EDGE 510?????????????

... však to je nemapový prístroj!!!!!!!!!
12.12.2014 - 18:03:01
00
Ale jaj. Zo stranky Garminu:
What devices are compatible with Custom Maps?

Custom maps can install a paper or electronic map onto the Garmin device with the assistance of Google Earth. A variety of Garmin outdoor and fitness handhelds are fully compatible with custom maps which include:
Oregon series
Dakota 10 and 20
Colorado series
GPSMAP 62 series
GPSMAP 78 series
Rino 6xx series
eTrex 20 and 30
Astro 320
Alpha 100
Edge 810, 800 and 510
Montana series

http://www.sportreport.sk/index.php/ako-sportovat/pouziva-hw-sw/834-test-garmin-edge510
Edge 510 podporuje Custom maps, čo sú malé výrezy leteckých alebo naskenovaných či bitmapových máp vo formáte kmz.
12.12.2014 - 18:07:39
00
Héééj? Tak zase som múdrejší. A ja ho mám furt zafixovaný ako nemapový.
12.12.2014 - 18:13:23
00
Mylis si to zrejme s Edge 510. Ale som rad, ze som ta naucil nieco nove. Teraz by si mohol ty mna naucit ako to dostat do toho Garmina, kedze podla toho co som nasiel ne nete a tu na fore mi to nefunguje. No idem si lamat hlavu dalej a skusat to, ja na to jedneho dna snad pridem :)
12.12.2014 - 18:15:03
00
Hej, mýlim si Edge 510 s Edge 510. :)

Napíš aj do slovenského Garminu, nech si opravia informácie na svojej stránke, kde píšu, že do Edge 510 sa nedajú nahrať mapy.

Ja ti bohužiaľ neporadím. Oficiálne je Edge 510 nemapové GPS. Ak sa tam dajú aj nahrať nejaké mapy, netuším, aké sú obmedzenia prístroja. Pre bežné mapové prístroje sú obmedzenia custom KMZ máp také, ako som písal vyššie. Ak si takú KMZ mapu dám do svojho Ege 1000 do priečinku Garmin/CustomMaps, tak sa mi objaví v zozname máp v menu Navigation---Map---Map Information. Ako je to v menu Edge 510, netuším.
12.12.2014 - 18:20:07
00
hojko Ak ti to pomôže, vyrobil som ti jeden malý KMZ súbor mapy Bratislavy. Odskúšané v mojom Edge 1000. Pri nastavení detailov mapy na Normal sa zobrazuje od mierky 3 km.

Tu je: http://uloz.to/xZ8nCUpE/bratislava-kmz
12.12.2014 - 19:06:27
00
Fajn, problem vyrieseny. Bez upravy KML suboru to nejde. Postup som nasiel niekde na oficialnom Garmin fore, kde to rozoberali a riesili. Preco je to tak zbytocne hlupo vymyslene, netusim, ale je to tak. Takze napisem aj pre ostatnych, ak by mali problem ako dostat Custom Maps do Garmin 510, pripadne alternativneho zariadenia.

Cez MOBAC spravit mapu, tj. klasicky postup pre Garmin, teda velkost dlazdice do 1024, maximalne 100 dlazdic, vlavo v nastaveni MOBACu zapnut Recreate/adjust map tiles a nastavit tam kvalitu JPEG suboru (ja som dal 100 percentnu, pretoze rovnaku velkost vo vyslednom KML subore ma 80 percent a aj 100 percent). Potom vygenerovat KML subor pre Garmin. Toto je asi taka klasika, len treba mat zapnuty ten recreate... Dalej prichadza to, co by nikto bez rady na nete spravit nevedel. KML subor otvorit napriklad cez WinRAR a extrahovat subor doc.kml. Tam nahradit toto:
<drawOrder>0</drawOrder>
za toto:
<drawOrder>51</drawOrder>
Prepise sa teda cislo 0 na cislo 51, pri malej mape to tam bude len raz, pri vacsich to moze byt aj 20x. Potom ulozit subor doc.kml a ulozit to do upraveneho suboru KMZ. Ak to niekto nevie spravit, tak nech si cez WinRAR otvori subor, da si extrhovat ten doc subor, upravi ho, potom ho z archivu zmaze a novy subor len pretiahne myskou do archivu. Tento KMZ subor po nahrati do Garmina do adresara CustomMaps normalne nacita.

Podla odporucania z internetu je vhodne pouzivat zoom level 14, pretoze v pripade vacsieho zoomu sa to uklada do pamate co moze zahltit pamat a Garmin padne, resp. nastane necakany restart a objavia sa predvolene nastavenia Garminu, cim vymaze vsetky udaje z Garminu, tj. ulozene trate, zaznamy, waypointy atd...

