Continental Novodubnický maratón

30.08.2014
MTB maratón
Nová Dubnica (Slovensko)

Propozície, Pozvánka, Súťaž, Reportáže, Výsledky, Foto
a este jedna vec ak by mal niekto nejake foto tak budem vdacny za link :D tie co uz su tu som pozrel :D
01.09.2014 - 14:56:31
01
Všetkým čo sa podieľali na príprave a priebehu pretekov patrí veľká vďaka za ďalší super strávený deň! Som rád, že stále máte energiu a elán sa do toho každý rok pustiť a celý rok bojovať s povoleniami, sponzormi, vybavovačkami, úradmi a majiteľmi pozemkov, aby sme my mohli jeden deň bojovať na trati. Dosť ľudí nevidí /nechce vidieť tú drinu, čo sa za tým skrýva.
Ako občan Novej Dubnice, štartovné 5eur na hociktorú trať. Waau.
Občerstvovačky plné a bohaté, nič na nich nechýbalo, koláčiky na Homôlke boli fantastické. Ako aj atmosféra a veľmi ochotný a pohotoví ľudia na nich.
Príloha:
Baske.jpg
Baske.jpg 833.57 KiB 1 thumb_up0thumb_down


Dosť sa rátalo, keď ten milý pánko na Homôlke zahlásil mne a priateľke " Tak čo chlapi, čo to bude? " :D
Ku značeniu, to som moc neriešil, lebo trať poznám, ale ľudia stáli aj kde nemuseli, dosť ich bolo medzi Baske a Homôlkou, fáboriek bolo veľa aj značiek po stromoch a od Iliavky sa určite nedalo zle odbočiť, tam už bola vyjazdená stopa najrýchlejšími /ktorí neblúdili :) /
Bicykle až tak zatrieskané od blata neboli 8) tak wapky som oželel.
Malé sklamanie. O 15:30 už nebolo v jedálni rizoto. Len guláš. Buď sa navarilo málo rizota, alebo si veľa ľudí s dopredu objednaným gulášom dalo rizoto. No minulý rok po prejdení hard-u aj o 17:30 bolo rizota dosť.
Na zváženie by bolo aj čo s traťami a kategóriami. Trend účastníkov je klesajúci, jediná žena na Hard a ani tá nedokončila / nestihla limit? Na klasiku len 5 dievčat. A na trati Basic všetci premiešaní vo dvoch kategóriach.
Beh sa chytil, takú účasť som nečakal. Baby sa tiež teší veľkej pozornosti.
Kapela sa dala, Pčola fajn šou ako zvyčajne, veľký pupok je veľký pupok aj keď ten pánko vôbec nebol tučný :angel:
Za tie blatisté pasáže nemôže organizátor, ale ťažba dreva. Úsek od Iliavky po Dubnicu je v stále horšom stave. Tu už by bola na zváženie nejaká obchádzka tohto úseku. Na to ako pršiavalo, bolo veľmi sucho, miestami prášivo.

Priateľka na klasiku bojovala čo to dalo, až kým neutrhla pätku prehadzovačky na štrkovej zvážnici 1 km od poslednej rampy a zjazdu do Kolačína. Stihli by sme to pod 5:30hod čo bol náš plán. Musel som ju tlačiť, nakoniec čas 5:38h. Tak štvrtá priečka s 1h stratou na 3tiu. Ale keď som jej povedal, že je zase prvá Slovenka, lebo tie prvé 3 sú Češky, tak sa od radosti rozplakala. :rofl:
ĎAKUJEME, o rok znova! Mrko a Kiki
Príloha:
mtb 2014.jpg
mtb 2014.jpg 326.47 KiB thumb_up0thumb_down

01.09.2014 - 15:01:21
011
ahaa tak viem kde bol problém. Ano s tým pánom som bol ja čo sme nevedeli kade ísť. Ale teraz mi to trklo že som odbočil na neviem koľkom km z občerstvovačky V iliavke v dedine doprava cez celú Iliavku na koniec dediny a pak som šiel odbočkou hore doprava do hory a po niekoľkých km som sa ocitol znova na občerstvovačke v Iliavke v dedine :D. Ciže asi podľa všetkého preto som mal 60 km na tacháči lebo som urobil ten jeden okruh navyše :D. Fakt tam ale nebol nikto kto by mi povedal že mám ísť vľavo do kopca a ani tetule na občerstvovačke nevedeli povedať správny smer tak som sa na to po druhý x vykašlal a šiel druhý krát cez celú dedinu po hlavnej do cieľa do Novej...Takto mi to všetko už sedí a asi tuto bola chyba že nemali sme ísť doprava na koniec iliavky ale doľava do hory...Nevadíí, ideme ďalej, ale regulovčíka som tam rozhodne nevidel. Pardón, peace :)
01.09.2014 - 15:09:16
01
vsetko bolo ok, len tiez som trocha pobludil spolu s asi 10 clennou skupinkou, ale inak som sa povozil super, o rok idem znova

