PhilJ teoriu mas zmaknutu, ale ked uvadzas moj priklad, tak by si mal konecne pochopit, ze kvoli chybe predajcu mam predlzenu zaruku zrusenu(zadal do zarucaku chybne cislo ramu), preto som to aj riesil snim nech svoju chybu napravi...namiesto toho sa ztoho vykrutil cez pravnika..snad uz konecne pochopis, preco je vtom ten moj predajca zapleteny a preco som to riesil cez neho...
10.03.2015 - 13:00:20
01
http://www.fdfbikeshop.cz/cs/commencal-2015/all-mountain-enduro - cena aj s dopravou 100€ je u Francúza nižšia ako u tohto cz distribútora...
10.03.2015 - 14:05:43
00
Skrz toho, že s Francúzmi robím, a ešte ani jednu objednávku neposlali tak, ako mala byť, by som to neriskoval...sú to bordelári.
10.03.2015 - 14:10:56
00
Adresa je tam tusim do Andory, kusok od Cedrica:)
Na tej stranke sa mi zdaju ferovejsie ceny ako u distributora tiez, ak som dobre hadzal do kalkulatora.
Asi treba pockat, co povedia v tejto sezone a potom na forach preluskat, ci neboli problemy.

Co sa tyka zaruky, je to velmi dolezita vec. Na moj remedy je 5 rokov na zadnu stavbu, na slash 3 roky. celkom dobre. mne bez problemov poslali zadnu stavbu na vyse 2-rocny bike, stacili fotky.
Len dufam, ze uz to nebudem muset riesit, lebo to trva 6 tyzdnov. V navale paranoje som mal chut si jednu do foroty kupit. Aj tak to bude casom, ked sa prestanu vyrabat,dost dobry predajny artikel,kedze si myslim, ze tie modely budu este dlho jazdit, a nic na tom nestratim. Pripadne sa najdu druhi majitelia, ktori nemali stastie na ochotneho prveho majitela. ale 230€ za mozno nic je dost, len v pripade praskliny je taka zadna stavba na nezaplatenie:)
Namiesto toho sa ale radsej serem s nastavenim tlmica a sledujem, ci zbytocne nechodi po dorazoch a neskacem dropy na placku na asfalte:)
10.03.2015 - 14:25:19
00
PhilJ teoriu mas zmaknutu, ale ked uvadzas moj priklad, tak by si mal konecne pochopit, ze kvoli chybe predajcu mam predlzenu zaruku zrusenu(zadal do zarucaku chybne cislo ramu), preto som to aj riesil snim nech svoju chybu napravi...namiesto toho sa ztoho vykrutil cez pravnika..snad uz konecne pochopis, preco je vtom ten moj predajca zapleteny a preco som to riesil cez neho...


Ten omyl s vyrobnym cislom som nezaregistroval ked som prebehol tvoj prispevok.
Na druhej strane kontrola ci sedi vyrobne cislo s tym, co je na zarucaku je ciastocne aj zodpovednost zakaznika - vo vlastnom zaujme by si tieto veci mal skontrolovat. Pri drahsich veciach (elektronika a pod) to robim bezne pokial je na tovar poskytnuta predlzena zaruka. Ked je na nieco zaruka len 2 roky, tak to samozrejme nema zmysel, kedze nejaky zdrap papiera je irelevantny a zaruka sa riesi podla zakona.

