Ahojte všetci.
Chcel by som vvás poprosiť o pomoc pri výbere bicykla
Cenový strop je 550€ (to už som 50€ pridal :D ) a zatiaľ som vybral 3 bike ale neviem si vybrat
CTM Zephyr 2014
CTM Delta 2.0 2013
CTM Rambler 2.0 2013

nevyznám sa do toho a preto by som chcel poradiť. Jazdím v lese, na cestách iba keď musím... Nejazdím moc a preto nechcem ani drahší bike. Meriam 175 cm a 58kg.
Podľa obrázku predpokladám že Rambler je skôr na horské jazdenie a Zephyr zvládne aj ľahký AM či? Neskáčem ani nejazdím DH ale rýchlosť v lese mám rád a keď sa objaví nejaký ten ľahší skok tak prečo nie? :)
Taktiež sa neviem rozhodnúť medzi 29" a 26" kolesami.. Neviem či to v niečom pomôže mať väčšie kolesá alebo si radšej nechám 26" aby som mal aspoń takú kontrolu pri skákaní.

Dúfam že info bude stačiť, ak treba niečo doložiť, stačí sa opýtať :)
22.11.2014 - 11:30:44
00
Ja som mal rovnaké podmienky a naviedli ma na Deltu 1.0/2.0 2014. S tvojou výškou 29" nie. Na kubicasport.eu maju na tie delty fajnú zľavu tak ber kým sú :)
23.11.2014 - 13:49:15
00
No hej ale na kubicasport majú fajnovú zľavu aj na Zephyr 2014 :D Dakujem teda za radu že 29 nie :) Ak by si mal čas bolo by fajn ak by si pozrel na kubicasport aj Zephyr 2014... Myslíš že by sa oplatila tá delta 2 2014 aj keď je o 100€ drahšia?
23.11.2014 - 14:01:20
00
Vidlica bude oproti XCR oveľa lepšia a je vzduchová, na XCR si trochu priľahký. Celú radiacu sústavu má lepšiu a tá vidlica vyváži v zjazde tie mini nedostatky geometrie oproti zephyru... A ak chceš, hodíš tam kratší predstavec. Cenu ešte určite zjednáš na niečo cez 500 € :)
A keď vravíš že veľa nejazdíš tak možno stačí aj Delta 1.0, ale ak si schopný priplatiť, tak 2.0 určite :)
23.11.2014 - 14:09:42
00
No práveže ja som počul že medzi SLX a Deore nie je až taký rodiel a preto sa mi viac pozdáva Zephyr ako Delta 1 :D a k tej vidle.... Tá rock Shocks je teda vzduchová a to je lepšie pre lahších ľudí? XCR je potom aká, pružinová?
Ešte daľšia vec.. písal som si s kamošom a on mi povedal že medzi tými vidlami nie je až taký ohromný rodiel a že on by radšej ušetril tých 120€ ktoré by si nechal ako zálohu lebo že na obidvoch je zlá brzda(taká istá) a je možné že sa mi pokazí a potom že budem mať v zálohe tých 120€ na výmenu...
23.11.2014 - 15:30:17
00
Na tú brzdu nepotrebuješ 120 € :) a na občasné jazdenie bude stačiť ale určite sa nepokazí. XCR je pružinová a na 58 kg je trochu tvrdšia pružina.
23.11.2014 - 16:08:47
00
Niektore modely máš s modeleveho radu 2013...neviem či ešte modelový rad 2013 zoženieš, už len nejaky dopredaj čo ostal na sklade.....ak sa nevieš rozfodnúť medzi 26 a 29 palcovými kolesami tak ja osobne by som už do 26 palcoveho nešiel lebo pre mna je to už prežitok a moj názor je že bajky s väčšimi kolesami vyzeraju lepšie.....no ak si myslíš že ti bude 29 velka skus pouvažovať nad 27,5 palcovým respektíve si niekde vyskúšaj 29 palcov a uvidíš
23.11.2014 - 21:11:50
00
Ale ak uvažuješ nad hore uvedenými bajkami tak jednoznačne CTM Delta 2.0 2014...má vzduchovú vidlu a vedel by si ho zohnat za cca 530 eur
23.11.2014 - 21:17:26
00
jednoznačne... a čo ak s tým budem chcieť občas zajazdiť aj nejaký Single-Trail? :D tá delta je pecková špecifikáciami ale rám je horský, zepyr má AM rám... + vidla je vzduchová ale má pomalší doskok čo na korene nie je lepšie :))
28.11.2014 - 15:17:34
00
Rám nebude problém, Zephyr má pružinovku s veľmi rýchlym odskokom, delta má nastavovací...
28.11.2014 - 15:35:13
00
Delta má práveže dosť tenký rám a bohužial každý vie že hliník si pamätá a ja si nemyslím že by som za 3 roky chcel meniť bike :)
28.11.2014 - 15:53:17
00
ty co si, oný ??? chces radu, kazdy ti radi zober deltu 2 (mam ju aj ja) a ty chces silou mocou o triedu horsi bajk (zephyr). tak naco sem ides po radu? mam deltu od augusta t.r. dal som na nej 800+ km . single, traily, zvaznice, vsetko zvlada z maximalnim prehladom. brzdy su slabsie ale daju sa. vymenil som len kotuce za SLX (ice technology) a v poho. vidlu si dofukas podla seba, nadstavis odskok a namas sa na co stazovat. ta pruzinovka na zephyre je oproti vzduchovej RS kostitras.
28.11.2014 - 17:04:11
02
hou hou hlavne kľud :D vidla beriem, je lepšia... brzdy sú aj na zephyre také isté a čo sa rámu týka...
určite že ti všetko zvládol ;)) Single trail zvládol aj môj terajší bike Garry Fisher Wahoo 2011 (možno 2010? nvm) Máš ho od augusta... ani ty nevieš čo bude o 3 roky... ja len hovorím že Zephyr má viac AM rám a preto single trail zvládne dlhšiu dobu ;) úprimne... SLX prehadzovačka v zadu je veľmi podobná, to neberiem do úvahy... a za lacnú RS sa mi nechce platiť 120€ pričom viem že rám je ajtak na XC... za daľšie je pre mna 600€ moc a keď si zoberiem že ešte budem musieť vymeniť brzdy lebo ako hovoríš sú nanič, kebyže kúpim Deltu tak to presiahne aj 630€ :/

