skus kolko pojde na max rezime :D a budes riesit ...

nebudem ;)
v realnych podmienkach jazdenia to nevyuzivam, ale testoval som vydrz akupackov a akumulatorov. zapol som na plny vykon a nechal svietit, ziaden problem nenastal. pri podrobnejsom merani som zistil, ze po par sekundach na Hi klesne odoberany prud = asi je v tom tepelna ochrana. testoval som tri dodavane akkupacky dve zostavy z origo panasonic AKKU
testovanie vydrze na kazdom rezime robim na kazdom svetle, ktore mi prejde rukami a este problem nenastal. svietidla kupujem spravidla na ebay, vyberam tie najlacnejsie
zatial mi odislo jedine svetlo, aj to az po mojom zasahu (meneny driver koli modom), taktiez vtedy zakapal ochranny obvod na akkupacku, bez problemov som to opravil.
este dodam, ze tie svetla ozaj dost vyuzivam.
ps: som elektrotechnik a pri merani a skusani to nerobim bezhlavo
14.11.2014 - 08:33:35
00
Len tak naokraj.....ja som jazdil akupack na SSII naplneny 4x panasonic pekne zelene 3400mAh.....A na low mode mi to svietilo asi 8hodin a na SSII mi ubudla jedna palicka z troch......Neverim sice, ze sa vybili iba o 33%....ale aj tak som bol spokojny.
14.11.2014 - 08:48:48
00
najcastejsie pouzivam 2x panasonic NCR18650B (3400), kazde rano hodinka low (teraz uz nieco aj poobede) a nabijam az cez vikend
edit: na LOW mi odobera z akku okolo 0,3A
14.11.2014 - 08:53:50
00
POcuj...ja mam doma tiez jednu odidenu .UF2100...myslim ze je to Ultrafire...nie uniquefire...ale to je asi jedno.....No..a asi aj mne odisla ledka.....alebo asi cela ta doska s ledkou..netusim ako zistit kde je chyba...Co presne by som mal nakupit, aby som to opravil??..ked uz v tom mas prax..porad daco...Moc eletrikar nie som, tak polopatisticky mi to vysvetli....diky


Nuž ako ti jednoducho poradiť? Treba zistiť, čo je vadné a vymeniť to. Elektronika je moja profesia, takže nemám problém...
Máš aspoň jednoduchý multimer, spájkovačku?
1. Rozober a najprv skontoluj či nejde o nejakú banálnu či kontaktovú chybu, vypínač...
2. Odspájkuj LEDku od elektroniky a pripoj na iný zdroj samotnú LED. Nepredpokladám, že budeš mať vhodný zdroj, tak použi LiIonku (jeden článok, radšej nie naplno nabitý) chvíľu svietenia tá LED vydrží aj bez chladenia...
3. Ak toto všetko funguje, tak ostáva ešte driver board. Hm, čo ja viem.. zaťažiť ho inou LED, či nejakou 3V žiarovkou a zmerať aspoň multimerom.
4. Dať niekomu, kto má znalosti a vybavenie.
14.11.2014 - 09:28:13
00
Kice.....Diky..pekne si to popisal....multimer nemam a az google mi ukazal, co to vlastne je, kedze som to slovo nikdy nepocul. Svokor spajkovacku ma....On je v podstate "studovany" elektrikar, akurat tu profesiu nikdy nevykonaval. .....Tak ale aspon viem postup...Z neho vyplyva, ze sa mi do toho nechce :), cize aj tak to asi nebudem opravovat. Tak este raz diky...Kice...A neurobime biznis??...Mam doma v skutocnosti dve nefunkcne svietidla...Opravis obe - jedno si nechas a druhe mi posles.
14.11.2014 - 09:40:19
00
JAHMANsvk nie je nahodou na pravo fake a na lavo origoš?

:) nie
14.11.2014 - 10:48:04
00
johnnySVK
Nuž neponúkol si mi biznis storočia. :-)
Písal som o technickej stránke, druhá vec je ekonomika. Cena LEDky je temer polovica novej UF2100. Aj z Číny.
Sám pre seba som zvažoval či vymeniť LED, alebo rovno bez práce a rizika nové svetlo. Nakoniec som sa rozhodol pre LED aj preto, že som namiesto T6 dal XM L U2...
14.11.2014 - 10:54:31
00
:) nie


pýtal som sa preto lebo na stranke svetelnej posty je logo solarstormu so znackou Tm ale na originale ako vravis je r tak len tak - asi blbosť ale....
14.11.2014 - 11:00:29
00
poslem ti aj moje ked to opravis samozrejme za revanš :)
14.11.2014 - 11:01:27
00
pýtal som sa preto lebo na stranke svetelnej posty je logo solarstormu so znackou Tm ale na originale ako vravis je r tak len tak - asi blbosť ale....