A uprimne, co by si teraz ocaval od predajcu - ako mal vyriesit tvoju reklamaciu, ked nahradny diel nezozenie ? Mal ti vymenit cely bicykel ?? Aspon sa to podla vsetkeho pokusili vo vlastnej rezii opravit - s cim si ty udajne suhlasil, aj ked len s takym vysledkom ako mas na fotke. Jasne ze to nastve, ale v danej situacii naozaj neviem co by podla teba mali spravit. Predajca nie je charita a v tomto pripade si nemyslim ze by postupoval nejak nekorektne voci tebe.
10.03.2015 - 14:38:55
00
nesuhlasil, to su skryte slova z reklamacneho protokola...ano je aj moja chyba ze som si tie cisla nepreveril, preto to dalej ani neriesim....ale mohol sa ktomu postavit ferovejsie, napr aspon za svoju chybu poskytnut nejaku zlavu na novy ram...a v jeho postupe bolo viac nekorektnych veci, rozne klamstva....a koncim o tom, bud pracujes v rysy group alebo si tiez takyto typicky Slovensky predajca, co sa s problemov snazi len vykrutit, takze nema to zmysel...
10.03.2015 - 16:29:28
01
Nic nepredavam ani s rysy group nic nemam. Ale ako nezainteresovany sa viem vzit aj do ich situacie a naozaj netusim, ako inak by tu tvoju reklamaciu mali vyriesit. Ak si podpisal reklamacny protokol kde suhlasis s opravou, tak spravili len to, co si od nich chcel. Ak si si ten suhlas nevsimol, tak je to fakt len tvoja chyba ked nevies co podpisujes. Takto mali oni nejake realne dodatocne naklady na opravu tvojho bicykla v ich rezii a nevidim dovod na nejake dalsie ustupky z ich strany. Maximalne co by som ti ja ako predajca na ich mieste ponukol je nakup dalsieho bicykla za obstaravaciu cenu s DPH - co by mna nic nestalo a teba by mozno potesilo.
10.03.2015 - 16:56:00
00
Preto mali naklady, lebo urobili chybu pri zapise cisla. To ze si sposobili sebe problem, zakaznika nema co zaujimat - ale popritom poskodili aj samotneho zakaznika a ak to obchodnik nie je ochotny nijako kompenzovat tak by som tam uz v zivote nekupil ani dusu v zlave. A potom moze este zacat vyplakavat, ze direct sale a eshopy krivia trh a bude to dokonale...
10.03.2015 - 17:38:00
03
MageZ diky..uz som myslel ze som ja idiot :)
10.03.2015 - 17:44:13
00
Preto mali naklady, lebo urobili chybu pri zapise cisla. To ze si sposobili sebe problem, zakaznika nema co zaujimat - ale popritom poskodili aj samotneho zakaznika a ak to obchodnik nie je ochotny nijako kompenzovat tak by som tam uz v zivote nekupil ani dusu v zlave. A potom moze este zacat vyplakavat, ze direct sale a eshopy krivia trh a bude to dokonale...


Prepac, ale toto si mal skontrolovat zakaznik sam.
Okrem toho, pozri si podmienky 3 rocnej zaruky GT:

"During the duration of this limited warranty, GT will either repair any defective frame or component, or, at our option, replace any defective frame or component with the same or most nearly comparable model or component then available."

Takze aj podla samotnych podmienok predlzenej zaruky GT bola tato reklamacia vybavena vporiadku, nakolko o tom, ci bude komponent vymeneny, alebo len opraveny, rozhoduje samotny vyrobca - NIE ZAKAZNIK!
Okrem toho po opatovnom precitani toho listu - sa tam pise ze reklamaciu uznal distributor, a teda pochybenie predajcu nemalo vplyv na riesenie reklamacie.

Podla podmienok predlzenej zaruky GT teda tento sposob riesenia reklamacie zakaznik MUSI akceptovat - jedine co moze podla mna namietat je kvalita odvedenej prace - a to uz fakt netusim kto to bude posudzovat. Pokial si neda spravit znalecky posudok a nepreukaze ze oprava je nedostatocna, podla mna nema najmensiu sancu s tym nieco spravit.

..ale uz tuto OT diskusiu uzavrime, dohodneme sa ze sa nezhodneme a hotovo - ja v tomto pripade nevidim ziadne nekorektne spravanie predajcu
10.03.2015 - 18:22:55
00
fps, idealne zdvihy na moje singlovanie a hlavne cena, rozhodli....lepsia foto snad niekedy cez den :) prve pocity su paradne, dal som si snad vsetky schody co su v PP, konecne viem ako ma fungovat odpruzenie aj pod brzdou :D na druhu stranu sa da slapat postojacky s otvorenym tlmicom, tieto pocity z GT-cka nepoznam...

Prílohy:

2.jpg
2.jpg 654.62 KiB thumb_up0thumb_down

10.03.2015 - 20:12:51
028
Velmi pekny je ten ram. Bral si kompletku?
10.03.2015 - 20:19:34
00
mame dva kusy tohto rockmachinu na predajni :) ale v zeleno modrej kombinacii :) poviem ti za tych 1300€ by som sa s tymto bajkom aj dokazal vratit k MTB :D perfektny stroj za super cenu :) dokonca to ma v setovej vybave aj stealth teleskopku :)
10.03.2015 - 20:25:15
00
:o kde sa da kupit blizzard za 1300 ???
10.03.2015 - 20:35:08
00
Velmi pekny je ten ram. Bral si kompletku?


ano komplet :) par veci davam zo stareho, ostavaju len brzdy co bude nutne vymenit...citlivost vidlice ma tiez velmi milo prekvapila...
10.03.2015 - 20:43:30
00

MTBIKER odporúča

keyboard_arrow_up