tak dnes som to pozeral a rata to nejak divno vzdy mi vide o cca 50w menej vypocitane sigmou

a ako si to porovnaval?
23.08.2014 - 22:43:18
00
Som vypočítal :D ale teraz ma napadlo pokiaľ berie do úvahy aj kadenciu tak to môže sedieť. Pre mňa je to údaj nepodstatný keďže niekedy idem oproti vetru a tlačím min. 200 a ono mi to ukazuje 130 riadim sa pulzom a ten mi dnes tiež ukazovalo divne rozbehal som to asi po 10min. Ako som ho zapol tak ze pulz 127 a išiel hore tak som si ho odmeral a mal som cca70
24.08.2014 - 09:29:30
00
s tymi pulzmetrami je to tazke. na niekoho to vobec nefunguje. jeden moj kamos je voci tomu uplne odolny. v ruke mu to meria a ked si to nasadi na hrudnik tak to nemera nic. aj rozni vyrobci
24.08.2014 - 11:23:47
00
Divné. Ja som s pulzmetrami nikdy žiaden problém nemal, či to bol HAC4 s ešte analógovým prenosom, Sigma ROX 9.1, alebo Sigma ROX 10.0. Vždy všetko OK, žiadne výkyvy, žiadne nezmysly. Teraz používam práve ROX 10.0 už asi 8 mesiacov a žiaden problém so žiadnym snímačom som nespozoroval. Každú jazdu mám zaznamenanú, v ani jednom zázname v Sigma Data Center nie je žiadna abnormalita.

BTW: Práve zajtra očakávam, že mi kuriér prinesie nový Garmin Edge 1000, ktorého senzory rýchlosti a kadencie nemajú magnet a fungujú na princípe polohového snímača (gyroskop) s ANT+ prenosom. Tak som zvedavý.

Sigma ROX 10.1 sa mi tým pádom zvýši, tak ho asi predám. Ak by mal niekto záujem, nech pošle SS. Asi predám aj Oregon 450.
24.08.2014 - 11:50:11
00
ja som mal zo zaciatku problem s kadenciou nechcelo mi brat ten snimac. to co stoji ten garmin mam 1/3 noveho bicykla vychytana hracka no pre mna by to bolo zbytocne. dnes som sledoval ten vykon to ich meranie je uplne na hovno dole kopcom cca -2% som mal kadenciu cca 105 a rychlost niekde okolo 40 tocil som si z lahka a ze 220w :D a do kopca fucal mi ale vetrisko ze 45w lebo som mal kadenciu niekde okolo 75
24.08.2014 - 14:02:42
00
Pouzivam rox 10 polroka, zatial spokojnost. Dva krat sa stalo ze neukazoval kadenciu, vybral som baterku zo snimaca, strcil spet a OK.
Posledny tyzden blbne Data Center, ked dam synchronizovat so Strava, tak mi zamrzne soft, nereaguje. Teraz neviem ci je problem v Strave, v Sigma Data Center alebo nebodaj vo Win.
24.08.2014 - 17:34:22
00
On ked zamrzne sa rozhybe len to nechaj ak mas nastavené zaznamenavanie po kratšom case a troska slabší pc tak mu to trvá u mňa to bolo to iste ak som zmenil na 2s a dal upload tak zamrzol hlavne na starom notebooku ale aj keď mu to trvalo cca 3-5min potom fungoval
24.08.2014 - 18:02:57
00
Aha ,vidis to, nedavno som to zmenil z 5 sec na 2 sec, vyskusam to, dik.
24.08.2014 - 18:17:27
00
ahojte, mam otázku ohľadne sigma rox 10.0 chcel by som vedieť nejaké info respektíve hodnotenie. Chcel by som ho možno kúpiť, momentálne mam rox 9.1. Preto by som rad počul nejaké plus minus. Dakujem.
02.09.2014 - 14:07:45
00
Mám jeden na predaj - komplet bundle so všetkým za 120 €. Ušetril by si 100 €. Pol roka jazdený, je ako nový, bez známok používania. Ja som bol s ním spokojný. Ale keďže ho predávam, viac nenapíšem. Neodolal som novinke od Garminu - Edge 1000, preto sa mi zvýšil.

Keď, tak súkromnou správou. Inak ROX 9.1 mám tiež jeden v šuflíku, mal som ho pred Rox 10.0, ten však asi premontujem synovi. Teraz, keď som prešiel na Garmin, mi najviac chýba Sigma Data Center - ten mi viac vyhovoval, ako tie garminovské systémy. Možno je to však len vec zvyku.
02.09.2014 - 14:13:37
00
laco: otazka ohladne rox 9.1 a 10, rox10 je vpodstate 9.1 len ma navyse GPS alebo je viac rozdiel medzi nimi?
dik
03.09.2014 - 08:00:09
00
Zjednodušene sa to tak dá povedať. Skrátka, ku každému záznamu prejdenej trasy ti pribudne aj GPS záznam, ktorý potom aj vidíš na mape v PC v Sigma Data Centre. Samozrejbe, že dokáže aj navigovať. Do Sigma Data Centre dokážeš na jeden klik naimportovať hocijaký GPX súbor nejakej trasy a odtiaľ ho poslať do ROX 10.0. Ten ťa potom vie navigovať po danej trase. Vidíš, či "si na čiare" alebo mimo, upozorní ťa, keď trasu opustíš a furt ti ukazuje ktorým smerom sa k nej vrátiť, na obrazovke výškového profilu vidíš "on-line" ako sa šplháš na kopec, atď, atď. K PC sa pripája cez mikro USB, takže hocijaký kábel, hocijaká nabíjačka. Ten ROX 10,0 je v záruke (kupovaný vo februári), daňový doklad mám.

