Pokiaľ som sa rozprával s kamarátom od organizácie OS, tak všetky voľné a pojazdné policajné motorky zabezpečovali veľké preteky. Nakoniec sa však ukázalo, že posledná etapa bola len taká údržbová a nebolo ich toľko treba. V predchádzajúcich etapách bol balík dotrhaný na sračku a tak ich bolo pomaly málo... Aspoň že prišli dvaja maršali na motorkách. No a plus bola aj to, že policajti dostali príkaz byť na križovatkách 2-3 hodiny pred plánovaným prejazdom veľkých pretekov, takže ak sa im nelenilo, udržali na bočných cestách autá, kým prešla prvá skupina. A možno aj neskôr.

Tým, čo sa nepáčil záver, pripomínam, že aj veľkí pretekári to občas majú komplikované... Pritom sa na špici tlačia 20-30. Už sa asi nikto zo zúčastnených nebude čudovať, keď bude na TdF (ale aj na iných pretekoch) vidieť, ako pracujú lakte, ako sa bojuje o pozíciu.Pritom tam ide o peniaze, tu len o preztíž.

Pozitívny poznatok - Canopus ma väčšiu riť ako ja... A napriek tomu, že na výjazdoch dosahuje vyššie priemerky, tak pri doskakovaní prvej skupiny mi nešiel do háku (cestou do Gabčíkova)... Potešujúce...

Negatívny poznatok - vlastne, to už dávno viem. Na takýchto akciách sa zúčastňujú davy plašákov, ktorí sa nerozpakujú používať brzdy pri jazde v balíku... Za Vojkou som si potreboval cvrknúť, pomedzi autá som sa premotal naspäť na chvost skupiny, trochu som si chcel oraziť a upokojiť pulzy a potom si skočiť viac dopredu, no a už som bol na hube... Ustlal som si ako malý chlapec....
08.06.2014 - 21:58:36
00
Kvôli tejto sranda jazde som prišiel o preteky v AT, malo sa podľa propozícií posledných 10km pretekať , že sa nepreteká som sa dozvedel až na štarte a neobstojí výhovorka, že trať nebola zabezpečená zo strany polície. Keď sa pretekalo na Okolo Slovenska a bolo to na rovnakej trati tak nechápem. Za autom neboli diery vidieť, v klasickom balíku prvý upozorňuje, my sme sa triafali do nich statočne. Auto išlo konštantnou rýchlosťou, asi tempomat, aj z kopca, museli sme brzdiť finiš - tragédia, 50% nás išlo zo špice za motorkami, nikde žiadne zábrany. Usporiadatelia sa až na to, čo som uviedol postarali dobre, musím však napísať, že v cieli bol potrebný lekár, dúfam, že sa cyklista, ktorý čakal na nápoj a odpadol dal dokopy, nech sa ozve, ako dopadol.


Zvladol som to, dakujem vsetkym, co mi pomohli.
08.06.2014 - 22:33:40
02
canopus Znamemu tiez za pijatiku povedali, ze mu to nepredaju.. tak povedal, ze si to zoberie. Vraj ostali len kukat a neprotestovali.
JoKo Nemyslel si namiesto canopusa mna?
08.06.2014 - 22:52:10
00
vidim, ze nielen ja mam problem s tym kto je kto. Panko s dresom Buducnost nadeji ma poziadal, aby som mu namazal opalovacim kremom jazvu na ruke. Som sa ho pytal, ze to ste vy, JoKo? Ze nie, ale pozna ho..
Takze tip na JoKa mi uz dva krat nevysiel.. :-)
09.06.2014 - 10:09:20
00
Keby ste mali lepsie fotky, tak by sme sa poznali ;) Ach.. nabuduce musime mat nejaku zoznamovacku na uvod..zial mna to nikdy nenapadne a potom nie som v obraze :/
09.06.2014 - 10:21:24
00
no vidite, keby ste dosli potom vecer na pivo tak by ste si zapamatali vsetkych :D
09.06.2014 - 10:30:18
00
Kazdy spravit povinne selfie foto :lol: a hodit ju sem :D
09.06.2014 - 10:33:31
00
Na TA3 bola v sobotu večer ukážka z našej akcie, dá sa to nájsť v archíve a je to hneď po komentári o víťazovi poslednej etapy Levice - BA
09.06.2014 - 12:22:09
00
diki, nasiel som to tu > > >
http://www.ta3.com/clanok/1041542/polivoda-vitazom-okolo-slovenska-zaver-pre-kulyka.html
klik na video a cas 1:54
09.06.2014 - 13:07:05
00
Za málo, aspoň TA, mohli by byť niekde aj fotky, veď nás fotili ako sme krásne išli
09.06.2014 - 13:31:51
00
Síce som na hromadnej akcii Gabcikovo - Bratislava nebol, no cez vikend som mal moznost si prejst trasu od Sliaču po Žiar nad Hronom a včera od Kalnej nad Hronom po Šurany, celkom zaujimava trasa
09.06.2014 - 13:47:13
00
A ako to suvisi s touto temou?
09.06.2014 - 13:48:49
01
aha, akcia Energia na kolesach nebola sucastou pretekov okolo Slovenska?, tak sorry za prispevok :D
inac 3.a 4. etapa tak to je to o com som pisal, ale nevadi, je teplo a niekedy urcite suvislosti sa hned nevybavuju
09.06.2014 - 13:58:45
00
Podla mna bola akcia velmi dobra a patri chvala vsetkym co sa o nu pricinili.
Pravda je, ze balik bol poskladany aj z sviatocnych cyklistov z coho vznikali problemy s ohladuplnostou. Ja tiez jazdim prevazne sam, toto bol moj treti vyjazd v skupine a este stale mam trochu stres pri sledovani jazdca predomnou a zaroven aj ukazovat jamy a prekazky. Sice som sa snazil ale niekedy som proste nestihol reagovat lebo ten predomnou bol na tom pravdepodobne rovnako ako ja. Par krat mi aj studeny pot nabehol ked predomnou zrazu pribrzdil.
Randy co si nepovedal ohladom jedla, vies kolky by radi menili zdochnute za zelene?
09.06.2014 - 14:04:08
00
lubor1 niesol som dve porcie, takze som bol rad, ze to viem nejak odniest k bikom :P nie este aby som hladal nejaku dusu, ktora chce len maso :))
09.06.2014 - 14:17:49
00
keyboard_arrow_up