tak potom sa necuduj ze nastvany cyklista nastve chodca, z ktoreho sa stane nastvany chodec a ten ti vynada a zacne po tebe vrieskat....
07.07.2007 - 09:46:54
00
u nas na hviezdoslavke je tiez cyklisticky chodnik, je to asi 1km dlhy kopec....
isiel som bez brzd, dole sa to da v pohode zabrzdit a ked som bol uz skoro pri konci som sa brzd nechytil tiez lebo som mal zelenu a este som zisiel z cyklistickeho chodnika aby som sa vyhol ludom (samozrejme isli z kolotocov asi tak 15clenna rodinka) a odrazu 5m predomnou vybehli 3male deti... v priebehu 3sekund som sa naucil nose manual a mali stastie ze som to ubrzdil lebo bolo jasne ze by som ich za to radsej zrazil jak by som mal dat kotrmelec do betonovec steny....
len tolko k chodcom na cyklo chodnikoch....
07.07.2007 - 12:04:15
00
jfab - už neviem, k tomu som sa preťukal cez google. Ale vďaka za ten tvoj. Mohol by si sem hodiť link odkiaľ to máš, aby som to mal celé pokope
07.07.2007 - 12:22:55
00
Nakoniec som to našiel. Tu je to celé

Druhý diel
Užívanie pešej zóny
§ 6
Podmienky užívania pešej zóny
(1) Motorové vozidlá môžu vstupovať a zotrvať v pešej zóne len po splnení ohlasovacej povinnosti a udelení povolenia príslušným útvarom mesta podľa § 5.
(2) Motorovým vozidlám je na Hlavnej ulici určený spravidla električkový pás a v ostatných častiach pešej zóny stred ulice, pokiaľ podmienky v povolení vydanom podľa § 5 neurčujú inak.
(3) V pešej zóne je pre motorové vozidlá povolená maximálna rýchlosť 20 km/h.
(4) Motorové vozidlá zabezpečujúce zásobovanie podľa § 4 ods. 1 písm. c) majú povolený vjazd do pešej zóny v čase od 2100 hod. do 900 hod., okrem výnimočných prípadov hodných osobitného zreteľa, ktoré rieši na mieste mestská polícia.
(5) V pešej zóne je parkovanie zakázané. Státie je povolené len na nevyhnutný čas.
(6) Nemotorovým vozidlám je na Hlavnej ulici určený pruh pre cyklistov s predpísaným smerom jazdy a v ostatných častiach pešej zóny stred ulice rýchlosťou pešej chôdze.
(7) Na cyklistickom chodníku má osoba na vozíku pre zdravotne postihnuté osoby a cyklista prednosť pred ostatnými vozidlami a chodcami, pričom osoba na vozíku pre zdravotne postihnuté osoby má prednosť pred cyklistami.
07.07.2007 - 12:42:58
00
problem je v tom, ze ludia cyklo chodniky nerespektuju, a vobec nemyslia na to co sa moze stat.
07.07.2007 - 13:50:06
00
tym mladsim treba davat laktovky..:D
07.07.2007 - 14:43:43
00
hextall Asi sme sa nepochopili. Nehladam cele znenie, ale iba cislo vseobecne závezneho pravneho predpisu (zakon?, vyhlaska? VZN mesta?, cislo a rok vydania).
07.07.2007 - 20:58:47
00
jfab - tu je to celé, čítaj ak máš čas

Kód:
http://www.kosice.sk/docuStore_getByID.asp?id=2069
09.07.2007 - 16:24:26
00
heh ja nechodim po tej ceste pre cyklistov ja si to striham pomedzi ludi :D
18.08.2007 - 11:45:46
00
hextall.. ;) druhé nariadenie, ktoré je pre košického cyklistu dobre vedieť. ;)

Inak po Hlavnej jazdím iba cez víkend, vtedy je tam menej ľudí, rýchlosť 20, max 25 (raz som šiel 30 a mestskí na mňa ukazovali, žeby som spomalil, no nič viac), ale aj tak som raz tiež trafil malé dieťa. Problém bol, že šla široká rodinka.. asi 6 ľudí samozrejme vedľa seba.. nuž a to dieťa spoza nich vybehlo na cestu pre cyklistov akurát vo chvíli, keď som ich míňal. Našťastie nič vážne, dieťa na moje prekvapenie ani neplakalo a rodičia boli tiež ticho, tak som šiel ďalej. ;)

