misopetrovic ty si ešte sopliak, ty sa môžeš zlepšovať ... ja som začal s cyklistikou v 34r a rýchlo som pochopil, že na cyklistov ktorí robia cyklistiku od 12r a teraz sú v mojom veku nikdy nebudem mať....tak som sa myšlienky súťažiť vzdal.....a čo tým chcel básnik povedať, že by slečna dala do smútku 70% fóra?
27.07.2014 - 15:13:47
01
Basnik tym chcel povedat ze by ta dana slecna na pretekoch porazila ;)
27.07.2014 - 15:24:28
00
a čo teraz? čo som ja nejaký etalón či co? chlapče mňa by toľko ľudí porazilo na pretekoch, že to ani nerátam.. :) a to, že by porazila 70% fóra neznamená, že má patent na rozum a všetko čo povie je pravda...
27.07.2014 - 15:38:11
02
Miša Petroviča poznám :) a môžem povedať že je cyklista na vysokej všeobecnej úrovni a mnoho skúsenosťami :D
pojem profík sa už fakt často pletie s hobby či amatérskym cyklistom. Na maratóne som stretol profíka iba raz jedného. Treba si uvedomiť že sme len amatéri a tam sú veľké výkonnostné rozdiely podľa toho kto koľko času venuje treningom a ako trénuje. Byť, stať sa profíkom neznamená mať talent drieť a venovať športu toľko času ako profík
27.07.2014 - 15:42:26
01
Rozhodne vie čo znamená trening a efektívne trénovať keď vie stabilne podať taký vykon
27.07.2014 - 15:44:56
00
Federer, ja som ti len odpovedal na tvoju otazku.
27.07.2014 - 16:05:46
00
prekrucanie sa stava na tomto fore narodnym sportom.....kazdy rozumny clovek to pochopi....
27.07.2014 - 16:41:43
00
bol som odhovarany ist na dlhu (cestak mam rok a absolvoval som len jarnu klasiku) no pojazdil som si krasne za 1. nepadol som za 2. nepichol som za 3. nezakrcoval som za 4.vysledok - splnil som si svoj ciel dat to do 6h... trat hodnotim za 1 akurat co ma dost nasralo bolo parkovne 5,60??!! clovek zaplati nemale peniaze za startovne a plus toto? ano otacam kazde euro som student a moje peniaze neobetujem len cyklistike, neviete o dakych fotkach s preteku??
27.07.2014 - 16:42:09
02
Ak sa pretekov zúčastnia pretekári, ktorí majú vysokú výkonnosť a jazdecké schopnosti, príp. boli v minulosti profesionálmi, tak je to len dobre, lebo mi slabší sa môžme od nich učiť, oni zase dvíhajú úroveň pretekov. Keby sme my amatérski cyklisti pretekali len s cykloturistami, tak by nám to asi veľa nedalo, však?
Okrem toho aj tí silnejší cyklisti potrebujú pretekať a ak v danom termíne nemajú iný pretek (vyššej kategórie), tak prečo by nemohli prísť?
27.07.2014 - 16:48:39
00
Ako to obyčajne býva,pravda je kdesi uprostred.Ja som tiež toho názoru,že pokial jazdím za prokontinentálny team(napr.Dukla TN)tak chodiť na dedinské preteky(ale vyslovene dedinské, ako napr.Baťovianska galuska,alebo PD maraton) medzi amatérov,by malo byť pod moju úroveň.Jedine z výnimkou toho,že mám v tom termíne voľno a organizátori ma pozvú ako spestrenie alebo motivačný faktor-aj v tom prípade, by som pár km pred cielom zvesil nohy a určite by som nešiel na víťazstvo.Stojím si za tým,že jazdci takejto kvality,by tam okrem doslova exhibičnej jazdy vôbec nemali byť!
Iné je, ak sú medzi jazdcami-amatérmi,veľké výkonnostné rozdiely,v tom prípade mám 2 možnosti:
1.Ísť na pretek s vedomím,že to po prvom kopci bude solo jazda až do cieľa,v lepšom prípade prídem do cieľa s nejakou skupinkou z výraznou časovou stratou na víťaza,ale pocit z jazdenia mi to vynahradí.
2.Reálne zhodnotiť svoju výkonosť+čas ktorý môžem alebo resp.nemôžem z rôznych príčin venovať tréningu a na preteky nechodiť.
Ja v mojom veku a možnosťami koľko času môžem venovať na tréning som si zvolil č.2.
Samozrejme toto je môj osobný názor,nikomu ho nevnucujem.


