http://www.krusnoton.cz/cyklisticky-zavod/

Som sa rozhodol, že tento rok to už nebudem odkladať. Je to poriadne ďaleko, ale kraj je to krásny. Mám k nemu vzťah, pred 10-timi rokmi som tam pracoval a žil. Kedže auto nemám, pôjdem vlakom. Ak by sme sa ale našli viacerí a vedeli zorganizovať spoločnú cestu, bolo by to super. To je hlavný dôvod, pre ktorý to sem píšem.

youtube.com/watch?v=J-cKz3L19gU&t=0

21.07.2014 - 15:31:12
00
mna to tiez dost laka, ale 250km a 4900 prevysenie je na mna este trochu moc....
22.07.2014 - 22:21:16
00
Ja som sa na to necítil ani minulý, ani tento, a viem, že sa na to nebudem cítiť ani budúci rok. Proste "death or glory". :P
23.07.2014 - 08:58:50
00
drzim palce, tu je fakt vitaz kazdy kto to dokonci
23.07.2014 - 17:48:04
00
Díky ;-)
23.07.2014 - 20:03:18
00
Tak sme to dali... :) Zážitok to bol neskutočný. A nielen vďaka extrémnym parametrom, výbornému počasiu, krásnej krajine a prírode, ale aj po organizačnej stránke. Ako tak čítam vaše rozčarované komenty na predraženú Tatry Tour, či nevydarenú štiavnickú Salamandru, ľudia, tu by ste si prišli na svoje. Štartovné za "500 babek“ (cca 18,50 €) + parkovanie zadarmo. Trať perfektne značená – nedalo sa zablúdiť. V kopcoch každý kilometer na strome tabuľka s údajmi o priemernom sklone, nadmorskej výške a koľko ešte zostáva na vrchol (ako na TdF). Všetky problematické križovatky, či kruháče, zaistené regulovčíkmi, ktorí zastavovali premávku a ukazovali nám smer (ak bolo potrebné). Bufety vhodne rozmiestnené, výborne zásobené + rýchly a ochotný personál. Časomiera bezchybná – na mail mi prišli podrobné výsledky 5 minút po dojazde do cieľa! Proste bolo poznať, že sa koná už 5. ročník a organizátor má všetky muchy vychytané. Ani tá cesta autom nebola tak strašná (z BA nám to trvalo 5 hodín, nazad 4 a pol). Lubo – ešte raz veľká vďaka a poklona za odvoz. :y:

A teraz stručne k preteku: išli sme dlhú trať s oficiálnymi parametrami 250 km a 4900 výškových. Tu si môžete pozrieť mapku vytvorenú z gpx od organizátora (keď si nabehnete kurzorom na výškový profil, a prejdete po ňom zľava do prava, presne vám to ukáže, ako sme išli). Niekde sa nám ale stratili 2 kilometre a 900 výškových... :lol:

Dlhá je známa tzv. "Svatou pěticí“ – 5 najtažších stúpaní na trati. Viacej sa dočítate tu.

Šancu na podrobnejší report z preteku dávam Dzuch-Banovi. Myslím, že ju rád využije... 8)

lh6.googleusercontent.com

lh4.googleusercontent.com

lh6.googleusercontent.com
Lezieme na "1. svatý" - z Jílového na Sněžník

lh3.googleusercontent.com
Stúpanie Jílové - Sněžník

lh4.googleusercontent.com
Začiatok zjazdu Nakléřov - Varvažov

lh3.googleusercontent.com
Krupka - začíname liezť na "3. svatý" - Komárku

lh6.googleusercontent.com

lh4.googleusercontent.com
Horní Krupka

lh4.googleusercontent.com
Komárka, teda Komáří Vížka. V doslovnom preklade komária vežička. Komária preto, lebo je malá.

lh3.googleusercontent.com
Začiatok stúpania na "4. svatý" Hrob - Mikulov - N. Město

lh4.googleusercontent.com
Pod vrcholom "5.svatého" Loučná - Dlouhá louka

Prílohy:

Kulturny. program.jpg
Kulturny. program.jpg 773.19 KiB thumb_up0thumb_down

10.08.2014 - 23:41:35
05
Na webe sú už aj prvé oficiálne fotky: http://www.krusnoton.cz/cyklisticky-zavod/fotogalerie/foto-video-2014/
11.08.2014 - 12:03:47
00
Trochu štatistiky: http://www.ivelo.cz/clanek/31380-cannondale-koloshop-krusnoton-2014-dorazil-do-cile/

