Kedze moj GT Avalanche vcera necakane a proti mojej voli zmenil majitela, musim sa obzerat po inom a prosil by som o radu. Chcel by som nejaky horsky, ktory vsak bude pouzivany prevazne s pripojenym cyklovozikom (neodpruzeny Croozer). Tym padom su pre mna dolezite brzdy a prehadzovacka, ktora nezacne blbnut akurat v polke kopca, ked taham za sebou 35-40 kil. Jazdim uz de facto iba po asfalte, takze kvalita odpruzenia prednej vidlice alebo hmotnost nie su az take podstatne faktory. Vyska 182 cm, vaha 86-88 kg. Cenovo sa kvoli materskej musim zmestit do 300-350 €. Celkom sa mi pozdava znacka CTM, vlakna o nich som uz presiel, ale chybaju mi aj uplne zakladne vedomosti o rozdieloch v jednotlivych komponentoch. Tak ci mi vie niekto napisat, napr. aky typ prehadzovacky uprednostnit pri vybere, lebo rozdiel medzi RDM 360 a RDM 390 mi ozaj nic nehovori.
25.07.2014 - 20:57:29
00
Ahoj.
Takže akákoľvek Shimano prehadzovačka rady Acera a vyššie (Alivio, Deore, SLX, XT, XTR) bude na tom funkčnosťou dostatočná, samozrejme za predpokladu že je celá radiaca sústava v dobrom stave a dobre nastavená. Prípadne aj novšia Altus by mala byť akceptovateľná.
V prípade SRAM komponentov je to podobné, X4 a vyššie (X5, X7...) bude OK.

Len si treba dať pozor na korektné radenie, pri každej prehadzovačke - neprehadzovať v plnom zábere a treba predvídať.

Aké CTM sa ti konkrétne pozdávajú?
26.07.2014 - 13:06:37
00
Tak v podstate jediny, ktory mi prichadza do uvahy, je asi iba Quadra 3.0. Orientujem sa fakt iba podla ceny, Terrano sa mi zda uz prilis slaby a a Delta uz nad limit. Toto leto uz asi dokoncim s nejakym pozicanym a potom budu hadam nejake akcie. Bazare velmi nechcem riesit, aj ked ich pozeram, predsa len sa v tom fakt nevyznam a netuzim velmi ostat niekde visiet s malou kvoli "dobrej" lacnej kupe.
26.07.2014 - 17:07:50
00
Quadra 3.0 je fajn, ak bude ešte niekde dostupný a sadne geometria tak ho pokojne zober.

Len ak jazdíš takmer výlučne asfalt tak by mohlo byť lepšie poobzerať sa po niečom rýchlejšom s väčšími kolesami - čiže nejaký lepší cross by mohol byť fajn.
27.07.2014 - 13:54:54
00
cron
keyboard_arrow_up