ako zamok je najlepsia retaz, urcite nie nejake ocelove lanka... to prestrihnu po dlhsej namahe aj zahradkarske noznice na dlhej pake... ale taku poriadnu retaz (neviem presne zlozenie kovu,ale vacsinou je tvrdost podla ceny...cca od 500sk okolo 1000ky su uz kvalitne) neprepilis pilkou na zelezo, neprecvaknes noznicami, ani tekuty dusik na zmrazenie a nasledne kladivo nepomoze, ani rucny autogen to v jednom dokumente neprepalil... dokonca je problem aj s malimi hydraulickymi noznicamy do ruky... jedina nevyhoda ze je trochu tazsia a kedze sa roby vacsinou na motorky tak si stim ani nelamu hlavu vyrobcovia

BTW: davaj pozor aby bola poriadne zalatkovana (proti oderom ramu) a podla moznosti ju nezapinaj tak aby lezala na zemi, lepsie ked je vo vzduchu..ztaží to pracu zlodejom

BTW2: osobne retaz nemam, pretoze moj bajk stal cca 20K a kedze som student, nikdy by som sa odneho nepohol..robi mi problem ist aj na vyhliadku.. napr. v BERGU :P
29.07.2007 - 21:41:36
00
ako zamok je najlepsia retaz, urcite nie nejake ocelove lanka... to prestrihnu po dlhsej namahe aj zahradkarske noznice na dlhej pake... ale taku poriadnu retaz ........


Moj prvy bike mi ukradli z retaze co mi dodali z recesie kamarati - priemer materialu ocka odhadujem tak 4 mm. Netrapili sa s retazou, precvakli kladku. Bola mozno o 1 mm slabsia. Hociake zamykanie je dobre len na zdrzanie zlodeja alebo na presun jeho pozornosti na nezamknuty bike. Uz to tu bolo NESPUSTAT Z OCI a zamknutie aby si stihol dobehnut.
29.07.2007 - 22:12:15
00
wave no ked niekto zbada taku retaz ti zo srandy zobere sedlo+sedlovku :D inak obycajne ocelove lanko je len proti "odneseniu" biku.. pancierovane su na zdrzanie zlodeja o par minut...

popozeram bazar a inzeraty a tesco a kupim prve cudo co ma dve kolesa a pedale a necham to aj bez zamku :) :D
30.07.2007 - 00:36:13
00
vyzera to jak taka dazdovka - vo vnutri je lanko a po obvode su ocelove valceky. toto zdrzi trocha viacej. stoji par sto korun, vaze asi tonu a neda sa dobre ohybat.


taky zamok mam na mojom chrastitku, uz som ho na par minut parkrat nechal zamknuty pred obchodom/postou a zatial OK... Ale zase ten moj bajk njeje ziadny SUPERSTROJ
30.07.2007 - 14:50:56
00
Nefiem ci pozname take na volant do auta taku kotvu.....

hrubka toho kovu je prinblizne 1,5cm A V POHODE to daju tekutym dusikom.... A prosim stoji to okolo tisic korun ...

PRETOZE ZELEZO ,alebo OCEL,alebo nejaka zliatina krehne........a zlomis ju aj rukou(samozrejme s rukavicami:D)


To len tak ze asik preeco su zamky na bike potiahnute 4mm gumy.......a zamok obaleny hrubou vrstvou plastu a guma a plast su zapecene dokopy

Ta guma a ten plast ich izoluje a tym chrani od toho dusika...
Preto najprv zlodej musi dat dole gumu co mu zaberie dost dlhy cas a az tak bud rostrihut co neviem alebo tekutym dusikom.....


A len tak na zaver .... PRECO asik vytahy pouzivaju taku istu technologiu (cize ich lana su splietane z tensich lan ) a nemaju jedno hrube centralne lano....

ODPOVED:dosahuje sa vacsia pevnost a nizsia vaha
30.07.2007 - 23:36:28
00
a aky je vysledok?
31.07.2007 - 22:54:45
00
chodit pesi :lol: // hlavne mat bike stale pri sebe alebo na dohlad...
01.08.2007 - 19:20:51
00
ako zamok je najlepsia retaz, urcite nie nejake ocelove lanka... to prestrihnu po dlhsej namahe aj zahradkarske noznice na dlhej pake... ale taku poriadnu retaz ........


Moj prvy bike mi ukradli z retaze co mi dodali z recesie kamarati - priemer materialu ocka odhadujem tak 4 mm. Netrapili sa s retazou, precvakli kladku. Bola mozno o 1 mm slabsia. Hociake zamykanie je dobre len na zdrzanie zlodeja alebo na presun jeho pozornosti na nezamknuty bike. Uz to tu bolo NESPUSTAT Z OCI a zamknutie aby si stihol dobehnut.


NO JO... ved jasne ze to nikdy nieje bezpecne... ako som spomenul moj bike by som nikdy nespustil z oci... ale vlasne napada ma nieco co vyuzivam... zamykam ho do oktavky ked sa idem najest alebo tak, len cena tej retaze je velka :D
03.08.2007 - 15:10:52
00
chodit pesi :lol: // hlavne mat bike stale pri sebe alebo na dohlad...


alebo skor busom
04.08.2007 - 20:54:55
00
keyboard_arrow_up