Kráľovský MTB maratón

23.08.2014
MTB maratón
Granč Petrovce (Slovensko)

Propozície, Pozvánka, Výsledky, Reportáže, Foto
Tak hadam tento rok dobehnem :) 90 laka a aspon to posledne miesto si obsadim :)
ale jedna otazka na usporiadatelov mi neda:

Prví v absolútnom poradí na „90ke“ získajú finančné odmeny nasledovne:

Muži:
1.miesto 200 EUR
2.miesto 150 EUR
3.miesto 100 EUR
4.miesto 80 EUR
5.miesto 50 EUR

Ženy:
1.miesto 50 EUR
2.miesto 40 EUR
3.miesto 30 EUR

zena za svoj vykon za 1 miesto odmenu ako muz za 5 miesto?... mozno to ma svoje dovody len z tohto mi to pride...divne...
30.07.2014 - 15:46:42
00
Ženské ohodnotenie je kruté. Kruté je ale aj to, že v Muži absolútne - nemá dobrý hobík šancu...
30.07.2014 - 15:49:19
01
hlavne si treba uvedomit, aka je v danej kategorii konkurencia - muzov je na 90ke aktualne prihlasenych 35, zeny 2
30.07.2014 - 16:01:36
00
Tak to ci sa ujde hobikovi alebo nie to asi je jasne :D ale to mi popravde ani nenapadlo...
a ze je zien 2 alebo 1 neznamena podla mna nic.... to je uz na zpropagovani preteku...
ale podla toho co som bol na maratonoch si nemyslim ze zeny zaostavaju za muzmi natolko aby bol ich vykon vhodnoteni o 4 triedy menej...
nie je mojim cielom ani vybojovat im neake prava to si vedia aj same...len mi to prislo ako past na oko proste...
30.07.2014 - 16:09:09
03
Nechcem znizovat vykony zien na dlhych tratiach, je obdivuhodne, ked sa na to daju, ale pochybujem, ze by lepsia propagacia zvysila ich pocet. Nepamatam sa, ci bolo na niektorom MTB maratone na dlhej trati vramci Slovenska viac, ako 5 zien na starte. Jednoducho ich je prilis malo na to, aby sa to dalo nejako realne vyhodnotit. Myslis, ze ak by bola celkova ucast na dlhej pravidelne do 5ks, tak by tam davali take odmeny? Ja si skor myslim, ze by tu trat jednoducho zrusili. Ved este pred par rokmi na dlhych tratiach vobec neboli vyhlasene kategorie pre zeny, teraz uz je standard jedna pre vsetky vekove kategorie. Kym ich vsak nebude pravidelne aspon 10, stale to bude viac o ich ucasti, ako o pretekani. No a co sa tyka porovnavania vykonov, minuly rok bola na dlhej jedina ucastnicka, celkovo skoncila na predposlednom, 48.mieste. Myslim, ze taky vitaz medzi veteranmi, ktory bol v cieli o dve hodiny skor, by aj tych 50€ bral vsetkymi desiatimi(aj ked pochybujem, ze pre kohokolvek zo startujucich by boli peniaze motivom k tomu, aby sa zucastnili).
01.08.2014 - 14:05:35
00
V sobotu som si chcel prejst slucku 90-tky (Branisko-Branisko) ktora je naviac oproti 50-tke. Vo vcerajsom rozhovore s Fernetikom som sa dozvedel, ze je to zatial neprejazdne. Skoda pojdem to na preteku "naslepo" absolutne to tam nepoznam a zas budem hresit jak pohan.
01.08.2014 - 14:16:49
00
Neprejazdny je 500m usek smrekovicou. Ostatok tip top. Neprejezdne sq da obist. Pracujeme na prejazdeni
01.08.2014 - 14:36:30
00
Nechcem znizovat vykony zien na dlhych tratiach, je obdivuhodne, ked sa na to daju, ale pochybujem, ze by lepsia propagacia zvysila ich pocet. Nepamatam sa, ci bolo na niektorom MTB maratone na dlhej trati vramci Slovenska viac, ako 5 zien na starte. Jednoducho ich je prilis malo na to, aby sa to dalo nejako realne vyhodnotit. Myslis, ze ak by bola celkova ucast na dlhej pravidelne do 5ks, tak by tam davali take odmeny? Ja si skor myslim, ze by tu trat jednoducho zrusili. Ved este pred par rokmi na dlhych tratiach vobec neboli vyhlasene kategorie pre zeny, teraz uz je standard jedna pre vsetky vekove kategorie. Kym ich vsak nebude pravidelne aspon 10, stale to bude viac o ich ucasti, ako o pretekani. No a co sa tyka porovnavania vykonov, minuly rok bola na dlhej jedina ucastnicka, celkovo skoncila na predposlednom, 48.mieste. Myslim, ze taky vitaz medzi veteranmi, ktory bol v cieli o dve hodiny skor, by aj tych 50€ bral vsetkymi desiatimi(aj ked pochybujem, ze pre kohokolvek zo startujucich by boli peniaze motivom k tomu, aby sa zucastnili).


