Caute, aj ked je uz vo VF po sezone, chcem sa vas opytat ako jazdite hreben Sturec - RK. Po cervenej cez Kralovu Studnu, Ostriedok, Plosku a dalej po zelenej popod Mincol na Smrekovicu? Nikdy som tam nebol ale urcite sa tam na jar vyberiem a chcel by som nejake info. Co sa tyka vystupu na Sturec z TT, chodite hore po hlavnom tahu do BB? Diky za rady!
30.11.2014 - 18:51:55
00
Ano jazdiev sa to: s Sturec-Krizna-Ploska/ chata pod Borisovom-Mincol-Smrekovica-Pod Sidorove(z prava zelena TZ a z lava modra TZ). Asi najlahsia cesta je z TT cez pesiu zonu do Dolnej Stubne poza pumpu sa das na hlavnu cestu a pojdes po hlavnom tahu az po ch. Bartoska, tam odbocis dolava na zltu TZ, ktora ta popod cestu dovedie az na s. Sturec
30.11.2014 - 19:19:56
02
Diky kocnere.
Este taka otazka, kolko casu by som si na to mal vyhradit? Viem ze je to vsetko relativne, ale povedze nejaky orientacny cas pri priemernej jazde. Poprosim celu trasu z TT do RK, ak je to mozne :-)
01.12.2014 - 10:07:43
00
cca 8 hodin aj s pauzami, vsetko zalezi od kondicky, pocasia, vlhkosti podkladu, technickej zdatnosti.
01.12.2014 - 12:36:21
00
OK, a zo Sturca ist hore tou zvaznicou, co sa neskor napaja na zelenu TZ? Tak je to na cykloserver.cz
01.12.2014 - 16:46:49
00
OK, a zo Sturca ist hore tou zvaznicou, co sa neskor napaja na zelenu TZ? Tak je to na cykloserver.cz


Tak ako píše kocnere pri chate Bartoška odboč doľava na žltú TZ, tá ťa pekne prevedie až na sedlo Šturca (je tam stúpanie na konci k sedlu, ale dá sa výjsť na biku). Potom zo sedla Šturec normálne po zvažnici. Tou zvažnicou sa dá napojiť na cestu ku "Túfnym" a tou doľava hore na Košarisko a ďalej na Krížnu. Daj si pozor lebo krátky zjazd z tej zvažnice na napojenie pri Túfnych končí závorou !!! No a ak nechceš klesnúť a potom znovu stúpať stratenú výšku, tak z tej zvažnice zo sedla Šturec sa dá aj odbočiť doľava a prejsť na zvažnicu smerom na Krížnu a ušetriť tak cca 1,5 km (treba tam kúsok odniesť bike, ale v pohode - chodím tadiaľ často). Ak ti pomôže mám na sports-trackeri nejaké tie trasy tak popozeraj, prípadne keď pôjdeš tak sa ozvi a pridám sa :)

tu sú nejaké linky čo som tam bol tento rok - je tam aj tá skratka zo zvažnice, aj alternatíva od chaty Bartoška na sedlo Šturec:
http://www.sports-tracker.com/#/workout/milan_st/53692debe4b0eea320ce00e3
časť hrebeňa VF: http://www.sports-tracker.com/#/workout/milan_st/53940edae4b0026467c08a8c
01.12.2014 - 20:00:14
00
Super, diky za pomoc. Ked sa tam vyberiem, urcite tu pred tym napisem a snad sa niekto prida :-)
01.12.2014 - 21:21:03
01
identity78 pozeram tie tvoje trasy, ale myslim ze si nesiel hore tou zvaznicou co je vyklikana na cykloserveri. Ja som myslel cestu hore Zalamanou dolinou...je teda este nejaka ina zvaznica, lepsia?
02.12.2014 - 11:34:33
00
koirytnacka ...nie nie, takto, keď si na sedle Malý Šturec, tak je najvýraznejšia cesta pred tebou okrem normálnej asfaltovej cesty (I/14) tá važnica, po ktorej chodím (pozri aj foto pri trasách, tam je aj časť nafotená). Medzi touto zvažnicou a normálnou cestou ( I/14) je ďalšia cesta, ktorou by si sklesal do Zalámanej doliny. Zalámaná dolina sa stretáva s Harmaneckou Tísinou niekde pri Horných Túfnych a to je vlastne ďalej cesta stúpajúca cez Košarisko smerom na Krížnu.

No a teraz sa vráť na sedlo Malý Šturec...pôjdeš zvažnicou a vlastne sa na jej konci (kde som písal, že je závora) napojíš na cestu idúcu z Harmaneckej tísiny (a teda aj v smere od Zalámanej doliny) v mieste zvanom Túfny... potom po nej pokračuješ ďalej na Košarisko.... alebo s tej zvažnice sekneš krížom hore tou skratkou priamo nad Túfny a pokračuješ smerom Košarisko.... :)

Skús si to teraz pozrieť na mape, inak to neviem vysvetliť, ale hovorím ak chceš dohodneme sa a a prejdem to s tebou

Prílohy:

Bez názvu.png
Bez názvu.png 1004.95 KiB thumb_up0thumb_down

02.12.2014 - 19:21:59
00
Na tejto mapke je zvažnica tá červená trasa, fialová je tá zo sedla Šturec do Zalámanej doliny, resp. sklesá až na začiatok Harmaneckej Tísiny (fialová na mapke je na foto tá čierna časť medzi šípkou na zvážnicu a asfaltovou cestou). Keby si šiel tou, tak vlastne vystúpaš z Teplíc na sedlo Šturec, potom znovu klesneš na úroveň Zalámanej doliny, alebo až nad parkovisko Harmaneckej jaskyne a nanovo stúpaš z dola na Krížnu....

Z tej zvážnice vlastne prídeš rovno na Túfny, alebo dokonca tou skratkou až nad Túfny - kúsok pod Košarisko, takže možností je veľa...záleží ako sa cítiš a tiež na tom čo všetko máš ešte pred sebou na trase po absolvovaní tejto časti trasy.... ;)

Prílohy:

Bez názvu 1.png
Bez názvu 1.png 147.57 KiB thumb_up0thumb_down

02.12.2014 - 19:32:28
00
Urcite sa pridam aj ja. Tuto trasu som chcel ist uz tento rok ale po fiasku na Cergove som to odlozil. Len ja som XC takze dole kopcom na mna budes musiet cakat
02.12.2014 - 19:44:27
01
Jasne, rozumiem :-) Proste drzat sa stale cervenej TZ a napojim sa na zelenu. A na mieste, kde sa odpaja cervena od zvaznice mam moznost na vyber ci ten bike potlacit na zelenu alebo sa este chvilu odviezt zvaznicou a na tu zelenu sa nakoniec napojim tak ci tak, akurat obklukou :-) ...ale urcite sa ozvem v den D, partak nikdy nie je na skodu :-) Dakujem
02.12.2014 - 20:08:22
01
...i ja pôjdem :D
03.12.2014 - 20:30:50
01
...i ja pôjdem :D


... :o ..veď ty nemáš rád tú trasu....čiiii?? :^) ... |( ok preberieme to pri :beer: ;)
03.12.2014 - 21:28:04
00
Caute, isli by ste niekto hreben VF akonahle bude sucho? je mi jedno ktory smer...cez tyzden
10.05.2015 - 13:21:14
00
keyboard_arrow_up