Hladam nejakeho podobneho sialenca bikera ako som ja co by sa somnou podujal na prechod Velkofatranskeho hrebena t.j. z Lubochne az do sedla Sturec je mozne to prejst aj naopak Sturec - Lubochna skor ale uprednostujem prvu moznost pretoze prve dve tretiny hrebena su velmi narocne. Dotycny biker by nemusel chciet prejst cely hreben stacilo by aj na cast hrebenu.
Dost sa bojim tej lesnatej casti ktora je medzi Lubochnou a Ploskou ci tam na mna nevyskoci nejaky maco, tak preto cim viac nas bude tym lepsie. Planujem to na mesiac august mozno jul. Najlepsie bude ked ten biker bude z Prievidze alebo okolia Martina.
26.02.2007 - 10:25:58
00
Napis presnejsie kade by si chcel ist. Ja by som sa pridal ak by som mal cas.
26.02.2007 - 10:41:06
00
chris: ja by som sa bal skor ochranarov... ta cast vf je narodny park a bikovanie po hrebeni je illegal...
26.02.2007 - 11:00:59
00
mar tin: Keby som sa riadil tym kde sa mozem bikovat a kde nie asi by som svoj bikovy den prezival kruzenim okolo panelaku. Nejdem tam prirodu nicit a ani nahanat zver, to iste co urobim prirode ja robi turista denno denne, takze to k tomu.
Ale aby si vedel mam rad prirodu a nikdy by som neurobil nic co by ju poskodilo.
26.02.2007 - 22:45:55
00
chris: pozri, v principe mozes bikovat vsade okrem narodnych parkov a lokalit s najvyssim stupnom ochrany (ak to nie je uplne presne, tak sa ospravedlnujem). mne je jasne, ze tam nenarobis viac skody ako turisti. narazal som na to, ze ti "ochranari" ta budu sledovat dalekohladom ako jazdis po hrebeni a potom si ta odchytia a daju ti pokutu. pripadne ta pozenu na sud. taky pripad sa uz stal v nizkych tatrach. niekde na webe je o tom aj clanok, len uz neviem kde... skratka tito ludia to beru dost tvrdo, ja by som to asi neriskoval, za tych minimalne 2000 to asi nestoji. aj ked vf je pekna a rad by som tam isiel bajkovat... jedina povolena trasa je z harmanca na kralovu studnu, kriznu a potom dole na banskobystricku stranu. zbytok je illegal... pre mna za mna tam chod jazdit, potom napis, ci ta chytili :)
27.02.2007 - 09:01:48
00
mar tin: Velmi si cenim tie tvoje upozornenia, len neviem co mam robit s tou tuzbou po prebikovani toho pohoria tie 2 000,- sk mi za to stoja ten sud uz samozrejme nie.
Budem uvazovat o tom ale skor si myslim ze to asi pojdem ak bude s kym a potom ti napisem ako to dopadlo.
27.02.2007 - 09:14:41
00
mar tin: Keby som sa riadil tym kde sa mozem bikovat a kde nie asi by som svoj bikovy den prezival kruzenim okolo panelaku. Nejdem tam prirodu nicit a ani nahanat zver, to iste co urobim prirode ja robi turista denno denne, takze to k tomu.
Ale aby si vedel mam rad prirodu a nikdy by som neurobil nic co by ju poskodilo.


Nerozumiem, preco sa bojis medveda, ked mas rad prirodu?
vies ako si na Tebe posmakuje..........
Pises, ze nechces nahanat zver, tak mi vysvetli, preco ked Vas bude viac medveda nestretnete?
Ja Ti to poviem, lebo budete nahanat zver.

Aj z Ploskej na Ostredok to neni moc bicyklofilne, uz z Ostredka na Kriznu, Kralovu Studnu je to dialnica.
Ale je to naozaj Narodny Park.
Daj si to napeso, tiez sa to da stihnut za jeden den.

:idea:
27.02.2007 - 09:18:25
00
aj ked vf je pekna a rad by som tam isiel bajkovat... jedina povolena trasa je z harmanca na kralovu studnu, kriznu a potom dole na banskobystricku stranu. zbytok je illegal...