Cez pracovné dni si to radšej dávam po Puškinovej, jednosmerkou po Štefánikoveja a potom popri Úsmeve k Tescu resp. opačným smerom po Baštovej, Hradbovej, Bočnej, Mojmírovej a poza Dargov. Človek sa medzi autami cíti bezpečnejšie.. :D
19.08.2007 - 21:05:49
00
Ako to je vlastne, kazdy si tam chodi, a ked niekoho vystrasime tak dobre ze nas tam nerozoberu. Ludia tam maju povolene chodit, alebo len prechadzat cez nu, urcite je tam aj nejaka rychlost maximalna stanovena.

Ti ludia su fakt drzi, a ked len opustim na chvilku ten chodnik, a idem pri ludoch ta dobre ze ma hned nezabiju. Cim dalej tym to je horsie, a vidno ze ludi to vobec netrapi.

Vynimka pri kt. si davam pozor su deti a kociky a dochodcovia, ale ostatnych mam uplne v riti, lenze keby sme niekoho zrazili, tak by to bola urcite nasa chyba :)



Je to tam totalna sprostost s tym chodnikom z tej strany kde je tesco smerom na nam. osloboditelov dali uz aj znacku ze tam mozu chodit aj chodci taze uplne odveci a rychlost som nevidel zeby bola oznacena ale ja to serem idem jak pride a kociky mi nevadia ale minule jak som tam dakoho obchadzal ta som vybral zadnym kolesom jednu kocku z dlazby ci co to tam je aj to celkom tresklo ta hned vseci pozrerali jak na debila ale uhnut sa to ne. no otrasne to je a byvam v ke a skoro kazda cesta vedie cez hlavnu bo len cesty chodim a tamtym smerom sa daco aj da pojazdit
20.08.2007 - 21:39:55
00
Mladych uplne ignorujem a ked treba tak ich aj laktom tuknem :P Ale najlepsi su ti co maju 1 kociar, a su roztiahnuty na celej sirke asi 5-6ti a potom ked ich obidem tak este zacnu drbat ze jaky som debil a tak.

no mam predstavu ako chodis po hlavnej. brzdis piskas ohrozujes ludi atd. radsej chill out, nasad integralu a chod tam 5km/h a ne preteky ;) takych nemam ani ja rad.
Zakon 315/96 (Pravidla cestnej premavky) nepozna ziadny cyklisticky chodnik.

tiez by bolo zaujimave podotknut ze aj napriek zvislym znackam oznacujucim cyklisticku cesticku na hlavnej ulici zrejme nie je ani legalna kedze nie je spravne doznacena zelenymi sipkami atd. tie symboly cyklistu nemaju ziadnu hodnotu.

hlavne sa nerozculujte a netvarte sa ako profici co kde jakemu kociku dovolil prejst ale mladych laktami obuchali, lebo potom clovek si chce fakt prejst hlavnu a pomaly nemoze lebo ludia cyklistov doslova nenavidia kvoli takymto udalostiam. takze velke VDAKA pre tieto individua, ktore nam _zlepsuju_ reputaciu medzi obyvatelstvom.
20.08.2007 - 23:21:31
00
Kym ide clovek po kraji a su max. 2 tak mi to nevadi, ale ked ide tucnejsia pani po strede a ani sa neuhne, ale bo skupina desiatich ludi stoji na ceste a keca, dvaja pri nich zabrzdia smikom a neuhnu sa, tak to ma se-re
21.08.2007 - 13:35:34
00
v poslednej dobe uz chodim cez hlavnu len pomalicky pomaly...pekne tam hodim 1:3 a prechadzam cez nu takmer pol hodinu :) aspon si oddychnem :)
21.08.2007 - 16:13:07
00
vyhybam sa hlavnej chodim po moyzesovej vacsinou
21.08.2007 - 16:25:30
00
keyboard_arrow_up