ani na papieri neoslovil. Ako pisem v inom vlakne. Pocas 2 dni. 10test bikov /+5 kratko/ 100km a 2600 nastupanych metroch a 12h jazdenia nakoniec to vyhral GIANT Trance 27.5 1. Popravde vyhral celkovo Lapierre Zesty AM 427 ale kvoli cene a vybave a neexistujucej kamennej predajni u mna idem do Giantu. Teraz riesim ktory z nich -1,2 ci 3?
/ inac ten Lapierre je strrrasssnaaa raketa a aj zehli paradne, aj vaha ok... len ta cena.../
Ten Cube HPA Race 150 je super ale ma Enduroidnu geo, to mi vadi. Giant je klasicky trail i ked to poserkali v duchu modnej vlny, ze stred je polozeny moc dole, tym padom kazdu chvili skrkam pedalmi o teren. Ale tak sibe dnes vsetkym. Co uz.
01.06.2014 - 00:59:56
00
No skús ten Lapierre ešte poriešiť, ak by bola kamenná predajňa v Žiline tak by to nebola nejaká tragédia, za nejakých 2500€ by ti ho tam predali...

Brať takú plechovku s takým umiestnením tlmiča (Trance) pri tvojich skúsenostiach s takýmto typom rámov nie je podľa mňa naj voľba, navyše ak by mal Lapierre záruku na rám u nás 5 rokov tak by som to bral ako veľké plus.

A ani 327 verzia nie je zlá, na nejakých 2150€ sa dostane a ak si nakúpiš nejaké poriadne náradie tak nebudeš možno musieť zavítať do servisu vôbec. Na hmotnosť by som až tak nepozeral.
01.06.2014 - 10:29:57
00
U mna tiez vitaz zo vcerajsich testov lappiere zesty 427. Nukali aj 327 za 2000eur ale chyba teleskopka. Ten ram je super.
01.06.2014 - 10:52:00
00
No skusil som na Bikefeste Trance 29 X1 (27,5" obsadena) a fajn stroj, ale dost sa staval na zadne pri vyslape (aj ked menej ako moja 2012 X2), potom Canyon Nerve 9.9 (na maratony dobra raketa, lahucke, nestavala sa na zadne vo vyslape, super brzdy Shimno, kde sa krasne dalo brzdit 1 prstom, ale nejako ma nepresvediclo ako sa cele odpruzenie spravalo...mozno to bolo treba len inak potunit) a Commencal Meta AM3, co je skor dolekop stroj....a do prudkeho kopca sa na nom slapalo lepsie ako na Giante :D...dvihanie predneho kolesa nehrozilo, trocha horsie bola prudka zakruta v prudsom stupani, to bol trocha pocit tlacenia furika, ale dolekop bez konkurencie z tych 3, cez korenisko to preleti ze si ani nevsimnes ze tam nieco bolo. :D Chybala teleskopka, osadenie troska horsie na cenu, Formula C1 brdzy mali fajn modulaciu, ale trocha dlhy ten mrtvy chod na zaciatku (ale to sa da mozno nastavit, netusim) ale z tych 3 sa mi pacil najviac. :)
01.06.2014 - 16:56:13
00
CUBE zarucak v prilohe. Niektore formulacie su sice zvlastne, ale plati 3 roky pre karbon a 6 rokov pre alu.
Btw. Na rozdiel od webu vyrobcu pozabudli vynechat skakave modely z rozsirenej zaruky, ale v praxy to asi nepomoze.

Prílohy:

CUBE-zarucak.jpg
CUBE-zarucak.jpg 424.98 KiB thumb_up0thumb_down

04.06.2014 - 08:29:22
00
Mam cube ltd 29 2014 dva tyzdne stary spravil som 200km a uz my zacina pukat v strede pri zabere lavou nohou :(
Nehovorim ze je zly ale necakal som ze za dva tyzdne budem musiet nieco riesit
01.07.2014 - 10:37:20
00
ja som kupoval cube ltd 29" 2013 v aprili a predali mi ho s prasknutou vidlicou,reklamoval som ho o 2 dni, ked som nasiel mlacku oleja pod bikom, namontovali mi staru xcr vidlicu a mesiac som jazdil na nej :/....
01.07.2014 - 10:45:46
00
mne začalo praskanie mesiac dozadu... nie je to ložiskové praskanie, ale je to vďaka tej k***tine zvanej Press-Fit stred, proste praská mi uloženie tých plastových misiek v ráme

Edit: a na tlmič čo som dal na reklamáciu už čakám tretí týždeň... od Cube som čakal trochu väčšiu spoľahlivosť a rýchlejšie vybavenie reklamácie
01.07.2014 - 10:47:20
00
ake je riesenie? ja som dal prave kvoli tomu do servisu pred mesiacom a pol, teraz ked dupem do kopca pocujem zacinajuce pukanie...ako to riesit? natrvalo
01.07.2014 - 10:48:54
00
keyboard_arrow_up