konkretizuj to prosím ťa
A nehnevaj sa ak si spokojný s niečim ako si postol tak je to na zamyslenie sa Pinarello značka čo má za sebou x rokov je na trhu od začiatku cyklistiky ako takej a ide ponúkať top šit z tchajwanu lebo potrebujú akosi upútať na trhu s týmto tovarom ? Za toto sa musí nedávno zosnulý Giovanni (Pinarello) v hrobe prekrúcať že niečomu takému dali jeho meno
...Má to dosť slov ? :D


Naposledy upravil laci1900500 dňa 26.12.2014 - 17:37:16, celkovo upravené 1 krát.

26.12.2014 - 16:17:38
00
asi by som suhlasil, ze tieto ramy su vyrabane v TW. Nema to uz nic spolocne s tym Pinarellom ake ho poznali pred dekadou. Je to korporacia, ktora sa snazi byt uspesna na trhu a ano, je to marketingovy tah. Aspon keby na tie ramy nahodili obluky, frčiny! Ale verím tomu, že obrovskej časti cyklo-komunity sa (ako inak) páčiť budú.
To iste spravil aj Special nedávno....pozri FAGIN, tí stále makajú v dielni ako v 80tych
Marek..
26.12.2014 - 17:13:01
00
keď si sa už ozval Marek...
Máš skúsenosť zo správaním sa ocele ? Teda aké vlastnosti má top ocel voči karbonu v ráme Myslím tým tlmenie vibrácií a tuhosť s ktorou myslím že problém nieje ...
26.12.2014 - 17:40:10
00
keď si sa už ozval Marek...
Máš skúsenosť zo správaním sa ocele ? Teda aké vlastnosti má top ocel voči karbonu v ráme Myslím tým tlmenie vibrácií a tuhosť s ktorou myslím že problém nieje ...


Tak ozval, postol som obrazok a chodia mi updates;-)
Laci, necitim sa na to aby som ti vedel na toto odpovedat. Neviem ako to vobec myslis, compozit v oceli, alebo naopak? V poslednom case sa robia tieto kombinacie vacsinou: ocel spojky do ktorych su zalepene kompozitne rurky. Urcite si to vies najst na webe.
Brano z BME robi titan do karbonu
M..
26.12.2014 - 20:01:32
00
Nemusím konkretizovať, Tvoje príspevky tu, si vie pozrieť každý!
Aj teraz si len niečo skritizoval, aj keď obsiahlejšie. Mimochodom prakticky každá značka robí modely do istej ceny v Ázii a každý kto je z toho prekvapený či pohoršený len potvrdzuje že je úplne vedľa,
26.12.2014 - 20:04:06
00
No patrilo by sa Kde a koho ***** ? A prečo by som neskritizoval ? tak ako to tu ty môžeš postnuť ja to môžem okomentovať aj jedným slovom . Azia nieje prekvapením avšak nieje kus ako kus a od veľkej firmy s menom a tradíciou dostať niečo také je úbohosť Navyše za hafo prachov a pritom je to šit s nálepkou s ktorou si ani len neškrtneš Takže to že si to postol ty a že je to pinarello neznamená že to nemôžem označiť ako chcem navyše pravdivo a ak toto pokladáš za záujmu vhodné tak rozšír obzory pretože si absolútne
mimo
26.12.2014 - 20:36:55
00
Bike pre Jacka Bobridga na pripravovaný pokus o rekord v hodinovke.