Príloha:
Príloha pobludenie.jpg už nie je dostupná.


http://forum.mtbiker.sk/maratony-xc/novodubnicky-maraton-19-31-8-2013-nova-dubnica-t30842-75.html
Príloha:
31082013599.jpg
31082013599.jpg 197.09 KiB thumb_up0thumb_down

post MATHO2

Jaj, tak zasa to isté čo aj minulý rok niektorí. Hmm, je tam blato, tak to obídeme, aha cesta je tam, ideme ňou a nedívame sa. Asi sa to tam nabudúce celé omotá páskami, osvieti reflektormi a blikajúcimi šípkami a dáme tam aj zopár regulovčíkov :rofl:
01.09.2014 - 15:18:23
00
o to zvláštnejšie že sa stalo to isté.....
01.09.2014 - 15:43:15
01
divne bolo aj to ze na tej nespravnej ceste boli tiez faborky ktore po nejakom kilaku skoncili .... neviem ci to bola nejaka ina trasa alebo co ...
01.09.2014 - 15:50:54
00
ahaa tak viem kde bol problém. Ano s tým pánom som bol ja čo sme nevedeli kade ísť. Ale teraz mi to trklo že som odbočil na neviem koľkom km z občerstvovačky V iliavke v dedine doprava cez celú Iliavku na koniec dediny a pak som šiel odbočkou hore doprava do hory a po niekoľkých km som sa ocitol znova na občerstvovačke v Iliavke v dedine :D. Ciže asi podľa všetkého preto som mal 60 km na tacháči lebo som urobil ten jeden okruh navyše :D. Fakt tam ale nebol nikto kto by mi povedal že mám ísť vľavo do kopca a ani tetule na občerstvovačke nevedeli povedať správny smer tak som sa na to po druhý x vykašlal a šiel druhý krát cez celú dedinu po hlavnej do cieľa do Novej...Takto mi to všetko už sedí a asi tuto bola chyba že nemali sme ísť doprava na koniec iliavky ale doľava do hory...Nevadíí, ideme ďalej, ale regulovčíka som tam rozhodne nevidel. Pardón, peace :)


ja som bol na tej občerstvovačke v Iliavke a pamätám si ťa (lebo jazdíme za rovnaký tím :lol: ), že sme na teba kričali z občerstvovačky, aby si odbočil vľavo. Trať som tam značil tiež ja a myslím, že som ju označil najlepšie ako bolo možné a nemyslím si, že by sa dalo niekde zablúdiť. Ak ti nestačili na tej križovatke šípky na asfalte reflexnou farbou, fáborky v smere odbočovania a ešte aj šípka na stoličke, ktorá bola položená v križovatke, tak neviem čo už :) Samozrejme hneď ako som sa dozvedel, že si tam zablúdil, tak som sa tam posadil aj ja ;)
01.09.2014 - 16:10:02
01
divne bolo aj to ze na tej nespravnej ceste boli tiez faborky ktore po nejakom kilaku skoncili .... neviem ci to bola nejaka ina trasa alebo co ...


to mali6 :To miesto, kde si zablúdil, bolo smolné.Tie faborky boli pre bežcov, ktorí prechádzali ten úsek v opačnom smere pri návrate z Kamenných vrát.

K značeniu trate mám tiež pár postrehov:

1. Na úseku trati medzi Hornou Porubou a Iliavkou (pre trať hard to platí aj pre úsek zjazdu do Ilavy a stúpanie pod Vápeč) sa išiel cca pred 3 mesiacmi iný maratón, po ktorom ostalo na asfalte žlté značenie šípkami (Dubnický maratón mal reflexne oranžové alebo vápnovo biele šípky). Myslím, že to mohlo byť spomenuté pred štartom.
2. Označenie trate pri občestvovačke v Omšení bolo tiež trošku zmätočné. Odporúčal by som organizátorom najskôr naviesť všetkých jazdcov na občerstvenie a potom ich deliť medzi trate hard, clasic a basic (ako to bolo minulé roky, tento rok predpokladám, to asi nebolo možné kvôli stavebným prácam na námestí). Osobne trať basic poznám naspamäť, takže to nebol problém pre mňa a občestvovačku som našiel, ale jazdec, s ktorým som sa náhodou rozprával neskôr na trati, si to asi v zápale boja nevšimol.

Tiež mám pár postrehov k jazdcom:

1. Nerozumiem, prečo tak málo ľudí počúva pred štartom riaditeľa preteku, ktorý informuje o trati a radšej "klábosia o tom, čo je v hypermarkete v akcii."
2. Myslím si, že správanie k ženám bikerkám je na trati často negentlemanské. Nerozumiem, prečo má veľa mužov po tom ako sú obehnutí ženou ukrutnú potrebu obiehať za každú cenu naspäť (obzvlášť ak na to tí páni nemajú). Najmä je potrebné si uvedomiť, že ony môžu bojovať o pódium v ženskej kategorii aj keď majú na celkovo prvého muža stratu cca 1 hod. (s týmto fenoménom sa stretávam na všetkých maratónoch).
01.09.2014 - 17:14:11
02
Malé sklamanie. O 15:30 už nebolo v jedálni rizoto. Len guláš. Buď sa navarilo málo rizota, alebo si veľa ľudí s dopredu objednaným gulášom dalo rizoto. No minulý rok po prejdení hard-u aj o 17:30 bolo rizota dosť.