Legalne je aj Ruzomberok-Smrekovica alebo opacne, vyslap na Smrekovicu ma svoju hodnotu
Revuce-Velky Sturec-Motycky
A su neake lesne cesty aj z Lubochnianskej Doliny cez hreben smerom na Turiec.
Na Chatu pod Borisovom ide cesta z Belianskej Doliny
Na Kralovu Studnu ide cesta aj z Maleho Sturca, pekna vrstevnicova mierne stupajuca....................
27.02.2007 - 09:26:02
00
Matheos Je to v podstate po cervenej znacke a ked kuknes do mapy V. Fatra zistis ze je to pomerne slusny extreme. Povedal by som ze sa uz pohybujeme vo velkej faze odhodlania a neskrotnej tuzby prejst to co sme si zaumienili. Ochranari to je teda mozna varianta ktora nas tam dufam necaka. To len na okraj aby si vedel co nas tam urcite caka (tym nemyslim tych ochranarov ale obtiaz).
Takze tato trasa v sebe zahrna jedny velke ocelove nervy. Zacina v Lubochni t.j. za Martinom smerom na Ruzomberok. Stupas na Kopu, Klak, Plosku, Ostredok, Kriznu, Kralovu studnu a dalej po zvaznici do sedla Maly Sturec. Tieto vrcholy ktore som uviedol su len tie hlavne, medzi nimi je este 12 dalsich vrcholov ktore treba prekonat. Teraz sa mi to moc pocitat nechce ale minulu sezonku som to chcel ist len nejak nevydalo a vtedy som to prepocital na vyse 16 hodiek stravenych len ne hrebeni to neratam prijazd 3 hodky a dojazd dom ktory bude do PD urcite tiez trvat aspon 2 hodky. Suma sumarum vychadza mi to tak ze treba na to riadne natrenovat a byt dobre pripraveny. V pripade potreby je tam moznosti na ustup dost takze ziadne strachy. Ak nam to vyjde urcite to bude trasa roka mojej aj tvojej sezony.
27.02.2007 - 09:33:15
00
JaNo: To akoze teraz cely svet prisposobime medvedom ked su premnozene? Nieje to teda nahananie zvere ale opatrnost. To by sme do lesa nemohli chodit vobec len kvoli tomu aby sme tzv. nenahanali zver.
A na peso nieze by nebol zaujem ale cely hreben na peso za cely den mi pride tak trosku na tesno. A okrem toho nebijkujem preto aby som chodil na peso ale na biku i ked na tom Velkofatranskom sa toho asi moc nabikovat neda, chcem sa o to ale pokusit a opat tak prekonat svoje moznosti.
27.02.2007 - 09:41:38
00
To Chris Sharma: aj by som sa pridal, no ta trasa by musela koncit niekde na Martinskych holiach, resp. rodicia by ma nepustili a ked este pises ze to bude na +/-16 hodin :roll:
27.02.2007 - 09:48:10
00
Martinux To neva chodim na Martinske hole pomerne casto niekedy mozme ist spolu, co ty na to?
27.02.2007 - 09:51:06
00
martinux mas mapu? staci aj obycajny autoatlas... ked do nej pozries, tak zistis, ze martinske hole su mala fatra a chris sa tu bavi o velkej fatre...

ja?no!: jasne, legalne su este aj tie useky, co si ty napisal, ja som myslel v oblasti od lubochne po bb a navyse hlavny hreben. tam je naozaj len ta krizna a kralova studna...
27.02.2007 - 09:56:18
00
To Chris: ja by som bol za, no to az niekedy na jar az koncom jary, ked bude pocasie lepsie/ relativne sucho :wink:
To mar_tin: mne islo o vzdialenost a nie o smer, ked na to narazas, tak som mohol napisat aj Klak- co sa tyka vzdialenosti
27.02.2007 - 10:06:23
00
Pokial by nebolo brutal tempo, tak by som si trufol, ale s tym ze by som si to troska skratil a to z Krpelian na lubochnianske sedlo (aby som usetril trocha sil :oops: a zavoren by som nemusel tolko cestovat). Ak by sa mi podarilo dovtedy zrekonstruovat chatu, tak by sme v nej mohli prespat (je v blatnici).
27.02.2007 - 10:18:07
00
keyboard_arrow_up