Zdravim vsetkych,
Moj prvy den na fore:)
Nedavno po zapozicanom bajku a cykloture - velet zacinajuci asfaltovou cestou a potom znacky lesmi, hrebenmi a lukami som zistil ze toto bude nieco pre mna.

Rad by som si preto kupil svoj bicykel urceny na vyssie spomenute trasy za ktory som ochotny zaplatit asi 850€ (osobne si myslim ze do zaciatku bajk v tejto kategorii musi stacit).

Neplanujem na bajku zavodit, ani extra skakat (aj ked preferujem aktivnejsi styl jazdy), zaujima ma cyklotura peknym prostredim a znackami prevazne mimo ciest - vylet kde trosku zasportujem a zrelaxujem aspon vikendy, ak bude moznost aj cez tyzden.

Trosku som pobehal toto forum no nic kontretne som sa nedozvedel. Preto by som chcel vediet co si myslite o tomto bajku pre mna - pripadne iny navrh v/do tejtoncenovej kategorie.

Hladam nieco s 29" kolesami, aspon vzduchovou vidlicou, niesom expert ale mal som moznost skusit aj pruzinovu aj vzduchovu a pruzinova mi neprisla tak ucinna (??ako keby tvrda - mozno len zle nastavena) pokial som sa do nej neoprel tak som mal pocit ze sa nehybe.

Mam 183cm, preto pocitam ze 20" ram by mal byt fajn a asi 87kg.

Videl som ze v tomto eshope by teoreticky mohli mat aj 2013 model co je -20% z ceny.

http://www.kubicasport.eu/shop/goods/ctm-slash-2.0-2013-matna-ciernacervena-20?goods=13554

Edit://
Pripadne model 2014
http://www.ctm.sk/model/mtb/slash-2-0/

Dakujem za Vase nazory,
Peter


Naposledy upravil xpeter88 dňa 20.06.2014 - 07:16:38, celkovo upravené 1 krát.

19.06.2014 - 20:01:15
00
Ahoj, tiez som tu novy chcem ti len povedat ze ten bajk uz nezozenies.. tiez som ho chcel ale nemaju ho tak som kupil model 2014. Rad by som ti dal nejaku recenziu ale este som na nom poriadne ani nesedel zo zdravotnych dovodov a to ho mam uz skoro 2 tyzdne.. :-( ale co som tak pozeral a pytal sa aj v obchodoch tak do tej sumy mi vzhladom na vybavu/cenu odporucali tento. Aj ked pre niekoho asi znacka CTM nie je to prave orechove..ale v podstate je to len o rame..ci? Komponenty sa davaju vsade tie iste
19.06.2014 - 22:07:34
01
Ahoj, o CTM som uz cosi cital tu na linku nizsie. Nemyslim si ze by sa ma to nejak tykalo, dizajnovo sa mi paci, pochybujem ze by som siel do extremov kde by som ram zlomil. Hladam v podstate bicykel na zaciatok. Inak toho 2013 modelu skoda, v tom pripade sa rozpravajme o 2014 modeli.
Hlavne sa skoro uzdrav a poriadne testni nemozem cakat vecnost:)