mas pravdu ale to logo je grafika na pozadi foto, vsimni si co je na solare samotnom na tej foto, je tam R, ako na foto,ledexpert.cz deto
14.11.2014 - 11:04:15
00
nedalo mi to :D http://forums.mtbr.com/lights-night-riding/user-review-solarstorm-x2-original-version-888476.html
14.11.2014 - 12:26:30
02
Tiež mi nedalo, a tak z tej recenzie vyberierám toto:

User review: Solarstorm X2, original version.
IMPORTANT NOTICE!
This light is very lightweight so it will heat up fast. While moving it will be cooled by air so its not a problem, but don't run it on high mode for a long time when standing still - it can and will overheat very easily.
Some users have reported that it has overheat protection that will dim/turn off the light but I haven't tested that and I don't recommend to rely on such protections - overheating is bad for leds and electronics.
14.11.2014 - 13:03:06
01
Tiež mi nedalo, a tak z tej recenzie vyberierám toto:

User review: Solarstorm X2, original version.
IMPORTANT NOTICE!
This light is very lightweight so it will heat up fast. While moving it will be cooled by air so its not a problem, but don't run it on high mode for a long time when standing still - it can and will overheat very easily.
Some users have reported that it has overheat protection that will dim/turn off the light but I haven't tested that and I don't recommend to rely on such protections - overheating is bad for leds and electronics.


Naco je mu teda rezim kt., nezvlada, uz mi to vysvetlis? Ci max rezim iba za jazdy :D ? Toto s tych tvojich postov vypliva, a to moze byt priznacne jedine pre ala solar,aby si sa obmedzoval pri vlastnostiach vyrobku, Ty niektori kt. hlasia ze sa vypina ,maju asi tepelnu ochranu,maju asi normalny, ty co sa boja vyskusat nech vyskusaju :). v ORIGINAL navode ani popise nikde nieje ze nemozes ho nechat len tak bez chladenia vzduchom na max rezime ze mu to skodi,ale to ze MA ochranu a v pripade dosiahnutia krityckej teploty sa znizi to jasne napisane JE, ty co maju solar bez krabice bez popisu bez zarucaku bez navodu mozu len opisovat s netu s for nazory a dohady iných, ja to mam na krabici v zarucaku aj manuali v pripade potreby odfotim postnem :D Jedna pravda tam je: Prehriatie vadi diodam aj elektronike, Lenze pravdou je ze origo solarstorm sa ani nedostane na kriticku teplotu lebo tepelna ochrana mu to nedovoli, Takze? Origo solar sa nemoze nicit priliz vysokymi teplotami lebo sa na ne ani nemoze dostat, aj ked stojis aj dve hodiny na mieste :D co si mnoho s vas nemoze dovolit resp. sa boja ze sa to nema robit, ze to skodi a pod somarinky. Naco to tam je?..to ze sa to zahrieva je logicke, to ze sa to moze prehriat je tiez, tak ako ze ked je to kvalitne svetlo tak ma akykolvek druh ochrany voci zniceniu, to moje za 25e nemalo :) Logicke aj je ze výrobok totozny za 25e nebude totozny s vyrobkom za 50e a niekde asi setrit museli :) Chybaju "Vám" suciastky a je to uplne ine s vnutra to je cely problem "solarov" s ktorými sa neda zastavit na bajku na max rezime, teda nemalo by sa, ak nechces aby sa pokazil :) Naco tam teda na tie fejky davaju ten max rezim ked to fejk nezvladne? Preco sa mam obmedzovat a argumentovat ako 80percent ze solar na strednom v lese uplne staci, preco nemozem vyuzit plny potencial vyrobku? Lebo sa bojim ze sa rozpadne alebo uz nezapne? Lebo som ho kupil za polovicu normalnej ceny s ciny Lebo je to fejk...Preco Ramon1 to ma na max celu jazdu a upne v pohode? Preco ja som to mal vcera na max v izbe (cca 25stupnov izbova) cely vecer a nic?[/quote]


Naposledy upravil JAHMANsvk dňa 14.11.2014 - 13:41:27, celkovo upravené 4 krát.

14.11.2014 - 13:06:10
01
za jazdy (na to je to svetlo urcene) s chladenim problem asi nebude
14.11.2014 - 13:10:55
01
Si robis srandu?A ked v lete pojdes po tme a bude 40stupnov tak to das iba na low rezim aby nahodou sa neprehrial lebo co ak je to fake co nema ani ochranu?Alebo ked pojdes dlhy stupak v bezvetri strmak 2km za hodinu? Tak proste smola co? Opakujem so solarmom co mam doma mozes svietit na max kolko chces bez pohnutia len tak na stole... Budem musiet asi natocit video :D
14.11.2014 - 13:33:00
00
keyboard_arrow_up