Len pre informaciu, plocha, ktoru som robil o velkosti 50x50km z Google Maps, zoom level 14, tak pri JPEG 100 zabera 12MB.
13.12.2014 - 00:21:03
00
Este doplnim, ze cely KMZ subor je mozne zmensit. Samotne JPEG subory su dost velke. Ked som ich cez IrfanView dal komprimovat pri kvalite 80 percent, tak som znizil velkost jedneho JPEG suboru z 250 KB na 40-60KB, takze sa da povedat, ze az 5 nasobne! Ak teda niekto ma velky KMZ subor, ktory ma napriklad 5MB, dokaze ho dostat na 1MB pri zachovani rovnakej kvality, nakolko rozdiel pri slabom displeji Garminu nie je viditelny! Aktualny KMZ subor som zmensil zo 637 KB na 131 KB, co je velmi slusne. A co je lepsie nacitavat do pamate zariadenia, velky subor alebo 5x mensi? Rozhodne mensi :)
13.12.2014 - 02:07:44
00
hojko je super, že si to vyriešil. Takže problém bol v tom, že DRAW ORDER musí byť väčší ako 50. ( U normálnych mapových Garminov na Draw Order nezáleží, tam je KMZ automaticky uprednostňovaný pred ostatnými vrstvami obrazovky bez ohľadu na jeho číslo Draw Order.) Možno by si to zaslúžilo, aby si na to založil osobitnú tému s názvom napr. "Ako dostať mapu do nemapového Garmin Edge 510", aby sa to tu nestratilo. Ak by sa ti chcelo, určite by to bolo pre viacerých majiteľov Edge 501 užitočné. Myslím, že je ich dosť.

Ja by som doplnil ešte zopár informácií ohľadom kompresie JPEG v MOBACu a ohľadom hraničnej veľkosti označeného územia v MOBACu, aby neboli presiahnuté limity garmiňáckeho KMZ súboru.

Takže k tej kompresii: Najjednoduchšie je to urobiť priamo v MOBACu, použiť na to "Recreate/adjust map tiles", kompresiu JPEG kľudne zvoliť aj 70%, čitateľnosti mapy to na Edge 510 určite neuškodí. POZOR!! Nastavenie treba urobiť ešte predtým ako klikneme na ADD SELECTION!! Veľa ľudí to urobí až potom ako dá Add Selection a čuduje sa, že súbor je rovnako veľký. Všetky nastavenia urobené neskôr MOBAC IGNORUJE.

K veľkosti označenej plochy: Vyberieme si práve jeden ZOOM, napr 14. Vyberieme si nejaký mapový zdroj, napr. CZ Cycloserver Cycling. Je to jednovrstvový mapový zdroj. V nastaveniach máme nastavenú veľkosť mapy 1024x1024. Takých môže byť v Garmine max. 100. Dlaždice v MOBACU majú 256x256, čiže do jednej mapy (jedna zo 100) sa ich zmestí 16. Pre 100 máp je to 1600. Takže AK VYBERÁME V MOBACU OBLASŤ PRE JEDNOVRSTVOVÝ MAPOVÝ ZDROJ, max. počet vybraných dlaždíc, ktorý sa nám zobrazuje v MOBACU musí byť menší, alebo rovný ako 1600. Pre dvojvrstvový zdroj (napr. Cykloserver s reliéfom) je to potom 3200, atď. Keď si ešte pred vyrobením mapy rozbalíme v MOBACU ATLAS CONTENT, nesmie tam byť viac ako 100 máp, číslovanie musí byť striktne dvojciferné, 00 až 99.
13.12.2014 - 11:19:06
00
Aha, dik za info o tej kompresii, preto mi davalo rovnaku velkost, lebo som zmeny robil az ked som mal nahadzany vyber mapy. Ako to tak skusam, tak je to zrejme nepouzitelne. Mam tam dlazdice na velkosti 512, plochu, vo vybere ukazuje 39 dlazdic, zoom level 14. Ked si pozeram prejdenu trasu a zmensim si mapu na mierku 2km, tak zariadenie prestane reagovat a po par sekundach sa vypne. Cize to je asi ten pripad o ktorom som pisal vyssie, ibaze mne sa nerestartne a neresetne na predvolene nastavenia, ale sa len vypne. Pravdepodobne sa tie subory konvertuju na nejaky hlupy bitmapovy format BMP, ktory zahlti RAM zariadenia a potom padne. Ine vysvetlenie na to nemam, pretoze ci som pouzil zoom level 12, ci 13 alebo ci 14, vzdy sa to zachova rovnako.
13.12.2014 - 11:46:11
00
Ono s tými mapami v Edge 510, to je len asi taký nejaký výkrik nejakého programátora od Garminovcov. Však keď má niečo 20 MB pamäte, tak to nemôže byť mapový prístroj. Tých 20 MB, to je tak akurát na nejaké záznamy aktivít a ani na to to nie je nijako extrémne veľa.
13.12.2014 - 11:58:50
00
Rozdiel je RAMka zariadenia a pamat na data. V tych 20MB problem nevidim, kedze som si spravil mapovy podklad celeho regionu kam chodim na bicykli a ten ma 500KB. Takze je to menej ako jedna dvojhodinova zaznamenana jazda na bicykli.
13.12.2014 - 12:02:31
00
Dobre, ale ostaneme pri tom, že Edge 510 je nemapový prístroj, :(
13.12.2014 - 12:17:42
00
pri 510 som postupoval podla tohoto a fungovalo to dobre:
https://forums.garmin.com/showthread.php?35191-Custom-Maps&p=169564#post169564
15.12.2014 - 15:42:20
00
Kava, ano, to je asi ten navod z ktoreho som aj ja vychadzal, tak sa mi zda. Nemas na 510 problem, ze ked zoomnes mapu napriklad na mierku 80km, ze ti ju vypne?
15.12.2014 - 21:36:38
00
keyboard_arrow_up