mozno ti nieco zlavni, uz to tam je nejaky cas.. za 750 by stal za hriech, a nemusis na nom uz nic robit..len sadnut a jazdit:) + mas tam isto aj zaruku na ram
12.01.2015 - 19:57:32
00
a s tych dvoch co som dal link by ktory radsej zobral?, za ten kross 600e nieje az tak vela ci?
13.01.2015 - 19:10:00
00
No ten konkretny cube by som isto nebral.. isto ti to nestoji za ten canyon?
13.01.2015 - 19:15:50
00
Ty si to tvoje AMsko uspešne vyreklamoval?


Vyreklamoval, len neviem ci uspesne. Ram opravili tak, ze odvrtali zlomeny srob, prebehli zavitnikom a dali tam novy. Myslim si, ze pravdepodobnost, ze sa problem zopakuje je dost velka.

Komunikacia bola zaujmava, na moj prvy mail (popisal som problem, poslal foto, linky na web, napisal podozrenie, ze sa jedna o chybnu konstrukciu a pytal som sa, co s tym) odpovedali takto:
Which pivots do you expect me to send out to you? With an item number from our shop.

Nakoniec siel ram do Nemecka. Napisal som im, ze akceptujem, ked to opravia a daju mi tam osku, alebo nech mi vratia peniaze. Potvrdili prijatie a odmlcali sa. Az jedneho dna prekvapko - zvoni postar s opravenym ramom. Az potom som si vsimol pardnovy mail, ze je to poriesene a posielaju to spat, ale neboli tam detaily. Protokol o oprave vyzeral divne, ako keby to opravoval nejaky ich kutil. Okrem ineho vymenili aj vsetky loziska a napisali, nech bike newapkujem - to som ale nikdy nerobil.
Na moju nespokojnost s typom opravy reagovali, ze ked to tak Cube spravil tak je to OK a ze ked bude problem, nech sa ozvem.

Spravim pilnikom na ten srob aspon nejaku znacku , aby som videl, ci sa nahodou nepovoluje, kedze za klukami sa neda ani skontrolovat. Ten povodny ale vobec povoleny nebol a rovno sa zlomil, lebo ked som vybral stred , tak sroby na oboch stranach zvnutra boli rovnako zasrobovane.
13.01.2015 - 22:36:57
00
To bolo v bike-discount.de ? Som myslel ze toto budu opravovat priamo v cube. Hentak opravene to nie je bohvie co. Ten zavit bude uz slaby podla mna. Dnes aby si robil clovek vsetko sam. Ale sak bodaj by ti to vydrzalo.
14.01.2015 - 07:29:00
00
Ano b-d. Asi to opravoval Cube, lebo ako som spominal vo finale napisali: Na moju nespokojnost s typom opravy reagovali, ze ked to tak Cube spravil tak je to OK.
14.01.2015 - 07:37:29
00
Aha no aspon nieco. Ono ak by to bolo na viacerých bikoch urcite by zvolili ine riesenie napr prevrtanie sedlovej trubky. Zrejme si výnimka. Mozno ten srob mal konstrukcnu chybu resp zlý material. Lebo mi hovorili ze ak je chyba na viacerých bicykloch tak znova testuju rám a snazia sa chybu odstranit. Mozno su to len marketingové veci , kedze v mojom prípade som po reklamacii dostal iné konštukcné riešenie resp zvarové. Ukazovali mi ale vývojove centum na videu naozaj to tam vypadalo ako vo velkom laboratoriu dokonca aj s 3d tlaciarnou na ktorej tlacili cely rám - prototyp. Cube ma zatial vo mne dôveru. Napr k tomu carbonovému stereu dostanem aj papier o zatazovom teste ramu. Kazdy carbonový ram ma nejaky taky certifikat a kazdy musí byt po výrobe testovany. Pojazdi este cosi na tom Amsku a potom ho predaj a kup si potom nieco masívnejsie
14.01.2015 - 09:10:57
01
Tazko povedat, kolko takych problemov je. Obavu mam najma z toho, ze ty co problem mali, tak sa vyskytoval opakovane. Aj ked by takychto problemov bolo vela, ci by zvolili ine riesenie som si nie uplne isty. Vsak aj novy typ zadnej stavby pri tvojom probleme zacali dodavat az neskor, ramovy trojholnik je ale v podstate cely bike.
Primarne ma hneva, ze nekomunikuju (ten ci to opravoval, teda asi Cube) aj ked so ich k tomu nabadal.
Tak sa skusim popytat verejne ja, na bike-fore a asi aj na mtb-news.

Pouzitelnych bikov podla mojich kriterii vyberu je ako safranu a za rozumnu cenu v podstate ziadny.
Predchadzajuci AMS 26" som pouzival 4 roky a ram je stale ako zaloha v dobrom stave. Budem ho musiet spojazdnit, asi sa bude tuto sezonu hodit...
14.01.2015 - 21:41:23
00
Ved jasne. No neviem ci si uz na 26´´ zvyknes. Tiez ked som reklamoval ram som jazdil na starej HT meride a bolo mi to akosi divne:) Ale ten pocit ked jazdis na rame ktorý uz bol raz zlomeny je tiez divny:)
Vzdy sa da vybrat resp min poskladat bike. Cím je clovek bikovo starsi tým je narocnejsi na nový bicykel a aj penazi ho to viac stojí. Mne dost pomohol ten bajkfest v kalnici kde som mohol poriadne potestovat bicykle. Napr taky lappiere zesty....
14.01.2015 - 22:18:15
00
Pouzitelnych bikov podla mojich kriterii vyberu je ako safranu a za rozumnu cenu v podstate ziadny.

