dam do toho ospevovaneho Solar-stormu?
30.10.2014 - 18:40:53
00
Jahman ani mne zatial nedosiel a objednal som 14teho..
30.10.2014 - 18:45:36
00
Dajte mi prosím radu (link) na držiaky a gumičky.


Heééééj, Borišu, Borišúúúú! Poščám ti gumičkúúú,
privábiš frajárkúú na vypaovačkú.
Heééééj, Borišu, Borišúúúú! I držák já ti dám,
podržíš frajárkúúú, ešte ti zapjéskáám.

Heéééééééééééééééééé ..........ehm-ehm-ehm

... nie, nedrbe mi, to si len s Borisom tak niekedy spievame, keď šlapeme na Majdan.


A teraz aby aj ostatní rozumeli. Gumičiek na uchytenie Solarstormu mám do bludu, nejakú ti kľudne podarujem. Tiež aj taký popruh na hlavuti dám, z neho si môžeš ľahko vyrobiť uchytenie na prilbu, viď obrázok.

Daj vedieť, či chceš. Ak hej, tak to viem doniesť aj zajtra napr. o 15:30 do Dobrých časov. ( ... alebo inokedy inde)

EDIT: Ešte k tomu battery case: Ten, čo sa tu už viackrát objavil už dlhšie nikde nemajú. Ja by som ho nahradil týmto - viď linky.
http://www.led-expert.cz/ledshop/eshop/19-1-LED-cyklosvitilny/58-2-Prislusenstvi/5/499-TrustFire-E01-POWER-USB-BOX-4x18650
http://www.svetelnaposta.sk/product/trustfire-e01-power-usb-box-4x18650/993784
http://www.aliexpress.com/item/Trustfire-USB-Mlti-function-Detachable-Portable-Power-Supply-Bank-Battery-Charger-for-4X-18650-Rechargeable-Lithium/1689125560.html
http://www.aliexpress.com/w/wholesale-power-bank-trustfire.html

Prílohy:

1.jpg
1.jpg 82.13 KiB thumb_up0thumb_down


Naposledy upravil laco dňa 30.10.2014 - 19:10:01, celkovo upravené 2 krát.

30.10.2014 - 18:51:26
00
Pocuj laco a batterypack mas kde potom ked to je na helme? V nejakom hornom vrecku vo vaku?
30.10.2014 - 18:56:18
00
Hej, vo vaku.

... ale čo sa týka Solarstormu, ten sa hodí skôr na riadidlá, lebo má široký svetelný kužeľ. Na prilbu sa hodí skôr niečo na svietenie do diaľky, teda s užším svetelným kužeľom (hotspotom).
30.10.2014 - 18:57:18
00
Za vykonne svetlo treba zaplatit. Uz len napajacue clanky stoja tak 15€ kus. Ale nelutujem. Vcera vecer som jazdil v lese v uplnej pohode s bc30 od Fenixu.


Vykon sa da i za lacno, resp. v cca tej cene, co mas ty Fenix BC30 a svieti to trosku lepsie.

Tu su dve:

fcdn.mtbr.com

a tu jedno:

i1362.photobucket.com

Fotene pri standardnom nastaveni z MTBR.com. Inak cinskym svetielkam sa da zmenit vykon vymenou/pridanim rezistora. Pomer cena/vykon cinske srandy sprehladom vyhravaju.
31.10.2014 - 10:44:15
00
Jahman ani mne zatial nedosiel a objednal som 14teho..


fakt? aspon niesom jediny :) pisal som im asi 10 mailov afurt to iste cakjte cakajte.pytal som sa preco iny so slovanska co objednal 7dni po mne ma tovar doma a ja co som tam nechal skoro 150e a priplatil za dopravu cakam 3dni po deadline a este zevraj si pekne pockam podla toho co mi ta pizda s livechatu pisala. :( som s toho velmi sklamany. kazdy vecer skoro som na bk a svietim si malou pichovinkou :( a trapnou celoukou :)
31.10.2014 - 11:31:47
00
Cinska posta je statom dotovana a este maju komunizmus, tak sa nevzrusuj. Riziko objednania z CN ... :)
31.10.2014 - 11:36:34
00
nevzrusujem sa :) teda teraz nie:) solar bol vypredany tak cali na nove tak preto to opozdenie aspontak mi zas niekto iny odtial odpisal :) Curvedyellowfruit takze ak aj ty si objednaval solar tak preto
31.10.2014 - 11:38:41
00
hmm tak dufam ze to urychlia by som tiez cakal ze si daju zalezat ked som platil za postu
31.10.2014 - 11:40:27
00
Vykon sa da i za lacno, resp. v cca tej cene, co mas ty Fenix BC30 a svieti to trosku lepsie.


o tom ci to svieti "lepsie" by sa dalo polemizovat - svetlo je slabo rozptylene, do stran to nesvieti vobec a v strede ma rusivy hotspot - tj bud nevidis nic do stran, alebo ta oslepuje svetlo pred tebou.