post838374.html#p838374
20.06.2014 - 07:08:54
00
Vdaka. Tiez to je moj prvy "poriadny bicykel". Islo mi hlavne o vzduchovu vidlu kedze ja som dost lahky a skusal som ramblera 2-ku aj slash 1, ktory ma lepsiu pruzinovu vidlu a mal som pocit ze to so mnou nic nerobilo..a v tej cenovej relacii som tak povediac lepsi nenasiel. Stve ma ze mam doma novy bicykel a nespravil som na nom ani kilometer.. :-( este minimalne tyzden na bike nesadnem tak si ho ak mas moznost chod skusit niekde na predajnu. Ja sa v tych bicykloch moc nevyznam tak neviem ci by som ti dal adekvatnu recenziu a hlavne kedy by som ti ju dal.
20.06.2014 - 09:04:56
01
Ahojte, chcel by som sa spytat. Vcera som len chvilu jazdil na mojom ctm-ku podotykam ze len cisto po asfalte a dnes ma fajne boli zadok..sedanka je dost tvrda a neviem ci nie aj mala aj ked co som pozeral tak skoro vsetky tie nove bicykle maju len taku malu "raketku" s dierou. Chcel by som tam kupit nieco maksie. V obchode mi vraveli o gelovej sedanke. Viem ze sedanka je individualna a kazdy preferuje nieco ine ale viete mi poradit? Neviem ci je gelova ako gelova..som momentalne v Hlohovci a su tu dva mensie cyklo obchody tak ze ci to je len nejaky jeden typ tej gelovej sedanky alebo tam mozem dat aj nieco sirsie ale zas aby to aj ladilo a nevyzeralo to ako pes na oko. Ale skor sa mi jedna o to aby to splnilo ucel. Mam kostnatu :-D prdel tak ta origo sedanka je pre mna strasne tvrda..
04.07.2014 - 13:59:31
00
Riesil som rovnaky problem, chcel som nieco maksie a sirsie ako je ta mala doska ktoru zvyknu montovat teraz na biky, ale zas som nechcel makke kreslo, z toho boli zadok este viac. Skoncil som pri selle itallia man gel flow http://www.koloshop.sk/sedla,-sedlovky-sedla-46/selle-italia-man-gel-flow-sedlo/ , som spokopjny, nieje to na moj vkus ani makke ani tvrde...ale to je mozno dost individualne. Samozrejme treba aj dobre gate s cyklovlozkou...
04.07.2014 - 16:58:32
00
Dakujem za odpoved, to sedlo vyzera dobre ale je aj dost drahe. Ja som uplne zacinajuci cyklista, nemam cyklo gate ani nic podobne,(aspon zatial nie). Ved prave ze tie sedla su dost individualne, preto by som chcel nieco co by som pripadne mohol aj v obchode vyskusat. Uz asi v dvoch predajnach mi povedali ze gelove sedlo cca 22 eur ale to ani nevedeli aky mam bicykel. Ved asi je rozdiel ci je gelove sedlo na mtb/bmx alebo ine druhy bicyklov ci nie? Chcel som ze dam dole moju sedanku a pojdem aj s nou do obchodu ze nieco o dost maksie od toho a pripadne sirsie. Ci?
04.07.2014 - 17:19:57
00
Ak nemas gate a chces lascnejsie maksie sedlo tak si kup toto http://sk.bbbcycling.com/bike-parts/saddles/BSD-12, mal som ho pred tym selle a bol som s nim spokojny, jazdil som ho niekolko rokov. Ale je uz sirie a vacsie. Vyhoda je ze ho maju skoro vsade...
04.07.2014 - 18:56:24
00
Vdaka a to je tiez gelove? Skusim sa popytat zajtra v HC a ked nie tak potom skusim v kaktusbajku alebo sportservise v BA.A ked sme u tych gatoch, ako vyzeraju? Nevies mi prosim ta aj na tie poslat link? Mozno by som si ich kupil
04.07.2014 - 19:23:21
00
Sedla BBB maju v sportservise a greenbiku. Gate mam tieto http://www.endurashop.sk/baggies/263-muske-hummvee-lite-ortky.html su celkom tekne a vzdusne , normalne humvee alebo singletrack sa mi zdali na leto hrube. Uz maju teraz aj singletrack lite pozeram. Enduru maju v kaktusbiku. Ak jazdis na bajku v normalnom tricku prihod este aj dajaky volnejsi dres s kratkym rukavom, narozdiel od triciek to velmi rychlo schne, takze niesi spoteny ako prasa, ma to strih na bajk tj mas dlshi chrbat a neplanda to vo vetre.....od endury napr http://www.endurashop.sk/panske-tricka/110-hummvee-s-s-shirt-.html
To su dve veci ktore by som aj ak sa ti zdaju drahe prekusol a kupil, znacne to zvysi komfort pri jazdeni.

Posledna vec ktoru doporucujem su dlshoprste rukavice s co najmenej gelovymi vypchavkami. Ja mam tieto http://www.specialized.com/sk/cs/ftr/gloves/long-finger-mtb-gloves/body-geometry-ridge-wiretap , maju ich v kaktuse. Vseobecne su dobre na to ze ked sa ti spoti ruka nesmykaju sa ti gripy, zvrchu je stietka, su dobre odvetrane, nosim ich aj v najvacsom upeku a da sa s nimi ovladat kapacitny displej. A prax overila ze ked padas, padas casto na dlane a rukavice ich velmi dobre ochrania.
04.07.2014 - 19:31:22
00
A co nieco taketo? Specialized Body Geometry Comfort Gel? Nejde mi sem skopirovat link tak len podla nazvu.

Tie gate vyzeraju dost dobre. Cize to ma nejaku makku podsivku na zadku? Asi si nieco take zadovazim :) + asi aj tricko
Inak momentalne sa mi zda kazde sedlo tvrde, tak ma boli zadok z tej mojej sedanky..ale uz sa neviem dockat na to ked si nejake to nove sedlo zadovazim a zacnem jazdit, aj ked sam ale neva :-) Dakujem za rady. Skusim sa popytat v obchode a dam vediet. Este taka otazocka kedze nemam ziadneho partaka cyklistu a nema ma kto zaucit. Mam vzduchovu vydlu a viem ze na jednej strane sa dofukuje vzduch a dnes som si vsimol na druhej nohe dole je taky jak uzaver a je tam nakreslena korytnacka a zajac.. To je nejaky ten odskok ci nieco podobne? Ze si viem nastavit ako rychlo sa ma vydla vratit po stlaceni?
04.07.2014 - 19:55:41
00
rasto444, zbehni do specialized concept store v Troch veziach a nechaj si zmerat vzdialenost sedacich kosti - ked budes vediet rozmer, mozes si tam nejake Specialized sedla aj (zadarmo) pozicat a vyskusat
04.07.2014 - 21:33:05
00
Fuuha aj take nieco sa robi? A to akym sposobom?
:-\
04.07.2014 - 22:06:37
00
rasto444-mozno by stacilo viac pojazdit kym si zvyknes na sedanku:-)tiez som zo zaciatku nadaval mala pomerne tvrda a po par jazdach si proste moja zadnica na to zvykla:-) tot len moja skusenost
04.07.2014 - 23:37:43
00
Aj to je mozne ale ja mam tu zadnicu dost kostnatu.. :-D ved prva moja jazda bola len mozno 10 min. na ulici a uz druhy den ma boli zadok. Teraz ked si na tu tenku sedanku sadnem tak to neni nic prijemne. Slapem zatial po stojacky jak magor,(chcem sa vozit) :-D ved mesiac mi stal v pivnici od novoty a ked uz som sa po zdravotnej stranke citil lepsie tak zase ma tlaci sedana..
05.07.2014 - 08:07:22
00
keyboard_arrow_up