veslar cyklojazdy su o tom vacsinou, ze vyhravaju vsetci lebo sa zucastnia. A aky to uz len moze byt pocit z vyhry ked su v "pelotone" ludia ktory su v tvojej vekovej kategorii a sedia co ja viem treti krat na bajku lebo sa im ten sport zapacil ;) Na vitazstva su preteky a nie cyklojazdy. Je aj dost amaterskych pretekov takze si kazdy pride na svoje. No a co sa mna a vyhry tyka ja nebajkujem aby som niekde vyhral, na to su iny dupači nie ja. Pre mna je to zdravy zivotny styl a odreagovanie sa, ja nie som pretekar a ani by som nim nechcel byt, lebo ta radost je tam potom uz len z vyhry a ked clovek nevyhra je frustrovany...a ja frustrovany nebudem aj keby som prisiel posledny ;) ambicioznym samozrejme prajem
08.06.2014 - 10:39:58
04
mudro pises, az mi je to divne :lol: :y:

capulo vsak to fajna zranica. pecene koleno, klobasa alebo somloi halusky to nie su, ale tak zadarmo nadpriemerna porcia :)

inak zvlastne, ze sa nepretekalo 10km, ako uvadzali propozicie
08.06.2014 - 10:58:32
01
inac aj na cykloceste priatelstva mal byt pretek poslednych 10km ci kolko a tiez tusim vobec nebol :)
08.06.2014 - 11:40:43
00
randu je vegetarian, takze som dostal fajny salatik (samo bez tej mrtvoly). Malokedy je nieco take na obed po pretekoch :)
08.06.2014 - 13:02:24
00
ja by som to rad tak komplexnejsie zhrnul hlavne pre ludi, ktori tam neboli, lebo mam taky pocit, ze tu vznika nepravom negativny obraz o tejto akcii, co nie je fer. Akcia to bola dobra. Velmi dobra. Bodaj by akychkolvek akcii, ktore propaguju cyklistiku bolo co najviac. Na starte vsetko bez problemov, dostali sme cislo, vodu, musli tycinku a kupon na tricko a jedlo v cieli. Mozno by som do buducna spravil trosku vacsie navadzacie tabule na miesto startu lebo vela ludi sa nas pytalo na cestu. My sme ale bez problemov trafili, takze to je individualne. Start aj vacsina jazdy bez problemov. Na starte sme dostali informaciu, ze vzhladom na to, ze sa nepodarilo zabezpecit krizovatky v BA nie je mozne uskutocnit pretek pocas poslednych 10 km. Toto vobec nemusi byt chybou organizatora, pozname ako to funguje s nasimi uradnikmi. Jeden najdolezitejsi uradnik na svete povie, ze nie je problem, aby potom este dolezitejsi uradnik povedal, ze sa to neda... Je pravda, ze by som od pelotonu a hlavne ludi v roznych klubovych dresoch ocakaval, ze budu ukazovat jamy a prekazky na ceste, ale zase pravdou tiez je, ze cez to auto toho vela vidiet nebolo. Jedinu vec by som organizacne vytkol, ale musim objektivne povedat, ze ani mna by to na zaciatku nenapadlo. A to bol napad pustit poslednych 500 metrov ako pretek. Problemom nebolo tych poslednych 500 m. Problemom boli posledne km v BA, kde sa vsetci tlacili dopredu, aby si tych poslednych 500 m mohli zaspurtovat. A tu sme mali vsetci obrovske stastie, ze sa nic nestalo, lebo stacila by jedna mala chybicka a lezali by desiatky ludi na zemi. Rozhodne by som to, ze si ludia chceli tych poslednych 500 m zapretekat nejak neznevazoval. Pre cloveka je prirodzena sutazivost a tu na to bola velmi specificka prilezitost. Pri normalnych pretekoch by totiz vacsina z nich nemala sancu sa do zaverecneho spurtu na spici dostat. Ale tu to vzhladom na obmedzenu rychlost na cca 30 km/h nebol problem. Preto ked sa uz nedal uskutocnit pretek na poslednych 10 km malo nas doprovodne vozidlo doviezt az do ciela rychlostou, ktorou sme isli celu jazdu. Ale zasa po