Akú máš požiadavku na dĺžku sedlovej trubky? :) Mňa celkom z takých na prvý pohľad "rozumne navhrnutých" dostupných bikov zaujal Salsa Horsethief, síce tu u nás nie sú také ceny ako v USA (tam dáva universalcycles.com na niektoré veľkosti komplet napríklad o 1000€ nižšie ceny v porovnaní s našimi, pri rámoch aj polovičné ceny), ale aj tak sa dá ospravedlniť napr. 1500 za rám - ak má vydržať 5 a viac rokov :)
14.01.2015 - 22:46:12
00
Preferujem 56cm. 53 cm je dost na hrane, lebo 400mm sedlovka je takmer na max.
Ak by stacilo 53cm o jednej zaujmavej ponuke viem, ale v globale otazka noveho biku nie je az taka aktualna. Budem jazdit a vo zvysenej miere monitorovat ten opraveny AMS 29", ta chyba by sa nemala prejavit nejakym nahlym zlyhanim, ze by som ostal niekde hlboko v lese, alebo nebodaj sa kvoli tomu vysekal. Zaloznu 26" AMS a aj dalsi full zimak mam, ak bude treba.

Do buducna uvidim co dalej. Horst-link patent vyprsal, taiwan zacal robit zaujmave modely (Rockmachine Blizzard), mozno aj ceske RB sa trosku posunie vpred. Ty su v porovnani s vacsinou, co kazdy rok vyraba novinky len aby nieco nove bolo (idealne nestandardne) presne opacny extrem - uplne zaspaty.

Ram AMS 29 maju aktualne na b-d za 250Euro, minuly rok vypredavali 26" za 200Euro, pri tej cene sa da uvazovat aj nad tym, ze po kupe noveho sa doladia detaily :) prerobenim na osku na hlavnom cape.

Ono aj ten terajsi stal len 370Euro a dal by sa upravit, ale upravovat ho principialne nebudem, lebo snad nebol lacny preto, ze je to nefunkcny shit :) Nech sa chlapci staraju.
Ale pocit cloveka, ktory si kupi AMSko za tisicky Eur, nema zalozny full a potom z 2 sezon 5 mesiacov nejazdi, lebo vychytal vsetky 3 problemy, co ten ram ma, musi byt na nezaplatenie.
http://www.bikeradar.com/forums/viewtopic.php?p=18525512#p18525512
predpokladam, ze problemy boli: 1. klasika prasknuta zadna stavba, 2. ten moj prasknuty srob a 3. chutovka , ze ked sa dali ine kluky ako boli original (Shimano XT) tak buchali do zadnej stavby pri lozisku na lavej strane.
(inak zaujmave, ze jemu ten ram vymenil 2krat - pri problemoch 1. aj 2.)
14.01.2015 - 23:36:27
00
No ten konkretny cube by som isto nebral.. isto ti to nestoji za ten canyon?


ked tak citam same kladne veci na canyon, tak sa mi zda celkom fajn aj tento Yellowstone AL 4.9 :

http://www.canyon.com/sk/mountainbikes/bike.html?b=3601

ci kupovat ojazdeny vyssiu radu:

http://www.mtbiker.sk/bazar/bicykle-pevne-a-hardtail/220030/canyon-al-89-2013-l.html

alebo fuglovicu za zhruba rovnaku cenu je pre mna dilema :)
hlavne by ma zaujimalo aky je rozdiel v tych vidlach : RockShox XC 30 Solo Air a RockShox SID RL 15 tapered... dik za vysvetlenie
15.01.2015 - 00:08:09
00
Ja by som osobne bral predsalen ten jazdeny.. Uz len kvoli tomu, ze ta vidlica bude isto o pol kila lahsia, predpokladam ze aj vykonovo niekde inde. Zadalsie rychloupinaky vs. pevne osi. A aj celkovo sa mi ten bielo-modry paci o dost viac.
A ako pises, je to predsalen vyssia rada. Zaruku na ram maju myslim 6 rokov, takze pri oboch si na tom rovnako, spotrebny material predsa nebudes riesit cez vyrobcu. Plus si prirataj cca 50 eur postovne, co sa tyka toho noveho a si na cene 750 eur, co si myslim ze by si sa s panom na bazari dohodol.

K tapered alebo nie nech sa vyjadria ostatni :)
15.01.2015 - 11:14:37
00
Predlzene zaruky nad 2 roky(napr canyon 6 rokov na ram) su platne iba pre prveho, povodneho majitela. Neviem ako to overuju, ale v podmienkach zaruky to maju vsetci vyrobcovia ktorych som pozeral(giant, special, cube, canyon). Mozno su nejake vynimky.
15.01.2015 - 14:41:57
00
tak ale ak kupujes od normalneho cloveka, a nieco sa ti s ramom stane a zavolas mu, tak to mozes vyreklamovat cez neho. Iba zeby bol totalne neochotny.
15.01.2015 - 14:50:00
00
keyboard_arrow_up