Chcem sa opýtať tu prítomných skúsených borcov či je to problém pri kotúčových brzách - sú hydraulické Juicy, nakoľko keď brzdím tak mi akoby vybrovali. Mám Scott Relax 10 a dvakrát bol v servise kvôli nastaveniam kotúčov a vybrovanie je údajne v poriadku, ale je to dosť divoké hlavne na prednom kolese.

A ešte jedna vec, mám šmýkač Shimano Deore a chcem ho vymeniť min. za XT a chcem ho kúpiť od ruky. Ako mám vedieť aký rozmer mi treba ?
01.08.2007 - 18:58:18
00
No tak do tejto temy by som sa zapojil aj ja...tiez mam SCOTT Scale 50 2007 a mam na nom Avid Juicy 3 a to vibrovanie na prednom kotuci pri prudsom brzdeni je neznesitelne a mam pocit ze sa mi rozpadne koleso. Mam po vyssie uvedenom prispevku silnu predtuchu ze to je asi v poriadku...? :roll:
01.08.2007 - 19:36:41
00
http://forum.mtbiker.sk/viewtopic.php?p=61689&highlight=problem+juicy#61689 inspiraciu mozte cerpat odtial...
01.08.2007 - 19:48:18
00
to kuko112: rozmer presmykovaca zalezi od priemeru trubky, na ktorej je uchyteny - rozumej: zmeraj sublerou a uvidis (tu trubku samozrejme)
01.08.2007 - 21:16:45
00
ludia ked vam to vybruje... mate na vidlach pevnu os? alebo aspon ako mate naboje? ja mam nejaky totalne no name 100rocny shit predny naboj, su v nom nove loziska aj osa a vakle, ale aj pri najbrutalnejsom brzdeni som nemal pocit ze mi vybruje :shock:
02.08.2007 - 17:24:26
00
Matko...no ja mam vpredu tovarensky OEM Scott comp a nechcem za kuko112 ale aj on na Reflex-e ma podobny Scott Team.... zeby bol problem tu?! :roll: :idea:
02.08.2007 - 21:49:12
00
ludia ked vam to vybruje... som nemal pocit ze mi vybruje :shock:


Milý matko, zaraďujem ťa medzi vybrané slová po "m", lebo aj vibrovaniu vykáš. Kedysi sme hovorili, že aj blahobyt sa má písať s mäkkým i (blahobit), lebo že vraj je to cudzie slovo. Čo si mal na vysvečku zo sloviny?

... a na ten zjazd sa teším (bolo to zo Zobora? ... je to lepšie ako zjazdovka na Plejsoch?)

NIKDY NEJEDZ ŽLTÝ SNEH!
02.08.2007 - 22:57:07
00
cau kuko112, o tom piskani a vibrovani juicov bolo dost vela v nedavnych prispevkoch, ako to tu sledujem ma s tym problem viac ludi. Skusim to zhrnut. Zakladne veci - vycentrovat prasa, dobre dotiahnut kotuc, prasa, upinak, odmastit kotuc, presmirglovat platnicky, ale toto vsetko asi kazdy s juicami uz skusil. Mne pomohla vymena orig platniciek B4 za modre organicke BBB. Tiez bol tip ze je to polygon kotucmi, ze tie nove clean sweep kotuce su na tom lepsie. No takze ak ti nepomohli tie zakladne ukony, tak ti nezostava len menit a kombinovat kotuce a platnicky, vela stastia.
03.08.2007 - 07:04:34
00
Vibrovanie nemusi byt dane len vlastnostami brzdy. Velky vpliv ma na toto tuhost vidli. Brzdna sila budi vidlicu,ktora sa nasledne rozvibruje svojou rezonancnou frekvenciou. Potom cim je vidla menej tuha,tym bude jej rezonancia citelnejsia. Mne J7-cky rozvibruju epicona nepatrne pri urcitej rychlosti a intenzite brzdenia,ale to je nepatrne a prejde to hned (zmenou rychlosti alebo intenzity brzdenia-dostane sa z rezonancie).
03.08.2007 - 08:44:12
00
Este k tomu presmykacu. Vyraba sa len jeden rozmer objimky na trubku a na mensie trubky sa pouzivaju redukcie ktore su uz v baleni. Aspon k Deorecku tie redukcie boli a myslim ze s XT to nebude inak.
03.08.2007 - 09:42:44
00
Hmmm - komu to na tych brzdach piska a trasie, tak pomoze len vymena brzd. Howgh.

Mam s tym tolko skusenosti a vedomosti ze az.
- Dovozca(bikeart) a predajca(kaktus) sa tvari, ze taky problem neexistuje a nikdy o tom nepocul
- daj do googla vyraz "juicy turkey gooble" uvidis co na to hovoria ludia zo sveta
- vyskusal som vsetko - nic nepomohlo
- menil som rotory (mal som polygony) za Alligator Pizza , Hayes, Avid G2, Shimano XT, nepomohlo
- menil som platnicky za BBB , orig Avid organicke, Alligator, nepomohlo
- po kazdej jazde vycistim rotory izopropylalkoholom, nepomohlo
- rotory a vsetky ine mozne skrutky mam dotiahnute a popripade pouzivam Loctite thread lock tam kde treba (mam aj momentovy kluc BBB) , nepomoze
- bajk nemam ziadnu sunku (Specialized) a kolesa tiez (Mavic Crosstrail)
- zacistenie platniciek diamantovym pilnikom, prebrusenie rotora a ine magie pomozu na prvych 10 km
- vymena brzdovej kvapaliny (momentalne mam Motorex), nepomoze
- rotory mam rovne, platnicky sa spravne a rovnako hybu, rotor je v strede a kedze ma juicy 7 tak aj v spravnom uhle.

takze konecny verdikt je ze nepomoze absolutne nic, len cakat kedy skapu a potom kupit k24.

kto mi poradi vec, ktoru som neurobil a pomoze na viac ako 300km, ten ma u mna flasu irskej whisky.

Mna neserie pripadne piskanie alebo zvuky ako take (aj auta obcas piskaju) staci ze padne na rotor ihlicie, alebo mastna voda po dazdi a je to.
Mna serie stav ktory na internete volaju "turkey gooble" teda zvuk morky a ten nastava pri malych rychlostiach ale aktivnom brzdeni (pomaly zjazd dole strmym kopcom) , kedy sa rozvibruje cely bajk do neznesitelneho stavu.

Inac brzdna sile je sialena, modulacia tiez, komfort tiez, look tiez...
04.08.2007 - 10:05:02
00
citacia odstranena - marecej

este si neskusil vymenit vidlicu. Skus na skusku si pozicat nejaku tuhu vidlu a uvidis,ze zaberie.
04.08.2007 - 13:43:13
00
hm, ja mam juicy 5 2007 a nic mi nevybruje, brzdi ako dive, tak asi mam stastie alebo co :)
04.08.2007 - 14:30:15
00
Juicy 3 ,žiadne vybrácie,ani pazvuky aspoň za tie 4 mesiace čo ich jazdím som nespozoroval 8)
04.08.2007 - 18:57:31
00
prsut...presne tak. Zvuk morky. Mne to robí zadný 160Polygon na AJ7. Pri brzdení v nižšej rýchlosti. Ja som doteraz ten zvuk volal "bublotanie". Ale nezamýšľam sa nad tým. Brzdia skvelo.
Vám snáď nie?
04.08.2007 - 19:47:23
00
keyboard_arrow_up