http://www.sigma.predaj-bicyklov.sk/index.php?page=sigma-rox-gps-navigacia
http://sigma-rox.com/en-us/rox-serie/rox-10-0/ubersicht.html

BTW: Predávam aj trojročný Garmin Oregon 450

EDIT: Už je všetko predané.
03.09.2014 - 08:45:48
00
ahojte, mam otázku ohľadne sigma rox 10.0 chcel by som vedieť nejaké info respektíve hodnotenie. Chcel by som ho možno kúpiť, momentálne mam rox 9.1. Preto by som rad počul nejaké plus minus. Dakujem.

ak vies anglicky tak tuto som to cele zhrnul http://forums.roadbikereview.com/general-cycling-discussion/sigma-rox-10-0-gps-312763-post4537506.html#post4537506

z odstupom casu som si na kopec veci zvykol ale teda minusy su
- citatelnost displeja vecer (hadze to artefakty taketo
fcdn.roadbikereview.com
fcdn.roadbikereview.com)
a maju to vsetky co boli kedy vyrobene a nechysta sa ani naprava
- neda sa zobrazit naraz cas a vykon takze na trenovanie s wattmetrom alebo aj bez musis stale klikat jak debil
- sigma datacenter software co k tomu je je vo flashi a v podstate je uplne nanic lebo kazdy online service s podobnym zameranim je lepsi. pri upgradoch su s tym problemy takze po kazdej jazde si radsej vyexportuj jazdu do suboru. ale exportuje to rovno do stravy ked je treba.
- exportovat to vie do fit. do gpx nie. takze do garminidnych portalov tie data len tak nedostanes. ciastocne riesi sluzba tapiriik.com pre vybrane sluzby
- drziak co je dodavany sa rychlo vybeha a mozes stratit celu sigmu. je na to zadarmo vymena za lepsi drziak ktory je ale cerveny :)
- po skonceni jazdy musis jazdu ukoncit drzanim tlacitka. je to neskutocna otrava.

plusy
+vydrz baterie. este som ju nevidel pod 70%
+kopec (desiatky) informacii a funkcii ktore sa daju nastavit
+intuitivne ovladanie aspon mne sa tak zda
+gps signal. chyta aj tam kde garmin nie
05.09.2014 - 08:16:25
00
Mne napríklad viac vyhovoval Sigma Data Center ako teraz Garmin Connect. Sigma DC vie exportovať aj do GPX, nielen do FIT. Pri upgrade Sigma Data Centre som žiaden problém nemal. Robil som ho asi 3x, ale databáza sa vždy zo zálohy obnovila. To isté platí aj pre upgrade firmvéru ROX 10.0, ktorý bol cez Sigma DC ponúknutý automaticky.

Ten garmiňácky ale používam iba pár dní, takže si možno zvyknem.

Keď som už v podvečer horšie videl na displej, vždy som si stlačením spodných tlačidiel zapol to namodralé podsvietenie. Vtedy to bolo vidno super. Je ale pravda, že to "sklíčko" rado odráža. Čo sa týka príjmu GPS, tak naopak, skôr tam by som mal výhradu voči algoritmu spracovania. Napr. pri rýchlom zjazde v lese so zlým výhľadom na satelity, má tendenciu na môj vkus dlho držať nepresnú polohu a smer, podobne, ako to robili staré Garminy.

Na každom zariadení ide však niečo vždy na nervy. Teraz mám Garmin 1000 a aj tam by som chcel mať niečo inak. Inak aj u Garmin 1000 musím jazdu ukončiť niekoľkými klikmi.

Tie staré Sigma držiaky, potvrdzujem, otras. Ten nový je už OK, aj lepšie vyzerá na riadidlách. Pri starom som pod šróbikom, čoje na zadnej strane prístroja, mal prichytenú tenučkú nepretrhnuteľnú šnúrku, ako poistku proti strate.

Na nejaké vážnejšie závery je potrebný seriózny výskum používajúci vedecké metódy. To, čo tu viacerí píšeme, nemusí byť smerodajné. je to ako s tými právnikmi: "Koľko právnikov, toľko právnych názorov".
05.09.2014 - 09:27:38
00
do GPX vie exportovat iba trasu ale nie data a samotny fakt ze je to vo flashi hovori za vela :) tie artefakty na displeji su neni odlesky ale cierne flaky pri svetle s urcitou vlnovou dlzkou. cez den to nevidno nikdy ale navecer ked zapada slnko tak musis sa hybat okolo toho hlavou aby si precital co treba.
08.09.2014 - 08:38:08
00
keyboard_arrow_up