Ak máš symetrické ráfy, tak potom no problem. Ak chceš ušetriť lacno 90g na kolesách tak prehoď na žltú pásku, ja som dával na svoje 19,4mm mustangy (vnútorná šírka) 21mm pásku a na tej širšej strane to držalo ako prikované aj bez "drážky" (akú majú napr. ráfiky ZTR al. WTB).
K duši sa vyjadriť neviem, mal som ju tam iba 4 dni, v prvom technickejšom zjazde som ju na 2,0" XR1 plášťoch presekol na 4 miestach. Letela do koša a plášte na bazár :)
19.03.2015 - 13:28:11
00
napisem dobru nevyziadanu radu:

ja som nahadzoval notubes yellow tape na rafik wtb i25 frequency. rafik ma 25mm vnutro, paska tiez.
a na prvy raz sa mi to nepodarilo. dovod ze tento rafik ma hlbsi vnutorny zlab, asi 1cm hlboky a 2cm siroky. urcite to nerobit podla official videa na youtube od notubes. robi to taky fuzaty mladik a robi to zle, snazi sa tu pasku co najviac natiahnut, potom ale vznikne suvisla bublina v tom zlabe, a ak aj sa to podari nalepit dobre, moze sa odlepit, lebo ta paska je velmi velmi malo pruzna (ale trochu je). v principe to treba napnut ale len do tej miery aby sa to dobre zahryzlo do toho zlabu. treba to lepit palcom od toho zlabu. a treba na to dost sily, idealne aj v nejakych textil rukaviciach aby sato smykalo. ten moj rafik tam ma aj drazky na patky plasta priamo na dne rafika, bal som sa ze ta paska na nich odskoci, ale ten zlab ubral zo sirky pasky. inac by bolo lepsie radsej uziu pasku aby zakryla iba diery po niploch. podla mna netreba pasku priamo pod patkou plasta, co si myslite?
tuto je dobry video navod:
https://www.youtube.com/watch?v=8nWgaOnrOWg

Prílohy:

390318.jpg
390318.jpg 123.18 KiB thumb_up0thumb_down

19.03.2015 - 13:52:56
00
Ak máš symetrické ráfy, tak potom no problem. Ak chceš ušetriť lacno 90g na kolesách tak prehoď na žltú pásku, ja som dával na svoje 19,4mm mustangy (vnútorná šírka) 21mm pásku a na tej širšej strane to držalo ako prikované aj bez "drážky" (akú majú napr. ráfiky ZTR al. WTB).
K duši sa vyjadriť neviem, mal som ju tam iba 4 dni, v prvom technickejšom zjazde som ju na 2,0" XR1 plášťoch presekol na 4 miestach. Letela do koša a plášte na bazár :)



takze myslis, ze mozem dat 23mm pasku? teda neviem v akych sirkach sa robi.
19.03.2015 - 13:58:43
00
Tiez si myslim ze staci dat pasku iba do toho zlabu v rafe,staci aby zalepila diery pre niple,to je hlavne
19.03.2015 - 14:02:21
00
napisem dobru nevyziadanu radu:

ja som nahadzoval notubes yellow tape na rafik wtb i25 frequency. rafik ma 25mm vnutro, paska tiez.
a na prvy raz sa mi to nepodarilo. dovod ze tento rafik ma hlbsi vnutorny zlab, asi 1cm hlboky a 2cm siroky. urcite to nerobit podla official videa na youtube od notubes. robi to taky fuzaty mladik a robi to zle, snazi sa tu pasku co najviac natiahnut, potom ale vznikne suvisla bublina v tom zlabe, a ak aj sa to podari nalepit dobre, moze sa odlepit, lebo ta paska je velmi velmi malo pruzna (ale trochu je). v principe to treba napnut ale len do tej miery aby sa to dobre zahryzlo do toho zlabu. treba to lepit palcom od toho zlabu. a treba na to dost sily, idealne aj v nejakych textil rukaviciach aby sato smykalo. ten moj rafik tam ma aj drazky na patky plasta priamo na dne rafika, bal som sa ze ta paska na nich odskoci, ale ten zlab ubral zo sirky pasky. inac by bolo lepsie radsej uziu pasku aby zakryla iba diery po niploch. podla mna netreba pasku priamo pod patkou plasta, co si myslite?
tuto je dobry video navod:
https://www.youtube.com/watch?v=8nWgaOnrOWg


Preco zbytocne spekulovat, ked vyrobca odporuca aby paska zasahovala pod patku plasta? Navyse cena pasky so sirkou 24,26,28 aj 30mm je rovnaka...

b2b.dema-bicycles.com

How to properly install rim strip, valve core and tire for tubeless mtn bike wheels - WTB thumb_up1thumb_down
19.03.2015 - 14:09:15
02
takze myslis, ze mozem dat 23mm pasku? teda neviem v akych sirkach sa robi.

Myslím, že áno mal som aj 21mm pásku na 21mm crestoch 2 roky a ničomu to nevadilo.
23mm bude ok ;)
19.03.2015 - 14:51:20
00
Zdar boh! Idem lepit pasku cafelatex do rafikov alexrims md 23. Chcel by som sa opytat ci jedna vrstva staci a ako s dierou na ventil popripade nejaké vychytavky?
19.03.2015 - 17:04:22
00
Tusim no tubes zlta je len 21 a 25. Potom 21?
19.03.2015 - 18:16:53
00
Do 22-23mm ráfiku by som jednoznačne dal 25mm pásku. Teda vždy širšiu ako je vnútorná šírka ráfika.
19.03.2015 - 18:28:31
02
zdravím nikde som nenašiel odpoveď na moju otázku tak skúsim tu :)
aký tmel by ste brali vy? schwable doc blue alebo no tubes quart tmel pint?
Ďakujem
19.03.2015 - 19:18:12
00
inac by bolo lepsie radsej uziu pasku aby zakryla iba diery po niploch. podla mna netreba pasku priamo pod patkou plasta, co si myslite?
tuto je dobry video navod:
https://www.youtube.com/watch?v=8nWgaOnrOWg

Ja si myslim,ze vyrobca pocita s paskou a kedze ma certifikovany UST system od Mavicu, tak vyska zliabku musi zodpovedat norme. Sice paska nie je prilis hruba, ale co ja viem :?: .. plaste mavaju nejaku toleranciu, ale kedze flakaju co sa da, tak ked trafis volnejsi plast .. :lol:

edit: WTB paska le tensia a lahsia ako Notubes :P
19.03.2015 - 19:23:47
00
zdravím nikde som nenašiel odpoveď na moju otázku tak skúsim tu :)
aký tmel by ste brali vy? schwable doc blue alebo no tubes quart tmel pint?
Ďakujem

Stan´s no tubes.
19.03.2015 - 20:07:37
00
Do 22-23mm ráfiku by som jednoznačne dal 25mm pásku. Teda vždy širšiu ako je vnútorná šírka ráfika.


Vojde tam?
19.03.2015 - 20:15:53
00
Mne do 20mm ráfku by vošla aj 22, možno aj 23mm. Vo vnútri je žliabok, ktorý robí profil ráfika širší.
19.03.2015 - 20:27:37
00
Stan´s no tubes.

NoTubes vyraba tmel aj pre Schwalbe takze to je za jedno. Ja som bral schwalbe lebo bol lacnejsi a este ktomu bol aj kluc na ventile.
19.03.2015 - 22:14:29
00
keyboard_arrow_up