no tie ruky tak to asi nam trpnu viacerym,u mna je to niekedy tak zle ze neviem ani brzdit a bojim sa ze sa zabijem a tak musim zastavit ked niekde zjazdujeme a rozhybat ruky a taak mozem dalej,no ja som bol aj u lekarky davnejsie a potrebujem operaciu kvoli karpalnym tunelom ktore mam zuzene a tym padom sa mi ten problem zhorsuje,no dalsia vec je samozrejme chrbtica s ktorou mam problemy uz od 18stich ked som spadol na lyziach..takze ono jedno s druhym.
Ale omotavka...minule tu chlapci na fore spominali nejaku super omotavku aj som na nu pozeral a nieco o nej cital a ze je naozaj fajnova a predava sa v roznych hrubkach...skusim pohladat kde to je a potom ti tu hodim vlakno ak najdem..
08.05.2014 - 14:16:06
00
asi myslíš Lizard Skins
08.05.2014 - 20:25:59
00
asi myslíš Lizard Skins

ano ano uz som akurat isiel pridat ze Lizard skin :)
08.05.2014 - 20:38:40
00
Trpnutie rúk je nepríjemná vec, mňa to občas tiež postihne. Ale neviem vypozorovať čo ho spôsobuje. Doteraz mi stačila častá zmena úchytu a "vytrasenie" rúk.
Od istého času si nezapínam rukavice a zdá sa mi že to tiež pomáha.
08.05.2014 - 20:57:01
00
ja neznasam rukavice, s nimi mi tiez dost trpnu ruky na rozlicnych miestach :) (aj ked som nejazdil nikdy s nejakymi drahymi znackovymi)
bez nich absolutne ziaden problem, ovela prijemnejsia jazda, len sople nie je kam utierat :D
takze skus niekedy bez nich ak ich pouzivas. Inak u mna mal na podobne problemy velky vplyv aj uhol pak a prilis siroke riaditka (ovela viac nez akekolvek nastavenie sedla)
08.05.2014 - 22:44:42
00
No chlapi tak ja som to vyriešil už dávno len som to tu zabudol pridať doma som si vyhotovil uholníky z drevených líšt s ktorými som si meral posed ...všetko nastavene a všetko je tak ako ma byt trpnutie rúk zmizlo :) ... jedine ak idem na výjazd 130+ tak cítim trochu ale tak vytrasiem na par sekúnd a ide sa ďalej :) ...jedine vidím žeby trebalo mi vymeniť sedlo cítim, že nedobre sedí na tých dvoch kostiach ako má ale tak to si musím čeknúť nejaký podnik kde si to môžem vyskúšať až časom ... omotavku som nemenil aj keď menil ale tak nie kvôli trpnutiu ale kvôli tomu, že stara bola strašne už zdreta ...no tu čo ste tu postli tak viacerí si ju chvália nabudúce mam na ňu zálusk ...

ice29 : presne som toho istého názoru vreckovka alias rukavice :D :D aj keď musím povedať, že od kedy som si kúpil tieto http://www.suncycle.sk/sk/produkt/rukavice-pearl-izumi-select/5129 tak tieto sú fakt dobre a po druhe do tých je mi ľúto vytierať nos :D

09.05.2014 - 20:06:56
01
ja mam nový cestný bicykel a pri úchope za páky ma tlačí nejaký nerv v strede dlane pri zápasti (také vystreľujuce impulzy) a preto vždy ak je to trochu možné tak uprednostňujem uchop za vrch riaditok. keď si ale všímam iných tak skoro každý sa drží za páky, čo je pre mňa momentálne dosť nepohodlné.

neviem ci je to tým, že sa moc opieram o dlane (možno by som mal ruky trochu uvolniť) alebo by som mal začať nosiť rukavice. Musím ešte poskúšať, ale s tým úchopom sa na cestnom bicykli zatiaľ nejako neviem zžiť :)...
17.09.2014 - 19:35:18
00
Asi príliš visíš na rukách - nevhodná stavba rámu, veľkosť predstavca, tvarovania oblúka baranov...
17.09.2014 - 20:58:26
00
myslíš veľký rám a s tým spojený natiahnutý posed? po pravde už pri výbere som váhal akú veľkosť rámu a nakoniec som dal na odporúčanie výrobcu a ich tabuľky. zatiaľ som absolvoval iba tri jazdy tak budem uvidíme ako sa to vyvinie...
17.09.2014 - 23:07:53
00
Ťažko povedať od klávesnice... To je treba vidieť, ako sedíš, aj pri jazde. A možno ani vtedy, keby som ťa videl, nebudem vedieť poradiť. Môžu to byť napríklad aj nevhodné, alebo staré gumy na brzdových pákach.

Rukami sa máš len pridŕžať a korigovať smer, nie na ne prenášať váhu tela. To, či veľmi zaťažuješ ruky, môžeš vyskúšať malým pokusom. Keď budeš pedálovať na ľahkom prevode, v nízkej rýchlosti, pustíš páky. Najprv budeš mať ruky na pákach, nebudeš ich zvierať prstami a potom ich oddiališ pár centimetrov nabok - pripravený v prípade problémov okamžite chytiť.. Ak budeš mať pocit, že ideš prepadnúť, tak s vysokou pravdepodobnosťou veľmi zaťažuješ ruky.
18.09.2014 - 20:40:44
00
to chces povedat,ze cyklistika je izometria na chrbat?a ze ti borci maju nonstop napnuty chrbat,zatazeny vahou vrchnej casti tela?
19.09.2014 - 18:46:27
00
Chcem povedať, že väčšina váhy sa má na bicykel prenášať medzi zadkom a sedlom. A je rozdiel, medzi profíkom, čo najazdí ročne plus-minus 30 tis. km a nami občasnými cyklistami. Keď nič iné, tak nemáme taký drop ako oni...
19.09.2014 - 20:18:23
00
Mne od minulého roka tiež stále trpnu ruky občas až tak moc že ani prehadzovat prevody sa nedá,všetko bolo v poriadku pokiaľ som nezačal s činkami...skúšal som aj zmeniť sklon riadidiel ale nepomohlo,teraz skúsim vymeniť lastovicku za rovné...čo vy na to?
07.03.2017 - 19:48:24
00
Skus ine sedlo. Ja som ho vymenil a problemy zmizli.
13.03.2017 - 10:39:25
00
Ja som mal problem ze mi trplo chodidlo na lavej nohe a u doktora mi zistili ze problem je v poskodenej platnicke na uplnom spodku chrbtice, a tlaci na nerv, a rovno sa ma aj pitala zeci mi netrpnu ruky, a ja ze obcas na bicykli, tak mi hned povedala ze by som mal vyskusat ine sedlo, lebo ze zvykne niekedy tlacit na hlavny nerv co ide v chrbtici cez sedacie kosti, po vymene sedla mi to fakt pomohlo.
20.03.2017 - 11:21:50
00
keyboard_arrow_up