El_Chupacabra bola to chyba odvcera, diky za upozornenie, je to opravene.
26.10.2014 - 11:28:01
00
Nahodili sme na server niekolko vyznamnejsich zmien:

- Mame SSL certifikat, takze mtbiker.sk vie bezat aj cez SSL: https://www.mtbiker.sk. Zatial vsak defaultujeme na http na stranky, ktore neprenasaju citlive udaje.
- Vsetky sekcie, ktore prenasaju citlive udaje (registracia, prihlasenie, kosik a objednavkova sekcia v shope, nastavenia profilu) su odteraz povinne prenasane cez sifrovany https protokol.
- Mozno ste si vsimli zmeny URL - forum sme prestahovali na www.mtbiker.sk/forum a sukromne spravy na www.mtbiker.sk/mail. Toto je kvoli SSL certifikatu a SEO dovodom. Stare linky by mali fungovat a presmerovavat na nove URL. Keby ste niekde nasli pokazene linky, dajte mi vediet (ale najskor skuste zmazat cache a skusit znova).
27.10.2014 - 00:54:30
00
modzo: Pri topovani inzeratu:
Kód:
Strict Standards: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, non-static method ModuleBazar::topAd() should not be called statically in /home/mtbiker/functions/base.php on line 61 Inzerát bol úspešne aktualizovaný.
29.10.2014 - 08:55:34
00
Matho2 - dakujem, opravene...
29.10.2014 - 10:02:31
00
Zdravim vas,mozno to tu uz bolo niekde pisane,ale ja by som navrhoval zaviest nieco ako hodnotenie (ebay) spolahlivosti inzerujucich osob a nasledne by si hadam ludia vstupili do svedomia a jednali na urovni aby neziskali zle hodnotenie.... ja som bol napr dnes dohodnuty s jednym chalanom na radenie a ked som mu zavolal,ze idem pre neho,tak mi pri prezuvani niecoho do tel.oznamil,ze si neaky ujo bol pre neho. Ja osobne ked sa s niekym na niecom dohodnem a nastane zmena,ihned ho informujem aby nevznikli nedorozumenia...
30.10.2014 - 15:54:13
00
Hodnotenie inzerentov pripravujeme, ale nebude to tento rok.
30.10.2014 - 17:25:57
00
Nuz, to by za zislo, veru. Hodnotenie z roznych aspektov. Napisem niekolko typov uzivatelov, s ktorymi som sam mal skusenost. Viem aj menovat, ale zatial to nie je potrebne...

Najvacsim problemom je komunikacia. Napises email, on neodpoveda, pritom vidis, ze sa pravidelne prihlasuje pod svoj ucet. Typ Ignorant.
Raz som chcel kupit brzdy, dotycny sa unuval odpovedat az po 5 dnoch (dovtedy denne 3x prihlaseny pod svoje konto). Ked sme dohodli cenu a dodacie podmienky, tak sa umlcal a inzerat stiahol bez akehokolvek vysvetlenia. Hovori si "manazer" CTM downhill teamu...

Druhemu tipkovi som predaval ja brzdy. Dohadovali sme sa o dodacich podmienkach, kde som mu vysvetlil, ze dobierka je drahsia, ako ked I-bankigom dostanem peniaze na ucet a poslem ako obycajnu zasielku. Odpoved bola "ja ti ziadne peniaze dopredu nebudem posielat !!!!! Posles mi to na dobierku, na adresu, ktoru ti poslem sms!!"
Napriek zdvorilemu pristupu som to riskol poslat na adresu jeho matky, ale na zaver podakoval...Asi bol spokojny a tym sa mu zmenil aj ton komunikacie

Dalsim problemom je klamstvo nejakeho druhu...

Tipek predava kolesa. Nie je to fejk, je fakt za dobru cenu. Ked sa ho spytate, preco sa rozhodol ich predat, odpovie, ze si zohnal lepsie za dobru cenu a tieto mu len doma stoja.
Problem je v tom, ze inzerat sa este stale pravidelne aktualizuje. Neuvadza, ze ma viacero parov kolies. Netreba klamat, staci povedat, ze mam zdroj odkial ich beriem za dobru cenu. To je vsetko.

Dalsi tipek je zberatel likov. To, co ponuka, je jazdene alebo zhodene z noveho bajku, v super stave za dobru cenu. Da sa snim dohodnut o mieste prebratia, komunikuje velmi rychlo a dobre. Lenze po predaji nestiahne inzerat, ale ho edituje inym produktom. Takto moze mat 13500 likov na jeden inzerat. Fakt mi to nevadi, len ten pocet likov bije do oci. A niekedy komentar k inzeratu nesedi s predmetom inzeratu. :-)

Pripad total fail...Raz som kupoval zjazdove okuliare, inzerovane ako mierne skrabnutie na skle, inac v perfektnom stave. Aj fotka tomu zodpovedala. To, co som vsak dostal, boli okuliare, cez ktore som nevidel nic, lebo boli doskriabane vsade a smrdeli ako hnoj.

