Čítal som a pridám pár poznáok ku galuskám
Jazdil som kedysi dávno na celom svete slávne Barum Varšava, teraz jazdím Tufo. Zvyčajne tie najlacnejšie S33. S23 alebo S22 sa mi páčili pre svetlé boky viac, pripomínali mi Varšavy. Medzi tými obdobiami to boli chvíľu plášte, ale rýchlo som prešiel na plášťovky. Kolesá na rozbité slovenské cesty sú plášťové s plášťovkami, lepšie na zahraničné cesty galuskové.

Ešte nikdy sa mi nepodarilo zhodiť starú galusku za jednu-dve minúty. Ten začiatok je vždy trápenie. Nenosím so sebou plastovú montpáku, tak možno preto - tak ako tu niekto písal, najväčší problém je s prvými 20 cm, potom to už ide šup-šup. Vonku som len raz prehadzoval na rezervu, pomáhal som si s kľúčmi od bytu... Odvtedy radšej ak som do 20 km od domu, radšej dôjdem na prázdnej gume. Urobil som to už niekoľkokrát (4-5), ráfik som zatiaľ nestihol poškodiť, akurát galuska už bola na zahodenie, tej už žiadny tmel nepomohol. Zhadzovanie doma za použitia širokého skrutkovača je to jednoduchšie.

Tmel používam, dávam aj preventívny, občas vozím Extrém (keď je guma ojazdená, keď idem ďalej, keď idem na cestný maratón). Je to asi najväčšia dilema - v prípade potreby dôjdem domov na prázdnej gume, v prípade potreby prehadzovať rezervu alebo sa ju pokúsim zalepiť tmelom...

Pri prehadzovaní galusky sa vždy zašpiním. Je to možno tým, že jazdím hliníkové ráfky a tie sú aj po vyčistení a následných dvoch brzdeniach opäť zasrané...No a ani tá galuska nie je najčistejšia...

Najlepšie galusky ktoré som jazdil, boli Veloflex. Ľahké, dosť veľké, takže sa ľahko nahadzovali (a aj zhadzovali), vynikajúco sa odvaľovali. Mali však aj svoje muchy - nedržali tlak (TUFO vydržia 10-15 dní bez dofukovania, Veloflexy som musel dofukovať každé tri dni), boli drahé a nevydržali veľa - cca 2000 km. Proste pre profíkov, ktorým ich po 300-500 km menia mechanici.

Používam pásku, kedysi dávno Galep (na cestu) alebo Alkaprén (na dráhu). Zvyšky lepu nečistím, ráfik tam kde ostal zvyšok lepu bol dobre odmastený... A lep na lepe drží lepšie ako lep na kove.

A pre gramárov - je jednoduché spočítať váhu plášťa, duše a pásky a porovnávať ju s váhou galusky a lepu (lep. pásky). Avšak nesmie sa zabúdať na váhu ráfikov - plášťový ráf je namáhaný aj na bokoch roztláčaním nafúkaného plášťa, takže steny plášťového ráfika musia byť pevnejšie. No a pevnejšie znamená ťažšie...
22.09.2014 - 20:16:59
01
Niekto jazdi ako dokonaly metrosexualovy nagelovany panak, niekto pre radost ;-)

Prílohy:

IMAG0776.jpg
IMAG0776.jpg 384.32 KiB thumb_up0thumb_down

IMAG0775.jpg
IMAG0775.jpg 491.65 KiB 1 thumb_up0thumb_down

23.09.2014 - 17:13:28
018
ukaaaaz ju celú
23.09.2014 - 18:32:03
00
root ak si myslis, ze si jediny na tomto fore kto mal spinavy cestak tak sa mylis ;) v kazdom pripade, aspon vieme co si realne myslis o vsetkych okrem seba...
23.09.2014 - 19:21:12
03
Hack3r no uz len teba tu bolo treba :D
23.09.2014 - 19:37:08
00
ak by som sem dal ja to co root, tak mi verte, ze jeho koment by bol obdobny s tym mojim ;) lenze root je root a hack3r je hack3r :D kazdopadne cestak je to pekny, klamal by som ak by som napisal opak ;) ale umyty je este krajsi :D blato viac pristane horskym bajkom, raz darmo
23.09.2014 - 19:46:07
00
james9 :D preco si zmazal svoj prispevok? >> ja si myslím o väčšine žiletkárov (a fóristov) tiež niečo podobné ako root ;)
23.09.2014 - 19:48:31
00
svojho casu, ked este komentoval na eurostporte Robert Bakalar, tak casto spominal, ze cyklisti su jedna velka rodina, ze cyklisti si nemusia ani tykat a mal proste take pozitivne nazory, ktore sa mi pacili .. bolo vidiet, ze tou cyklistikou zil, ale realita na ceste bola ina .. pre mna su ziletkari najhorsia kasta .. ides okolo nich na bajku a ani nevedia odzdravit, samozrejme, ze to neplati pre vsetkych .. no so ziletkarmi mam najhorsie skusenosti ..
23.09.2014 - 19:50:48
00
ja zdravim aj bezcov a oni v pohode odzdravia. aj rodiny na bajkoch, proste kazdeho koho stretnem, je to normalne. tak ako ked je clovek na ture v lese a zdravi ostatnych turistov. ale aj mne sa stane, ze pozdravim nejakeho a musim naozaj priznat ziletkara ktory len cumi a neodzdravi :D to je ale o ludoch ani nie tak o tom ci ide na cestaku, alebo na horskom. no asi mas pravdu, ze u ziletkarov je ten horenos castejsi jav ako u tych na horskych bajkoch. aj root-a by som pozdravil, mne je jedno kto to je...tuto tie zabomysie "vojny"...ja sa z toho len smejem, lenze niekto to berie bohuzial vazne a to je potom problem.
23.09.2014 - 19:57:45
00
ved ano, je to o ludoch a nie o bajkoch .. ja len mam so ziletkarmi najhorsiu skusenost .. ked idem na bajk na cestu, tak snad ani nie je vyjazd aby som niekoho tiez na bajku nestretol .. ja som len napisal taky postreh za tych 5 rokov, co jazdim .. proste som si to vsimol ..
23.09.2014 - 20:00:41
00
zmazal som ho preto, lebo som si lámal hlavu nad tým, či je napísaný správne :D odkedy študujem v Česku začínam mávať také pochybnosti :D samozrejme za svojim názorom si stojím ;)
23.09.2014 - 20:01:58
00
jj a vsimol si si bohuzial dobre...celkom nechapem bajkera ktoreho niekto pozdravi a on neodzdravi spat, ja by som sa citil ako blbec byt na jeho mieste. ale kazdy sme nejaky :D
james9 - to uz ti nezozeriem, slaba vyhovorka :D :P zartujem samozrejme, mna len mrzi, ze niektory ludia tu maju tych druhych za debilov, pritom je toto forum o bicykloch a bajkovani ktore mame vsetci tak radi a malo by nas istym sposobom spajat, nie naopak :)

PS: uz som ticho bo som mimo temu uz
23.09.2014 - 20:05:25
00
jozkovicz , ono to plati stale , aspon v mojom okoli vsetci spolu dobre vychadzame a sme dobra partia , co si striela zo seba ak si niekto neoholi dobre nohy nebodaj ma zle zladene ponozky k dresu ;) nuz ale najdu sa aj retardi , vid tunaka prispevok hore , co budu do teba vrtat za kazdu cenu ;)

ps radsej budem vyzerat jak metrosexualny nagelovany panak a jazdit pre radost , ako jazdit so zasvinenym bicyklom a vyzerat jak posledny bezdomovec z cemerneho - tiez pre radost ;)
23.09.2014 - 20:07:45
01
sto ľudí, sto chutí :)...a dajte sem už nejakú fotečku bicykla ;)
23.09.2014 - 20:12:10
00
Niekto jazdi ako dokonaly metrosexualovy nagelovany panak, niekto pre radost ;-)


čistá radosť :y:
23.09.2014 - 20:15:34
00
keyboard_arrow_up