Predpokladám že jadíš XC keď si najazdil toľko km a len zriedkavo ST...
Mám kamoša ktorý zasa pre zmenu jazdí DH a on zasa hovorí že mám zobrať Zephyr... ja osobne sa do tohto celého nevyznám až tak moc apreto posúvam fakty a argumenty od vás a od neho a hľadám stred lebo nejazdím XC typu 400km za mesiac a na druhú stranu by som chcel íst do bikepark občas nech je nejaká zábava... A úprimne strachovať sa že sa mi ohne rám sa mi nechce(to mi povedal že Delta 2 po 3 rokoch občasných Bikeparkov nebude mať rám v tej istej podobe)
On tiež vie že RS je lepšia ale povedal že ju ajtak neporebujem a so zephyrom sa mi bude trocha ľahšie učiť skákať (s mojim Garry Fisherom to bolo peklo niečo skočiť keže tie bike sú známe svojim predĺženým rámom čo je OK na šlapanie a nie na skákanie )

prosím odpovedajte v kľude, ja sa nesnažím na nikoho útočiť alebo niečo podobné :D snažím sa kvalitne si vybrať to vyžaduje čas ;)
28.11.2014 - 19:17:14
00
za 500€ kvalitu nekupis. ak chces skakat v bikeparku na zephire, nedajboze na delte, tak za rok chcem ten ram vidiet. na skakanie nieje ani jeden.
28.11.2014 - 19:23:48
00
Uprimne? Kup si normalny bike na jedno urcenie. Nehladaj kompromis, pretoze univerzaly su univerzalne na hovno. Radsej prisetris a kupis si dalsi zase urceny do svojej triedy.
Mam street bike na caprnke, ziaden single speed ale trojpila. Na presuvanie po meste to bohate staci a na skakanie je to super. Ale nezajazdim na tom XC a ani do lesa na tom nemozem. Chcem jazdit mimo mesto? Ano chcem a preto bude dalsia volba caliber 3. A potom treti bike nejake full EN. Ale vsetko postupne a urcit si priority.
Kym som si postavil caprnu, mal som XCckovy ram a na tom sa ucil skakat a prezil to ako ram, tak aj moja technika je lepsia, kedze je to s takym ramom tazsie>
Zephyr ale ako pise nadomnou nie je vobec dobry - tak ako raptor nie je ani street, ani dirt ani nic poriadne.
28.11.2014 - 21:14:05
01
keyboard_arrow_up