Naposledy upravil Optimus dňa 27.07.2014 - 17:16:35, celkovo upravené 1 krát.

27.07.2014 - 17:11:53
03
Tatry tour sú drahé preteky, až moc keď to porovnám s ďalšími. Možno by bolo pekné keby aj preteky mali zvlášť štartovné pre študentov ako to býva v rôznych strediskách, v doprave atd
27.07.2014 - 17:12:59
00
Je to nejak tak ako píše Optimus, ja som začal tak troska serioznejsie s cyklistikou iba minuly rok, ale baví ma to a urcite by som sa chcel zúčastniť zopár amatérskych pretekov. Z môjho pohladu to je, ale zatial príliš zbytočne vyhodené peniaze, keby ma mali odtrhnúť po prvej zákrute a zaplatil by som 40€ za benzín 30€ za štartovné plus ešte nejake ďalšie výdavky. Bol by som rad keby si veľa ľudí, ale nepovedalo toto iste a zúčastnili by sa vsetcia a vytvorili by sa skupinky pre každého a organizátori by na to boli pripravení a zabezpečili by pre nich rovnaký servis ako pre prvú. Neviem síce na koľko by toto bolo reálne na Slocensku. Jedno je ale iste, ked nebudete stíhať pôjde s vami aspoň Miso :D, strašne mu závidím to nadšenie pretekať a zlepšovať sa aj takto, mozě tu byt pre nás amatérov frflajucich vzorom.
27.07.2014 - 17:40:16
01
Dobré preteky, je tu niekto kto bol na krátkej trati, nebodaj v mojej skupine? ja tieto veci neriešim, či sype nesype - na každého raz príde.. a takisto či je UCI 1.2 alebo nie.. ako určite, človek by sypačov jednoznačne odstránil z balíka, ale už len to že niekto niečo také urobí, je úbohé a ten človek aj keď nejaké preteky vyhrá, je looser a v živote prehral.. a je mi ľúto tých čo sypú a napriek tomu nevyhrajú - čierny humor

Sú niekde fotky? Na fb som ani nenašiel ich stránku.. ?
27.07.2014 - 18:03:29
00
tanicku poznam :) a nehambim sa priznat ze by somnou vyzametala par zakrut...

Ako som sa dočítal, tak s tebou vyzamená bársaká baba. Aj pezinská...

Ozaj, keby som si ustlal (čo sa mi podarilo aj tento rok), tak by som bol tíško a nerozťahoval to v troch (či dokonca štyroch?) témach a v každej na troch-štyroch stranách. Asi ešte furt platí čo, čo som ti napísal pred cca rokom - plašák.
27.07.2014 - 20:57:41
00
Jokinko komplexy si chod riesit inam ;)

co ti na tom prislo nenormalne? V teme demolacie skoncili fotky bajku....v teme pady....somskoncil ja.... V teme dnesny svih som hodil fotku vyskoveho profilu trasy a linky na predosle dve temy....:) To ze ludia reaguju v kazdej uz nieje moj problem...

btw. Niesom prvy co to takto urobil....ale ocividne si si zase potreboval rypnut....

preco by som mal byt ticho ked som spadol??? Ja sa za to nehambim....patri to k sportu....a to teda ja padam len velmi zriedka.... :)

sranda ze si toto nenapisal nikomu inemu ale zase len mne ze by som mal byt tisko a nepriznavat sa k tomu....
27.07.2014 - 23:52:03
01
keyboard_arrow_up