Neviem, ked som kupoval Giant, tak pri spisovani zmluvy mi dal predajca OP aby som si opisal udaje. Ked to odmietne poskytnut, tak sa nemame o com bavit a dovidenia - pri takychto sumach. Keby ta zastavili policajti a zobrali ti bike s tym ze je kradnuty, tak ked mas dobre napisanu tu zmluvu mas pravo tie peniaze ziadat od predajcu. Ako si prisiel na to, ze nie je povinny nic? :D
29.08.2014 - 11:24:36
00
Som zvedavy ako chces overit pravost udajov na OP. To si myslis, ze je taky problem mat falosne doklady? Nehovoriac, aj keby si ich prave mal, tak sice mozes ziadat nahradu prostrednictvom sudu, ale po x rokoch natahovackach nemusis mat vobec ziaden uspech. Takze kupnopredajna zmluva je v takomto pripade ozaj len zdrap papiera.
29.08.2014 - 12:04:13
00
Tak prva vec je, ze nepojdem bike kupovat do ciganskej osady. Mozes pytat viac dokladov a mozes si to prelustrovat. Ked sa mi hocico nezda, nekupujem (spravanie predajcu, popis historie predavaneho predmetu).
Naposledy co som mal problem, ze jedna strana neplnila zavazky vyplyvajuce so zmluvy (nebola to ale kupa tovaru) nasledoval platobny rozkaz a dotycny v konecnom dosledku zacvakal OVELA viac, ako keby to zaplatil rovno - penale + provizie + naklady. Ale mozno som mal lesn stastie.... potom je vzdy moznost zainvestovat do vybavenia "priatelskej navstevy". :D
29.08.2014 - 12:28:29
00
Bud to chces, alebo nechces pochopit. Ten kto chce a pohybuje sa v tom, tak aj keby si bol akokolvek opatrny ta prevezie a dotycneho uz nevypatras. Dufam, ze nikdy nedoplatis na to sposobom ako opisujem, ale mysliet si, ze kupna zmluva ta zachrani je velmi naivna predstava.
29.08.2014 - 12:39:45
00
Co sa tyka toho zamku na bike celkovo je to blbost hoci aky zamok ked mam rychloupinaky na sedlovke kolesach a este kto je sikovny staci imbusak a za 3 minuty ti ostane iba ram s vidlou..
29.08.2014 - 18:03:03
00
aj bez vidly keď ma imbus :D , chcel by som sa spýtať tento rok mi ukradli bike dnes som ho videl jednému na kapote auta zapísal som si špztku a v pondelok idem na políciu je možnosť že naši policajti preveria či ho má alebo nie?
29.08.2014 - 18:44:10
00
Myslim si, ze ano, ak mas nejaky doklad od toho biku, aky bike ti ukradli? Ja som teraz vo svajciarsku, sice moj posledny den, ale po 15-tich dnoch tu, viem, ze ludia nemaju problem nechat aj nezamknuty bike. Ale kradne sa aj tu, len o dost menej, hlavne sa vsetci usmievaju a nemracia ako u nas :D.
29.08.2014 - 18:48:25
00
Aj polícia má obmedzené možnosti, ak je súčasný ''majiteľ'' trochu znalý, povie jednoducho že ho nemá a tým to aj skončí
29.08.2014 - 19:17:15
00
kurňa, keby zoženiem fotku s jeho autom a bikom?
29.08.2014 - 19:33:06
00
Po príchode polície povie, že pred hodinou ho predal neznámemu kupcovi....
Sused tak urobil keď za ním prišli pre kradnutý mobil, viac neprišli a následne ho aj ozaj predal. Netreba si robiť ilúzie a čakať, že polícia bude pátrať ako v tv seriáloch
29.08.2014 - 20:13:25
00
tak si ho dám ukradnúť späť :D
29.08.2014 - 20:23:38
00
Aj keby mal stitok a bolo to rozsirene, stale sa to da predat na komponenty .. .

Co som videl tak sa pri registracii zapisuju aj vyrobne cisla komponentov (vidla, tlmic) co by mohlo znamenat ze keby sa vidla z ukradnuteho biku dostalal niakemu manikovy co si ju chce zaregistrovat do daneho systemu tak zisti z akeho biku pochadza a komu patri...potom kontaktovat spravneho majitela a kontaktovat policiu odkoho bola dana vidla kupena...myslim ze by to mohlo fugovat....samozrejme sila bude v komunite....
02.09.2014 - 21:30:37
00
Maju zverejnene API na kontrolu SN? Ak nie, tak nech sa strcia :) API by sa mohlo vyuzit mtbikerom - kazdy komponent, bicykel by sa musel zadat s platnym seriovym cislo, ktore by bolo nasledne skontrolovane :) Len neviem, ako by sa riesili validacie, kedze vyrobcovia neuvadzaju, aky ma byt spravny format (+ nemaju korekcne znaky ;P)

V kazdom pripade register by mal byt jednotny, idealne pre vsetky krajiny a nie len vytvoreny za ucelom zisku a pre falosny pocit zabezpecenia :) Ale mozno sa im podari to presadit tak, ako banskobystrickej firme a bude z toho dalsia KO :)
05.09.2014 - 10:31:45
00
Akurat, ze akonahle sa postavi databaza, najde sa byrokrat, co to navrhne cele na jej zaklade zdanit alebo spoplatnit...
IMHO odsudene na zanik
05.09.2014 - 10:51:36
00
Ani nie - kradez bicykla, ako aj telefonu, je vzdy dobry biznis. Preto sa nikdy mobilni poskytovatelia nesnazili blokovat ludi na zaklade IMEI :) Ukradnuty telefon vzdy znamenal potencialny novy zakaznik + ze si stary zakaznik kupi novy telefon :) Rovnako je to aj s bikami. Predajcov to serie len vtedy, ked im vykradnu predajnu a ked to nie je poistene, inac je su z toho vzdy $$$.
05.09.2014 - 11:46:26
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Zámky)
keyboard_arrow_up