Prílohy:

Bbike.jpg
Bbike.jpg 43.45 KiB thumb_up0thumb_down

26.01.2015 - 13:58:59
00
Perfektne jednoduchy konfigurator farieb na fix/ss. :)

http://www.fixiestudio.com/
16.02.2015 - 18:46:28
00
kde kupim taky siroky rafik ked si chcem spravit s povodneho favorita singlespeed ;) dakujem
22.04.2015 - 03:28:40
00
Ak mas povodne kolesa s viackoleckom na zavit, das ho dole ( pripadne v servise ) a kupis si volnobezny pastorok jednokoleckovy so zavitom - cvrcka, toho nasrobujes naspat a tesis sa.
Ak to chces aj pekne, hladaj rafiky Remerx Taurus, k nim si kup flip-flop zadny naboj ( mozes mat aj volnobezny aj pevny pastorok na jednom = singlespeed aj fixa v jednom, len otocis koleso ) a tesis sa o to viac :-)
22.04.2015 - 06:29:52
00
fokel ak tam našrobujem len volnobežný pastorok napr. https://www.pecobikes.sk/volnobezne-kolecko-sturmey-archer-20-zubov.html
to bude stačiť? lebo som videl že sa tam dáva akože "kontra" lockring - https://www.pecobikes.sk/lockring-sturmey-archer.html, ale závit je tam samozrejme rovnaký, takže chlap pre istotu dal lepidllo na závit aj pre voľnobežku, aj lockring. Len pri pohybe dozadu sa to môže stále uvoľniť, preto je ručná brzda nutná.
Inak už keĎ píšem, tie diely čo som postol mi budú pasovať na pôvodné favorit koleso?
A ešte ma zaujíma či má niekto skúsenosť s 2-rýchlostnými nábojmi, napríklad od Sturmey-Archer?ň
Vopred ďakujem za každú radu.
22.04.2015 - 08:40:52
00
Mam skusenost aj s kickshiftom + kickshift s torpedom. Obe su tazke a hlucne. Ta verzia s torpedom funguje tak, ze pri kazdom brzdeni si aj preradis na dalsi prevod. Pred zastavenim na semafore je idealne ist na tazsom prevode. Pri zabrzdeni hodis hned lahsi. Pri rozbiehani je to celkom fajn zacinat na lahsom.
22.04.2015 - 09:55:37
00
Lockring potrebujes ak davas pevny pastorok - robis fixu, tam brzdis protitahom resp. skidom ( zastavenim kluk ) a mohol by si ho odtocit. Ak davas volnobezny, nie je to nutne, lebo brzdis brzdami.
Tento lockring nepoznam, ale fixed naboje pre pouzitie s lockringom maju dva zavity - jeden pre pastorok a druhy-opacny, pre lockring, takze pri pohybe dozadu, ktory by povoloval pastorok, sa lockring dotahuje.
Na povodnom favorit naboji je zavit iba jeden. Ak davas volnobeh neriesis. Ak fixu, ako lockring sa pouziva matica na klasicky klinkovy stred, ma rovnaky zavit ako pastorok, takze ak chces mat (relativnu) istotu, das aj nejaky Loctite na positenie.

podla mna si hlavne ujasni, ci chces volnobezku - pedale mozes tocit dozadu cez cvrcka, urcite odporucam obidve brzdy, alebo fixu - furtslap, pedale sa tocia stale, odporucam aspon prednu brzdu...
22.04.2015 - 14:27:58
00
Neviem ako v Brezne, ale v BA kupis aj cvrcka, aj pevny pastorok v beznom kamennom cykloobchode ( radsej klasicky, ktory tam je uz 20 rokov nez nejaky fancy store, v ktorom nemaju diely, len nove drahe bajky ) za o dost prijemnejsie ceny, nez u Peca. Nevolaju sa sice Sturmey-Archer a asi aj pochadzaju z Ciny, ale ak nemas jasno aky prevodovy pomer chces, je mozne ze ich par vymenis... Nedam za to ruku do ohna, ale cvrkou som tusim kupoval do 5€. Na druhu stranu, niektore lacne sa potom nedaju povolit inak ako rozobratim = vela guliciek na stole a kupujes novy :-D
22.04.2015 - 14:36:06
01
chalani a ako to ma vacsina tych singlespeedov spravenych, lebo ja rozmyslam ze zhodim zo stareho favorita tie uchyty na bowdeny a pumpu teda ich odpilujem a dozadu dam naboj normalne aby som s pedalmi brzdil, funguju takto tie singlespeedy? ;)
22.04.2015 - 16:42:31
00
keyboard_arrow_up