Ta ty vieš ... A tebe dali výpoved zo školy ???
17.07.2014 - 15:06:51
00
Hovorí vám niečo ako "Investícia do budúcnosti"?! To nie je tak, že "kúpi raptora a za pár rokov, keď sa naučí, tak predá". Za prvé - za pár rokov nemusia byť prachy na drahý bike, nastúpi na výšku, bude platiť intrák a bude rád, že si raz mesačne dovolí vyvaliť 10€ na pivo s kamošmi(no väčšinou sa na intráku nepíjavalo pivo, ale nechcem propagovať). Prípadne sa začne sám živiť a v prvých 5 rokoch nebude mať čas ani vytiahnuť nohu z roboty ak bude chcieť, aby mal prachy a neprežíval len tak z mesiaca na mesiac. A raptora strelí možno tak za 200€ ak to bude 3.0, pretože za prvé klesá cena bazárových sprostostí exponenciálne a za druhé je DH špecifický typ jazdenia, kde už ľudia vedia, čo kupujú(väčšinou) a raptora zvyčajne kupujú nezletilí chlapčekovia, ktorí majú mokré slipy už len z toho názvu. Nech si kúpi bike za 1500€ a vydrží mu do 25 s každoročným servisom, ako Raptora s premisou "veď predáš, keď sa naučíš".
To je tak, keď mu radia 17-18r fagani. Absolútne nemáte predstavu o svete. To poznám, tiež som taký bol v 17-18 rokoch.

P.S.: A poznal som aj "boháčov", nadpriemerne zarábajúcich ľudí, ktorí sa rozhodli, že chlapec v 18 má dosť rozmaznávania a prestali ho finančne podporovať okrem úplných nezbytností, nech sa naučí hospodáriť. Tak isto chalanov, ktorí športovali závodne a prestali, keď išli na výšku(ale aj takých, čo neprestali, ak rozumiete "výškou" veci ako FTVŠ).
17.07.2014 - 15:27:05
00
konecne normalny koment:)
nieco podbne tu ja uz vysvetlujem tyzden
podla mna je naj volba canyon dhx playzone na tom vyde tak isto do kopca ako na raptorovi
PS: ked chces stale HT tak si omrkni devilwork necrmoancer (iba ram)http://www.dw-cycles.com/index.php?option=com_content&task=view&id=81&Itemid=73%20
podla mna to nedolames ani na 3m plackach
a pripojis k tomu brzdy code r
potom vidlu RS domain 180
nejake radenie za 200
kluky descendant
a hlavoce canecreek za 100vku
a mas super cool pecka OMG namakany bajk
17.07.2014 - 15:50:34
00
Naj voľba je bike čo má zdvih 150. Je to zlatá stredná cesta pre uphill a aj downhill.
Samo - už prestaň postovať tú ťažkú kravu AKA lacnú verziu pre zjazd. Nedokážeš pochopiť, čo znamená šliapať 4 hodiny non-stop. Ten bike na to nieje ABSOLÚTNE prispôsobený.
17.07.2014 - 15:58:01
00
necromancera som este nikdy nepostol a vysvetli mi niekto preco sa tato tema tu vlecie uz tak dlho
male skoky-uphill-downhill po jemnom terene=enduro
tak co tu tolko riesime
PS: dokazem pochopit co znamena sliapat 6 hodin v kuse lebo ked som kupil bike kned na druhy den som sa na nom vozil pol dna po rovine lebo som este nebol na horach.
17.07.2014 - 16:04:29
00
Je čas to už rozhodnúť. Mám na výber bicykle. Napíšte len ktorý a prečo práve on. Chcel by som niečo aj dohora aj dodola po skokoch.