Takto sa bojovalo o bedňu: http://www.ckkolokram-svijany.cz/krusnoton-2014-okem-tomase-tesare/
12.08.2014 - 18:21:38
00
Myslim, ze si vsetko podstatne napisal :-) ta aj ja napisem nieco, konecne som si cas nasiel :-)

Toto bol moj prvy cestny pretek s hromadnym startom, to hovori asi za vsetko, nemozem teda porovnavat, ale takto nejak si predstavujem organizaciu cestneho preteku za plnej premavky...
Prihlasenie a zaplatenie cez net behom minutky, registracia na mieste asi 10 sekund, nasledne sa bolo potrebne dostavit na 7 na start, ake jednoduche :-) Aj ked musim napisat, ze som dva dni pred nemal vobec chut sa zucastnit, rodinku som mal uz tyzden u svokrovcov i nohy stale strajkovali...
Na starte som sa bal, ze ma odparaju uz na prvom kopci na prvom kilometri, ale ako Juraj pisal, islo sa pohodove tempo po 30-ty km o priemerke okolo 33 km/h, ale uz po tuto metu sa stihlo nastupat okolo 400 metrov. Po tomto km som uz sutazil tak jedine sam so sebou a mojimi vyhorenymi nohami. Bufety boli skvelo rozmiestnene a mne vyhovovali aj sortimentom (voda, iontak, kofola, melony, banany, kolace, palacinky, tycinky, syr, salama, oblozene zemle, chlieb so skvarkovou natierkou), no obzerstvo jak svina :-P
Mal som pri sebe tzv. dvorneho fotografa Juraja, ktory sa prisposobil mojmu tempu a vdaka nemu som nemal teda vobec pocit, ze som na nejakych pretekoch :-) uprednostil moju pritomnost pred svojim osobnym uspechom :-P Urcite by sa umiestnil ovela, ovela vyssie v celkovom poradi...
Treti partak, Miso, to je uz liga sama o sebe, aj ked jazdi dokopy len tretiu sezonu, druhu tak trosku viac... mohol by nam tu davat rady ako sa naucit bicygluvat bez treningu a kadejakych dopingov :-D Stale tomu nerozumiem, ak som to dobre pochopil a zratal, tak najazdil zatial asi 15 000 km dokopy a v pohode si to rube s najlepsimi... Tu mal ale velku nevyhodu v tom, ze my dvaja domestici, sme odpadli hned na zaciatku a nemal mu kto obcerstvenie a vodu podavat :-P a tak musel po bufetoch postavat, pokym ostani sa obcestvovali z aut, popripade od svojich ludi popri ceste...
Ja s Jurajom sme to dobacovali za hrubych necelych 11 hodin, priemer okolo 23 km/h, cistych to bolo nieco cez 24 km/h... Miso to dal hodne pod 9 hodin...
V prvom rade som rad, ze som to presiel, ale zaroven ma aj trosku mrzelo, ze mi to tak dlho trvalo a najma, ze Juraja som takto natahoval. Od Oravamana som uz vyse mesiaca odpaleny a neviem co s tym, ci si mam dat pokoj od bic na dlhsie abo co. Som si porovnaval priemerku pri podobnych vyskovych metroch cca 1500 m a vzdialenosti prvych 75 km medzi Oravamanom a Krusnotonom. Na Oravamanaovi to bolo okolo 30 km/h bezhakovo, Krusnoton 25 km/h... poriadny rozdiel...

Vrelo odporucam sa aspon raz zucastnit, ako Miso poznamenal, s pretekmi na Slovensku sa to neda porovnat, sa asi prvy krat zadychal a aj nejaky krc chytil :-D
Tie vyskove podla bikemap su nejake cudne, aj z profilu vidno, ze tam nejake kopce chybaju :-) Mne tachac ukazal 252 km, barometricky vyskomer 4650 m nastupanych, GPS 254 km a 5100 vyskove, pravda bude zrejme nieco nad tych tachometrovych 4650, kedze ma problem s ratanim hupkov...
prekvapivo ani ja som nemal svalovku, len to sedenie v aute mi nejak nesedelo :-) chalanom som aspon spravil vylet po nocnej Prahe aj s precvicenim si cestiny s prislusnikom... i opakovanu exkurziu na rekonstruovanej dialnici pri Jihlave :lol:

inak foto, kde som nas aj nasiel je aj tu
12.08.2014 - 21:22:47
06
fuh to ste si dali riadne do tela teda :), ale tak kus aj zavidim
15.08.2014 - 08:44:30
00
Parádne to muselo byť, na budúci rok sa chystám !!
15.08.2014 - 09:25:36
00
tohtorocny report od Hanky Ebertovej...
25.08.2014 - 10:37:05
00
keyboard_arrow_up