Porovnanie svetelneho kuzela BC30 vs Solarstorm X2:
www.rolling-thunder.org.uk

Okrem toho Neutral White je jednoznacne pre oci prijemnejsia farba ako to studene svetlo ktore pouziva Solarstorm kvoli papierovo vyssim lumenom (ktore este potom nasobi bulharskou konstantou samozrejme).

Nehovorim ze Solarstorm je zly, urcite to je lepsie svetlo ako nejake nezmyselne 200lumenove predrazene Blackburn/Sigma a podobne "svetla". Ale ked niekto chce kvalitne mechanicke prevedenie a efektivnu regulaciu, od cinskych lowcost vyrobcov to nedostane.
Musi si priplatit na cinsky high-end ako Fenix, Nitecore, Armytek, Zebralight, Olight, Eagletac, Xtar a pod.
31.10.2014 - 12:12:52
00
len aby ste aj tolko v tej tme jazdili ako teoretizujete ktore je lepsie :)
31.10.2014 - 14:38:19
03
akurat sa chystam z lightmalls objednavat 3ks svetiel, ale nie solarstorm. Dufam, nebude problem niekde v eteri :-)
31.10.2014 - 16:43:29
00
Tak v provom rade SS X2 vies asi za $1 vybavit TIR optikou a vymenit refletory a sirku kuzela si mozes vybrat a hotspot zmizne. Za $6 vies zmenit ledky na XM-L2 T6 4D/4D resp. XM-L2 U2 4C - ak vies narabat s mikropajkou, ak nie tak kamarat pomoze. Regulovane zdroje v SS X2 su povacsine okolo 80%, takze tak zle to nie je. Obzvlast ked chces menit driver za iny, ktory toho vie viac ale stoji 40E a casto obnasa aj vymenu baterie za viac-clankovu, co su dalsie EEE, sa to vobec pri low-cost neoplati. Takze si odmyslime vymenu drivera, staci iba vymena optiky a LED a sme na cene SS X2 + $7, myslim, ze stale je to OK. Pripadne este pripajkovat rezistor paralelne a zvysit prud do lediek (~0.05E). SS X2 ako aj takmer vsetky cinske svetla maju power limit okolo 16W, pri efektivite cca 80% sa vieme dopracovat k prudu, ktory do LED ide a este odratat nejake straty na reflektore (tie budu vacsie ako pri TIR). Cinske lumeny netreba vobec uvazovat, to sa tu hadam asi milionkrat napisalo. Ale ano existuju ludia, ktori sa uspokoja s povodnou verziou SS X2(ktora vobec nie je zla vzhladom na naozaj smiesnu cenu), niektori to za par $ upravia a niektori to radsej vzdaju a investuju o dost viac do znacky. Je to na osobnych preferenciach a znalostiach danej oblasti. Inak hotspot pri multi svetlach - napr 5-7 led je OK svieti to do sirky nablizko a do rpedu do dialky. Oslepovanie oprotiiducich nemusis uvazovat, kedze v lese je teraz naozaj malokto v noci, v meste treba svetlo sklopit.

o tom ci to svieti "lepsie" by sa dalo polemizovat - svetlo je slabo rozptylene, do stran to nesvieti vobec a v strede ma rusivy hotspot - tj bud nevidis nic do stran, alebo ta oslepuje svetlo pred tebou.

Porovnanie svetelneho kuzela BC30 vs Solarstorm X2:


Okrem toho Neutral White je jednoznacne pre oci prijemnejsia farba ako to studene svetlo ktore pouziva Solarstorm kvoli papierovo vyssim lumenom (ktore este potom nasobi bulharskou konstantou samozrejme).

Nehovorim ze Solarstorm je zly, urcite to je lepsie svetlo ako nejake nezmyselne 200lumenove predrazene Blackburn/Sigma a podobne "svetla". Ale ked niekto chce kvalitne mechanicke prevedenie a efektivnu regulaciu, od cinskych lowcost vyrobcov to nedostane.
Musi si priplatit na cinsky high-end ako Fenix, Nitecore, Armytek, Zebralight, Olight, Eagletac, Xtar a pod.


Naposledy upravil MK96 dňa 02.11.2014 - 21:35:24, celkovo upravené 1 krát.

02.11.2014 - 21:28:46
00
Neboj jazdime, ja momentalne mozem iba za tmy :)

len aby ste aj tolko v tej tme jazdili ako teoretizujete ktore je lepsie :)
02.11.2014 - 21:31:05
00
keyboard_arrow_up