Zdravim,

pravdu povediac musim priznat, ze doteraz som sa na ochranicovanych bikerov pozeral vzdy trochu cez prsty a spravidla som ich zahrnul do kategorie "frajer"... v miestnom bikeshope vsak mali vypredaj chranicov konkretne six-six-one za 20 dolcov laktove aj kolenne, tak som si povedal, ze to stoji za to vyskusat a ked sa mi to nebude pozdaavat tak to doma na SK vpohode predaaam, takze dnes rano som sa zobudil...vonku krasny slnecny den a tak som si povedal, ze pojdem otestovat tie chranice...zobral som si vsak iba laktove - nechcel som vyzerat ako terminator na traily... trail na ktory som sa vybral je velmi kamenisty a prasny...cestou hore na kopec som si ich dal dole, jednak kvoli horucave a jednak kvoli divnym pohladom bikerov - prisiel som hore, nasadil som chranice a podme ze dolu kopcom...nuz musim uznat ze nieco na tom bude...pretoze som sa citil zrazu trochu bezpecnejsie, zakruty som rezal viac na hrane ako predtym, proste som si dovolil viac ako predtym, sem tam nejaky skok...mysicka pomedzi stromy...vsetko s takou vacsiou istotou ...respektive som sa citil na biku tak trochu robustnejsie...moja radost vsak mala kratke trvanie, pretoze asi po kilometri dobreho zjazdu mi v jednej ostrej zakrute ustrelilo predne koleso a v momente som bol v oblaku prachu na zemi (pocas pristavania som si este stihol vynadat ze nemam aj kolenne chranice... ked som sa pozviechal...samozrejme ako prve pozeram na bike ...vsetko v poho, akurat dalsi sram na prehadzovacke a gripoch...pozeram na seba, na kolene mensia ranka...natrhnute kratasy..pozeram na pravy chranic, cely zasraty od prachu a scasti aj natrhnuty (hmm, ten uz asi nepredam)...zvysok zjazdu som pokracoval uz viac vychadzkovym tempom...a bez dalsieho padu dorazil az domov....

a tak som zvedavy, aky mate nazor na chranice a o tom, popripade ako vplyvaju na vasu pohodu pri jazdeni ?

podotykam, ze som prevazne XC jazdec, aj ked vysoke rychlosti mi cim dalej tym viac imponuju...hlavne odkedy som okusil full s vacsimi zdvihmi
11.09.2005 - 03:18:01
00
Môj názor: Chrániče pre pretekárov.

Inak si človek viac dovolí, cíti sa veľmi istý a tie chrániče to nemusia zvládnuť.
(čo je do určitej miery aj tvoj prípad)

Podobne full. Včera som si dal takú hrebeňovú a keď som išiel dole z 1300 m výšky, tak kde som predtým chodil na HT 23-30 som mal 48 km/h a bolo to na hrane. Full viac znesie, napravuje aj chyby bikera, ale keď už ani to nestačí, tak pád býva vo väčšej rýchlosti ako na HT.

Tak asi tak
11.09.2005 - 11:51:59
00
tak ako vravis GeTe, ked mas vacsie zdvihy tak tam kde si predtym kluckoval a skakal tak teraz sa cez to prevalis ako tank...samozrejme s tym rastie aj rychlost a ked pride zakruta, kde zakony fyziky platia tak pre full ako HT tak zliznes smotanu...

inak mas pravdu, tiez si myslim, ze tie chranice su skor pre pretekarov...radsej ich asi predam, ako sa v nich zabijem :)
11.09.2005 - 19:46:15
00
ja si myslim ze na zjazdy chranice urcite ano!!!

prave lezim v posteli, v sobotu sa mi podaril husarsky kusok, uz po vyjazde sice, skocil som na tupu hrdzavu trubku a na nohe (na holeni) mi ostal asi tak 30cm brutalny krater... tu trubku zastavila az kost.

stehy teta doktorka na pohotovosti ani nepocitala, teraz si veselo chodim na infuzie, lebo sa mi to zapalilo (kost)... proste radosti kopec.

co by som dal za to mat vtedy chranic na nohe... poriadny. nestalo by sa mi nic.
12.09.2005 - 17:05:32
00
no ktovie ci by ti ten chranic pomohol ale mozno ano,

prajem skoru rekonvalescenciu
12.09.2005 - 18:57:32
00
Takze takto.chranice na XC neberem iba v tom pripade ze slapem hore len aby som potom isiel dole...Co sa tyka ostatneho nechapem ako som predtym mohol jazdit bez chranicov(koleno holen sixsixone)na holeni mam uz par pamiatok z casov ked som ich nemal...stink fakt nezavidim.dobre ze mna sa to nikdy nezapalilo pretoze raz dva krat to chitila az kost
15.09.2005 - 00:06:03
00
pisem sem kedze nechcem otvarat novu temu. neviete odkial by som od 661 zohnal defendery??? predajcovia tu ponukaju body armory, no to su platene, v tom by som zhorel. neviete kde aspon zohnat kontakt??? aj cesko by sa dalo. lebo tu na slovensku to asi neni...
dakovala
30.07.2007 - 15:52:36
00
keyboard_arrow_up