vojne je kazdy general, ze :-) Mozno je vo finale aj dobre, ze polovica nas zo spice isla omylom rovno. Ktovie ako by to dopadlo keby sme sa vsetci natlacili do toho uzkeho priestoru pred cielom. Inak ak by chcel nikto kritizovat organiaciu na mieste tak: presun na start v Gabcikove zabezpeceny autobusom s odvozom bicyklov, na starte bezproblemova registracia, voda, musli tycinka. Pocas jazdy sprievodne vozidlo, motocykle a zberny autobus. V celi napoj, jedlo (podla mna velmi vhodne na takyto typ akcie), tricko a kupon do tomboly. Zabezpeceny odvoz autobusom spat do Gabcikova. A teraz jedna velmi dolezita vec - toto vsetko bolo ZADARMO! Pevne verim, ze sa z toho ci uz vo forme preteku alebo cyklojazdy stane pravidelna kazdorocna akcia. Samozrejme vzdy je co zlepsovat, ale na to bude prilezitost na dalsich rocnikoch.
08.06.2014 - 14:23:04
09
Mameluch Dobre napisane, no ako vravis, skoda toho zaveru. Nechat to na poslednych 500 metrov bolo asi najhorsie mozne riesenie pri tych zakrutach.
08.06.2014 - 17:29:58
00
Po dnešnej horúčave som rád, že sme boli na cyklojazde a neboli na pretekoch v Purbachu. Boli sme sa previezť niečo cez 50km cez kopec v Hainburgu a stačilo, dehydratácia a oteklé nohy. V Purbachu 3x40km a 3x2 kopce podobných ako Pezinská Baba,,,,,neviem si predstaviť ako bolo, asi tak ako minulý rok na Morbisch maratón okolo Neziderského jazera...na zdochnutie.
Len som nepochopil, posledná etapa Okolo Slovenska sa išla iný deň? Ta bola potom ako zabezpečená, s tým súhlasili iní úradníci?
08.06.2014 - 17:42:28
00
Zaver bol zabezpeceny..auta nepustali, minimalne pre prvu skupinu. Len nam bolo oznamene, ze to tak nebude
08.06.2014 - 19:55:26
00
ja az teraz chlapci v LV :D musel som dnes triezviet :lol:
dakujem za krasny hradzarsky trening :D
08.06.2014 - 20:04:07
00
canopus zhodli sme sa, ze nemame "teamovu" foto, takze si to musime zopakovat :)
08.06.2014 - 20:20:42
02
troska som musel p. moderatora Stefucu a spol popohnat aby zacali davat pivo,kofolu a hroznovku aj viacejkrat: som sa ich opytal,co mam pit,ked som prisiel z Levic a dali ste mi iba 1 kofolu : odpovedal,vy ste prisli z Levic? a ja ze ano :D :D v tom momente isiel na podium a zacalo sa capovat kolko kazdy chcel
08.06.2014 - 21:09:56
00
canopus ahaaa.preto tam vyhlasil, ze kazdy v cyklodrese moze chlastat kolko len chce :)
08.06.2014 - 21:13:56
00
palkovic nie nesla sa iny den a urcite to riesili rovnaki uradnici. len je "trosku" rozdiel zabezpecit trat pre cca 110 profikov a 400 clenny balik zlozeny zo zmesky dupacov a rodin s detmi... podla mna aj samotnych organizatorov prekvapila hojna ucast. a to sa tu par stran dozadu rozoberalo, ze to ma skoro nulovu propagaciu...
08.06.2014 - 21:25:08
00
ano: vsak kde sme: vravim,nech mi predaju nieco,ze oni nemozu predavat: vravim si kua,som zamestnanec Enelu,tak nech mi to daju sponzorsky: odbil ma,ze hocikto moze byt zamestnanec: kua,akonahle videl,ze som zacal hladat riaditela Bologneho,v tom zrazu,ze tak dobre teda ... vsak cele preteky aj energiu zasponzoroval moj zamestnavatel,a urcite bolo pijatiky dost aj pre 1000 ludi,lebo hlavny vycapnik s tym nemal ziadne problemy,ze ma zasob dostatok
randy gogo Mameluch mozete mi preposlat .gpxko? nezapol som si endomondo :P
08.06.2014 - 21:26:15
00
ze som nesiel este po jednu kofcu :))

canopus mas to tam aj s mojim pulzom :)
08.06.2014 - 21:46:46
00
keyboard_arrow_up