Ramon1 co ty na to ako doktor? Ja by som si toto pod lokalnou anestezou robit isto nedal...ked sa moze aj malz pruh robit v celkovej anesteze nevidim dovod preco to tomuto chalanovi robili za "ziva" umrtvene to isto nemal tak ako by bolo ziaduce, inac by pri tom nestukal
10.12.2014 - 21:26:03
00
Tieto výkony / extrakcie operačného materiálu/ sú realizovateľné aj v lokálnej anestéze. Závisí však od mnohých premenných, ako napr. počet a lokalizácia materiálu/ drôt, skrutka,...dlaha/ , operačný prístup, vnímavosť pacienta/ každý pacient ma rôzny prah bolestivosti / , komplikujúce ochorenia/ alergia na lokálne anestetikum/, skúsenosť operatéra...atď. Mladý vajčak by to mal vydržať aj v "lokalke" , no tu je na mieste otázka , aký šikovný je chirurg...Trvanie lokálnej aneatézie v závislosti na dĺžke operačného výkonu. Niekedy však napriek vhodnej konštalácii šikovného chirurga , vhodného pacienta na lokálnu anestézu, sa samotný výkon časovo " natiahne" , čo vedie k vzniku diskonfortu pre pacienta a priamo úmerne vzrastá potom aj nervozita chirurga. Takáto premenná je napríklad " prerastenie" skrutky alebo osteosyntetického materiálu kosťou, čo znemožňuje rýchlu extrakciu...Konfort operačného výkonu pre pacienta aj chirurga sa dá jednoducho dosiahnuť podaním krátkodobej intravenóznej anestézie, pri ktorej pacientovi navodím riadené bezvedomie. Bolestivo vnímané podnety vieme úplne potlačiť moduláciou hĺbky anestézie, za súčasného monitorovania vitálnych funkcií pacienta...Typ anestézie je obdobný , aký poskytujeme pacientkám na gynekologických oddeleniach a oddeleniach jednodňovej starostlivosti. Pacient po nekomplikovanom priebehu výkonu odchádza domov po 2-3 hodinách...Predpokladom poskytnutia celkovej anestézie je však kompletné vyšetrenie pacienta / interne, pediatrické, krvný obraz/ ,poučenie pacienta, podpísanie informovaného súhlasu bez ktorého sa celková anestéza nepodáva...Asi tak v skratke...
10.12.2014 - 22:08:16
01
mne ta jeho "operacia" prisla az nehumanna. ved predsa ked sa operuje tak clovek nema citit ziadnu bolest, maximalne tlak v tom mieste. ak by som nevedel ze je to na slovensku a nepocujem zvuk tak si myslim ze je to niekde v rumunsku, alebo niekde v dalekej rusi v oblastnom zdravotnom stredisku. a to som uz osobne po nemocniciach teda zazil kadeco. kazdopadne prajem chalanovi aby sa z toho dostal bez nasledkov.
10.12.2014 - 22:15:58
00
minimalne v jednom okamihu je vidiet, ze zakrok citi celkom dost ...
10.12.2014 - 22:25:23
00
Väčšinou je to rozhodnutie chirurga, ale mala by sa ponúknuť možnosť pacientovi zákrok vykonať v celkovej anestéze.
Vždy sú a budú dôvody pre aj proti. Ajkeď táto téma nie je odborná konzultácia, v krátkosti by som to zhrnul nasledovne:
Nevýhody lokálnej anestézy:
Pacient bude pociťovať miernu bolesť a tlak, ako keby mu ťahali celú kosť. To preto, lebo okostnica obsahuje nervové zakončenia, ktoré sa nedajú umŕtviť.
Krv bude tiež tiecť, lebo cievy sú všade.
Bude sa mu to zdať, že to trvá večnosť, ale čas v tomto prípade nie je až taký relevantný.

Výhody:
Vyžaduje minimum personálu: chirurg a inštrumentárka.
Nie je potrebný anesteziológ.
Nie je potrebný krvný obraz a predoperačné vyšetrenie.
Pacient nemusí byť nalačno.
Pacient môže mať prechodnú chorobu dýchacích ciest, čo by pre celkovú anestézu znemenalo kontraindikáciu.
Pacient celý čas môže komunikovať.
Pacient príde z ulice a o 30 minút odchádza.

Takže kvôli extrakcii skrutiek a drôtov by ma na celkovú anestézu nikto neprehovoril...
11.12.2014 - 18:25:55
00
robi sa lokálna anestéza ak sa vyberaju vsetky skrutky - 6x ?
11.12.2014 - 18:30:51
00
Príloha:
2014-11-19 10.28.14.jpg
2014-11-19 10.28.14.jpg 2.51 MiB thumb_up0thumb_down

Toto mi tam pribudlo v lokalnej anesteze
11.12.2014 - 21:17:50
00
Skrutku z kolena (plastika predného skríženého väzu) mi na prvý pokus robil dochtor v lokálke, v nedeľu doobeda. Tak si ma pozval, vraj v nedeľu doobeda nie je skoro žiadna robota. Nepodarilo sa, vraj kalus prerástol cez krytku imbusu a bude to treba osekávať, už v totálke. Tak si ma opäť pozval, už cez pracovný deň, ráno, nalačno. Urobili mi to, po zobudení dochtorko nadával, že sestra mu v tú nedeľu zle asistovala - nič sa nemuselo osekávať. Zle mu ťahala hák a tak sa nemohol dobre dostať k tej krytke. V totálke to vraj urobili za 5 minút, aj so štopkaním. A tak mám na kolene 3 jazvy po krájaní na sebe...
11.12.2014 - 22:21:37
00
preto som tak dlho hladal doktora, ktory ma zreze na jeden sup a nie taketo kuskovania, tiez to bola plastika + meniskus a chrupavka... ale chapem, je to aj stasti, i co doktor, nemocnica, tak ine postupy a pod...
11.12.2014 - 22:33:43
00
Este k tej zabavnej diskusii par stran spät. Snad sa da katko rychlo dokopy. :D

http://youtu.be/9GWg6E9Df2Y
12.12.2014 - 12:47:42
01
no nemusel si to až takto vyťahovať...:)
12.12.2014 - 13:01:18
00
Katko si lahol ako galota. :) Zlá technika, zlé obutie. :)
12.12.2014 - 13:05:36
02
moc ťahá za brzdovú páku :)
12.12.2014 - 13:08:25
01
Idealne je padat tak rýchlo resp íst rýchlo aby si este vedel ruky natiahnut:)
12.12.2014 - 13:13:11
00
a nasledky su ake vyklbene rameno alebo klucna kost v haji ?
12.12.2014 - 13:16:34
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Oblečenie a batohy / Chrániče)
keyboard_arrow_up