Ctm Raptor 3.0

Ctm Boxxer 2014

Ctm Rawer 2014

Ctm Scrool 2014
17.07.2014 - 16:39:53
00
Ctm Scroll = perfektná kombinácia najlepšieho z downhillu aj uphillu. Teleskopická sedlovka, ktorú po prvom odskúšaní už nikdy nepustíš. Je postavený na 27,5" kolesách, čiže má lepšiu prejazdnosť nerovnosťami (kamarát na tento bike prešiel z minuloročného Rawera a nedokáže si ho vynachváliť - veľkosť kolies údajne v rýchlosti dosť poznať a ide sa mu omnoho lepšie)
17.07.2014 - 16:45:40
00
Z tychto Scroll ako univerzal, ak cisto do bikeparkov tak Boxxer.
17.07.2014 - 16:50:29
00
vecie kolesa = horsie manevrovanie v rockgardenoch a vsade
podla mna su best 26
17.07.2014 - 17:35:42
00
TheFox ty si tak hlupy že to ani neni normalne ... tváriš sa ako keby si tu jazdil svetaky alebo neviem čo, ako keby si o všetkom vedel a radíš tu uplne hluposti zober si to tvoje sproste demo a už tu nič nekomentuj ... 27.5 budu o chvílu na všetkých DH/FR tak čo tu trepeš o horšom manevrovani ???
17.07.2014 - 17:41:13
02
Takže nakoniec nie DH, ale enduro. Ak na enduro, tak scroll, ako bolo spomínané, teleskopická sedlovka je úžasná vec. Výbavu má deore, čo stačí bežnému cyklistovi, čo nezávodí, pokiaľ sa o ňu budeš starať, tak je pravdepodobnosť, že bude dlho slúžiť. Je to bike, ktorý by som si vybral, keby som chcel chodievať na celodenné výjazdy do hôr(a mal by som rozpočet aký máš ty). Možno ti budú vadiť väčšie kolesá, zhoršujú de iure agilitu biku, ale podľa mňa to de facto nespoznáš.
17.07.2014 - 17:41:37
00
TheFox ty si tak hlupy že to ani neni normalne ... tváriš sa ako keby si tu jazdil svetaky alebo neviem čo, ako keby si o všetkom vedel a radíš tu uplne hluposti zober si to tvoje sproste demo a už tu nič nekomentuj ... 27.5 budu o chvílu na všetkých DH/FR tak čo tu trepeš o horšom manevrovani ???

27,5(áno, na Slovensku sa píše desatinná čiarka a nie bodka) sú kolesá, ktoré sa už dávno používali na trekových a lady bikoch, nie sú žiadnou novinkou, akurát marketingovým ťahom. To, že zhoršujú agilitu je fakt, čokoľvek väčšie ti zníži agilitu čohokoľvek(preto sa jazdí downhill na 15" rámoch). Akurát 1,5"(palca) je približne 4,5cm, o ktoré sú kolesá v priemere(nie algebraickom ani geometrickom, ale dvojnásobnom polomere) väčšie. Celkovo je priemer/polomer o 9,5%väčší, čo je možné dosiahnuť kľudne aj výmenou plášťov a pretlakovaním duší. Preto by som výhody a nevýhody zas nevidel tak drasticky.


Naposledy upravil picusXX dňa 17.07.2014 - 18:59:34, celkovo upravené 1 krát.

17.07.2014 - 17:49:15
00
raptorpro pozri si na vychytenych weboch ze s kolesami 27,5 sa horsie manevruje ako s kolesami 26
obi dvoje kolesa maju svoje vyhody a nevyhody a vy tu radite take ........., ze to ani nieje mozne
Niektory su tu obdoba blbiek z facebooku ked nemate co robit a vypisujete ........ tuto tak chodte napriklad na omegle a tam si vypisujte ........
JA nemam co robit lebo som dolamany a sem tam sa sem pozrem pri PC hrach a ked vydim ake ....... su tu tak ma ide ..........
VELKA RADA vykaslite sa na tychto foristov a napiste co chcete radsej na pinkbike alebo nieco ine lebo vas neskor .......... z toho co vam poradili
Ja som mal vlastny rozum a dakujem zato ze ma tyto foristi neprehovorili na nejaku........
A este aj terazz rozpravaju aku som urobil .........
Pocuvajte ja mam uriti vase nazory na moj bajk. Ja ho mam rad jazdi sa mi dobre a do kopca neslapem lebo ma to nebavi. Radsej si to vyslapem po svojich a tesim sa ztoho
Toto forum je preplnene sku........ zavistou na slovensku
17.07.2014 - 18:03:21
00
Stale sa lepsie manevruje na 27,5 s 13kg bikom ako na 26 s 20kg bikom. Okrem toho, ako sa pisalo vyssie 26 a 27,5 nie je az taky rozdiel. Dokonca som v najnovsom bikerovi videl 29" dh bike.
17.07.2014 - 18:30:58
01
V čom je tá teleskopická sedlovka tak dobrá ? Nikdy som to ešte nevidel. Už sa rozhodujem len medzi Ctm Scrol a Ctm Raptor 3.0 s výbavou a kamerou.
17.07.2014 - 18:35:08
00
keyboard_arrow_up