Tak zatial tolko. Nejaky vymakany system na hodnotenie uzivatelov by sa veru zisiel.

Cervo, can you make this as Priority 1 on your to do list, please?

Edit: si ma predbehol s odpovedou...
30.10.2014 - 17:39:52
04
I can, but I need to get through Priority 0 tasks first.
30.10.2014 - 17:42:57
02
Good deal! :handshake: :D

Este jeden navrh: aby kupujuci mohol vymazat inzerat predavajuceho. Samozrejme az po skutocnom prebrati tovaru. Dost problemov by to vyriesilo...
30.10.2014 - 18:22:26
00
A ako detekujes skutocne prebratie tovaru? Jedine ze by ta predavajuci nastavil ako kupujuceho, ale kedze ten inzerat nestrhne, tak ta asi tazko aspon oznaci ako kupujuceho.
30.10.2014 - 18:24:50
01
ReHMn pridam este jednu skusenost ale pre takeho predavajuceho zatial nemam pomenovanie mozno basic spekulant. Chalanisko predavaj blizsie nemenovany komponent za povedzme 30€ o ktory som mal zaujem a kedze som mal dohodnute to iste kusok od bydliska jazdene za tu ist cenu,tak som radsej chcel nove od chalaniska. Po prvej SMS som zistil,ze vec je zajednana. Nasledne som nadhodnotil jeho pozadovanu cenu v domnienke,ze to ako silny argument zaberie. A chalanisko mi odpisal,ze za novu cenu by to urcite predal,ale musi pockat co mu povie ten,ktory to ma zajednane :-) . Napisal som mu,ze ta cena plati ak ma uprednostni a odosle to mne,no a nakoniec mi uz nedokazal odpisat ani nato,ci to je predane,alebo nie.....
30.10.2014 - 18:32:15
00
Tipek predava kolesa. Nie je to fejk, je fakt za dobru cenu. Ked sa ho spytate, preco sa rozhodol ich predat, odpovie, ze si zohnal lepsie za dobru cenu a tieto mu len doma stoja.
Problem je v tom, ze inzerat sa este stale pravidelne aktualizuje. Neuvadza, ze ma viacero parov kolies. Netreba klamat, staci povedat, ze mam zdroj odkial ich beriem za dobru cenu. To je vsetko.

Mozno ma nejaky vazny dovod, preco zdroj priznat nemoze :lol: Nebol z okolia PN - NMnV?

Zvazit by sa mohlo aj nejake overovanie zadanim cisla a poslanim SMS s kodom, aj bazos.sk nieco podobne ma. Napriklad povinne zadanie telefonneho cisla + SMS kod pri zadani prveho inzeratu pre dane konto + kontrola ci na dane cislo nejake ine konto uz nemalo aktivovany bazar. Podla mna ma bazar na mtbiker dost silne postavenie na trhu a podmienky si moze urcit. Pripadne naklady na SMS preniest na financovanie "komercnymi" inzerentmi, co maju kvanta inzeratov. Zo statistickych dat by sa dali urcit nejake limity co zadarmo, co nie - napr. 1 inzerat zadarmo pre nove konto bez overovania, potom po overeni SMS napr. 5 inzeratov mesacne zadarmo, pripadne brat do uvahy aj ine aktivity pouzivatelov- napr. ci prispieva do fora, atd....

Do hodnotenia bazaristov urcit pridat aj statiske data o konte. Kolko inzeratov v ktorej kategorii mal, clovek co predal 20kolies je podozrivejsi ako niekto kto rozpredal v 20 inzeratoch svoj stary bicykel. Ak kapacita dovoli tak stare inzeraty nedovolit mazat, ale ich len deaktivovat - aby sa nezobrazovali, ale aby sa k tymto detailom dalo dostat cez hodnotenia konkretneho konta napr. jeden rok spatne.
30.10.2014 - 20:55:03
01
Na tie liky lajky som tu uz upozornoval. Vsak ale preco by chalanisko nevyuzil, co mu system umoznuje, ak ked to uz ma dost priehladne, kedze stare komentare ho prezradzaju. :-)
Najlepsi by bol asi system ala ebay, na hodnotenie po zrealizovanej kupe. Tie lajky pri inzerate aj tak moc vypovednu hodnotu nemaju, nie je nad vhodny komentar.
31.10.2014 - 08:51:13
00
ani neviem co som stikol :)

Prílohy:

ha.png
ha.png 645.78 KiB thumb_up0thumb_down

04.11.2014 - 16:57:43
00
to ti ukazuje asi stupne celzia niekde v Tatrach ;)
04.11.2014 - 18:13:55
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up