No ja som si bral rizoto 30 s po tebe a videl som tam nachystane dalsie dva plne taniere, takze stacilo len chvilku pockat. A priznam sa, aj ja som si zaskrtol masite jedlo, ale ked som zbadal tu "polievku" a porovnal to s kopcom rizota vedla, tak som neodolal :P Pocas vystavania v rade na wapky som dost vyhladol.
01.09.2014 - 18:08:22
00
ahaa tak viem kde bol problém. Ano s tým pánom som bol ja čo sme nevedeli kade ísť. Ale teraz mi to trklo že som odbočil na neviem koľkom km z občerstvovačky V iliavke v dedine doprava cez celú Iliavku na koniec dediny a pak som šiel odbočkou hore doprava do hory a po niekoľkých km som sa ocitol znova na občerstvovačke v Iliavke v dedine :D. Ciže asi podľa všetkého preto som mal 60 km na tacháči lebo som urobil ten jeden okruh navyše :D. Fakt tam ale nebol nikto kto by mi povedal že mám ísť vľavo do kopca a ani tetule na občerstvovačke nevedeli povedať správny smer tak som sa na to po druhý x vykašlal a šiel druhý krát cez celú dedinu po hlavnej do cieľa do Novej...Takto mi to všetko už sedí a asi tuto bola chyba že nemali sme ísť doprava na koniec iliavky ale doľava do hory...Nevadíí, ideme ďalej, ale regulovčíka som tam rozhodne nevidel. Pardón, peace :)

stalo sa mi presne to iste. az na to ze som sa Tam nejakej pani pytal ze kade a ona ze dole. tak som siel dole. divne bolo ze to bolo znacene aj v tom lese nejaka zlta s napisom MTB. nastastie som sa vratil spat na trat po 8km ;)
01.09.2014 - 21:27:27
01
No ved tooo, ja v lese vidik ze mtb a zrazu vydem na tej istej obcerstvovacke ako par min back hahhaa cele zle. Ja som sa pak na to vysral a nadaval som jak pan cely den, zvlast ked ides na plno pomaly cely pretek a hovno z toho :D.
01.09.2014 - 21:34:49
02
tak ale v lese boli maliny. takze ja som sa aj najedol ;) 45 minut mi trval ten okruh ;) na buduci rok mozete pridat
01.09.2014 - 21:39:10
00
divne bolo aj to ze na tej nespravnej ceste boli tiez faborky ktore po nejakom kilaku skoncili .... neviem ci to bola nejaka ina trasa alebo co ...

Mali kolko trval prosim Ta ten úsek? ;) ja som bola s Vami skupinke ;)
01.09.2014 - 23:39:51
01
cca 15 min. to vychadza
02.09.2014 - 14:11:24
00
Chcem sa podakovat organizatorom za maraton bol to moj 8. rocnik. Padlo tu par veci ohladom organizacie.

Pani organizatori trosku postrehov.
1.) Znacenie trate ( ja to poznam, nedokazem to uz objektivne posudit ), ale ak urobite znacenie, ako bolo napr. teraz v pruzine, nikto tu nebude namietat.
2.) Strava je dobre tak ako to je v jedalni.
3.) Umyvanie bajkov (wapky) - to uz beriem ako taky folklor ( ta hodina cakania mna nerozhadze ), ale zmena by potesila a to milo ;-)
4.) Usmernovanie premavky (okolie ciela) - toho vodica Superb s SPZ BL nechapem preco ho organizator nenaviedol otocit dozaku ku garazam, ale nechal ho cuvat do protismeru do krizovatky a este aj otacat a iba sa pozerali ( jedine stastie, ze nesla skupinka klasikov alebo hardakov a nenahanali sa, inak by to asi ..............)
5.) Neuvazuje sa napr. zmenit casti maratonu hlavne tie po tazbe dreva ak sa da ? Bolo by to fajn........

To su moje postrehy, co ma tak narychlo napadlo.........

Nerozmyslate (organozatori) oslovit este nejakeho vacsieho sponzora ako je napr. na sulove a pod. ( myslim, ze Skoda - Auto, alebo Volkswagen a pod. ) by do toho pri rozumnej dohode asi isli. V CR Birell dost sponzoruje tieto veci a na SK tiez nieco, mozno by isli a pod.
Dubnicak je maraton s tradiciou, len by potreboval sponzora, ktory by uvolnil nejake prostriedky........................................ a dalo by sa hned viacej toho urobit.

Hodne sil v dalsich rocnikoch, uz sa tesim na start.
07.09.2014 - 20:50:07
05
keyboard_arrow_up