Chapem..ale pokial sa rozhodne usporiadatel napriek malej ucasti pre kategoriu zeny vytvorit podmienky a potom sa zas nasledne ohradi nizka ucast = nizka odmena...tak je to neake divne..tak alebo to nerobim alebo to robim poriadne ci? Nejde o sumu aka sa udeluje..ale to nerovnasa mi pride zcestne proste...

Neviem no mozno na 90km sa zena nevyrovna muzom..ale co som bol na maratonoch okolo 50km tak si nemyslim ze zeny tam obhajovali posledne miesta :D

proste ak maju obe pohlavia rovnake podmienky = trat tak mi pride ze odmena by mala byt tiez rovnaka...
(rovnako aj nie kazdy profik zrovna potrebuje odmenu ktoru vyhra)
04.08.2014 - 22:11:19
01
Maly teaser pre zvedavcov a priaznivcov znacky Scott - bude k dizpozicii cca 20 test bikov, a k tomu aj servis.
V skratke pride kamion Scott plny radosti pre bikerov :)
05.08.2014 - 10:06:59
00
krasa, a ja sa namiesto toho budem mordovat na trati :D
05.08.2014 - 10:48:31
00
Pojdes sa rozjazdit a vyjazdit na Scotte :)
05.08.2014 - 12:00:24
00
Chapem..ale pokial sa rozhodne usporiadatel napriek malej ucasti pre kategoriu zeny vytvorit podmienky a potom sa zas nasledne ohradi nizka ucast = nizka odmena...tak je to neake divne..tak alebo to nerobim alebo to robim poriadne ci? Nejde o sumu aka sa udeluje..ale to nerovnasa mi pride zcestne proste...

Neviem no mozno na 90km sa zena nevyrovna muzom..ale co som bol na maratonoch okolo 50km tak si nemyslim ze zeny tam obhajovali posledne miesta :D

proste ak maju obe pohlavia rovnake podmienky = trat tak mi pride ze odmena by mala byt tiez rovnaka...
(rovnako aj nie kazdy profik zrovna potrebuje odmenu ktoru vyhra)

Myslim, ze je legitimnym pravom usporiadatela urcit take odmeny pre sutaziacich, ake uzna za vhodne. Toto je uz 7. rocnik, takze predpokladam, ze s tym maju nejake skusenosti.
Nechapem, preco sa stale objavuju ponosy na to, ze je nieco drahe, lacne, mala odmena, slaba tombola atd. Ja ked idem na maraton, tak ma zaujima, ci je bezproblemove prihlasovanie a registracia, ci viem bez problemu najst miesto startu a ciela, ci mam kde zaparkovat, ci je zabezpecena trat vratane znacenia, regulovcikov, obcerstvovaciek a zdravotnej starostlivosti, ci je vyhodnotenie vysledkov v sulade s tym, ake boli propozicie, a vsetko ostatne je len bonus, ktory potesi, ale nutne ho nepotrebujem.
05.08.2014 - 13:50:03
04
Pekne napísané. Niektorí jedinci tu stále len niečo riešia a dookola to isté po každom maratóne ako takí papagáji. Napríklad kde nájdem fotky, prečo musím za ne platiť, prečo boli tie cestoviny slané, keď v prihláške bolo jasné napísané, že budú bez soli a takéto dristy.
05.08.2014 - 14:17:47
02
vycpav a muffin ... ak by som sa ponosoval ohladom krivdy pachanej na mne nepoviem..mne je to sum a fuk...a vpodstate skor je toto navrh pre organizatora ako pre ucastnikov... takze viest to tu dalej nema moc zmysel...
organizacia pretekov je jedna vec...a jasne ze je to cele vecou organizatora...


na akomkolvek maratone si vazim pracu usporiadatela a viem ze je nemala...ale to neznamena ze ak je cosi nespravne (nerovne) tak to treba tolerovat.. ja sa neponosujem na vyske odmeny ani na poplatkoch ani na nic...len som poukazal na NEROVNOST v oceneni za rovnaky vykon
povedzte mi uprimne - ak vase dieta pojde na ja neviem aky cyklopretek a pokial budete mat syna dostane velku trofej a ak budete mat dceru dostane malu (respektive ziadnu) na rovnakej trati (ziadne ulavy dievca/chlapec)
bude to pre vas NAOZAJ ALE NAOZAJ OD SRDCA JEDNO???? vobec vas to nezamrzi? :)

Pokial ale muz spali viac kalorii na 100km ako zena tak sa vam ospravedlnujem a viac sa neozvem so ziadnym pozmenujucim navrhom :handshake: :)
05.08.2014 - 15:41:57
02
To divotvorca: moje skúsenosti z iného športu hovoria jednoznačne: málo účastníkov=nízke odmeny, veľa účastníkov=vyššie odmeny pre špičku. Nebude pes zakopaný aj v tom? A keď by sme začali diskusiu na tému diskriminácia, neboli by pri rovnakých odmenách diskriminovaní práve muži, keď by sa mali skladať na odmeny pre ženy? :) (keďže sa ich zúčastňuje podstatne viac)
V dobrom, čo človek, to názor. Pozdravujem a teším sa na stretnutie v Granč Petrovciach
06.08.2014 - 06:07:51
01
keyboard_arrow_up