Ja mám tieto 2,0 a podľa mňa sú fest rýchle, v teréne som ich dlho nemal, prešiel som radšej na väčšie drapáky. Na druhej strane Myšiaky v základnej verzii ani Griper ani Rocker neohorujú na klzkých podkladoch, koreňoch, kameňoch. Takže vážne to nie je na mňa moc gripu.

Prílohy:

DSCF5038.JPG
DSCF5038.JPG 320.13 KiB thumb_up0thumb_down

21.03.2015 - 20:13:17
00
Double, jasne keď kupuje človek nový bajk nič iné mu neostáva ako kúpiť 27,5.To ale neznamená, že prestanú vyrábať, rafky, plášte a vidly... Ale na čo by som predával rok jazdený bajk na 26 keď mám ešte na rám záruku skoro 4 roky, pre 2,5 cm na kolese? To s tým vývojom je pravda trochu. Tak ale ten enduro plast semislick sa dá kľudne nahradiť. Ja vozím vzadu, wtb bronson 2,3 a je to v podstate to isté... Stuple na bokoch a stred parádne odvaluje a v naklonoch parádne drží a celkom aj na mokrom podklade, nie blate :)
21.03.2015 - 20:22:30
00
Ja mám tieto 2,0 a podľa mňa sú fest rýchle, v teréne som ich dlho nemal, prešiel som radšej na väčšie drapáky. Na druhej strane Myšiaky v základnej verzii ani Griper ani Rocker neohorujú na klzkých podkladoch, koreňoch, kameňoch. Takže vážne to nie je na mňa moc gripu.

tiež som ich mal roky, v zadu fajn , v predu nedržali...
21.03.2015 - 20:31:11
00
Nehovorim o tvojom.biku ale o tej meride. Jasne ze v.tvojom pripade to nema.zmysel. je mozne ze niekto si nemoze kupit novy bike tak postupne preraba svoj stary. Takze hovorim moj nazor ze radsej predam stary bike a kupim novy ako do stareho investovat peniaze. No chapem ze niekoho financne obmedzenia nepustia. Preto je to moj nazor. Uvidis to ze na rok 2016 fox uz vidlice na 26 kolesa nebude mat v ponuke a ked bude mozno len nejaku evolution seriu.
21.03.2015 - 20:44:06
00
Ja ten 29 27,5 trend nechapem, no marketing je silna vec...
21.03.2015 - 20:47:37
00
Nehovorim o tvojom.biku ale o tej meride. Jasne ze v.tvojom pripade to nema.zmysel. je mozne ze niekto si nemoze kupit novy bike tak postupne preraba svoj stary. Takze hovorim moj nazor ze radsej predam stary bike a kupim novy ako do stareho investovat peniaze. No chapem ze niekoho financne obmedzenia nepustia. Preto je to moj nazor. Uvidis to ze na rok 2016 fox uz vidlice na 26 kolesa nebude mat v ponuke a ked bude mozno len nejaku evolution seriu.

Ja by som už nový bike ako kompletku v živote nekúpil... tu nejde o €, tu ide o ten pocit montovania :)


Naposledy upravil milos21 dňa 21.03.2015 - 21:07:43, celkovo upravené 1 krát.

21.03.2015 - 20:55:24
01
Ja ten 29 27,5 trend nechapem, no marketing je silna vec...

Je to jednoduche. Robim budgeting. Ak by predajcovia nenaplanovali o 10% vacsi obrat na dalsi rok tak ich vyhodia. Aby sa obraty plnili tak sa robia taketo marketingove veci. ale ved to uz vies ze niekedy tv vydrzal 20rokov a teraz tak 5-6. Jednak je zastaraly alebo ti nieco odide a hned ti povedia.ze oprava stoji pol noveho alebo uz taku suciastku nemaju na sklade. No a u bikov sa to spravilo velkostou kolies. A dalsi trend mozno bude elektronika na.bajku.
21.03.2015 - 21:00:42
00
Mozno...pozri dve strany dozadu
21.03.2015 - 21:02:20
00
Elektroniku by som si osobne nedal na bike, niečo zlyhá a som v... Alebo ešte aj veci na biku by sa mi fakt nechcelo nabíjať, no som zvedavý, čo vymyslia po týchto kolesách.
21.03.2015 - 21:03:26
00
Záleží na čo máš a na čo už nie. Môj aktuálny Bike je na kombinácii xtr, slx (čoskoro xt ), konečne mám gripy, riaditká, sedlo aké mi vyhovujú, sedlovku musím mať vzhľadom na moju váhu pevnú, pri mojej chabej kondícii a zmesi tratí čo jazdím využijem celý rozsah 3x9 radenia, pedále tiež nemením.

Keby som chcel nový Bike na xt/xtr a rovno ho prispôsobiť na mňa, tak som na čísle ktoré niesom ochotný zaplatiť. Takto to viem postupne poskladať k spokojnosti a rozložiť na dlhší ča, čiže je to dostupnejšie.

BTW: zimáka mám zloženého zo starých dielov a keď idem k moru a bike nechávam len zamknutý reťazou, tak sa o fulla príliš bojím. Prípadne aj keď tu v zime solia ako šialení, tak mi je fulla ľúto - dlho mi trvalo k som si splnil sen.
21.03.2015 - 21:08:25
00
Elektroniku by som si osobne nedal na bike, niečo zlyhá a som v... Alebo ešte aj veci na biku by sa mi fakt nechcelo nabíjať, no som zvedavý, čo vymyslia po týchto kolesách.

to iste sa hovorilo aj o tlmoch 10 rokov dozadu. Tazsi bike , komplikovana konstrukcia cena a podobne...A teraz?
Nechajme sa prekvapit
21.03.2015 - 21:18:47
00
ved jasne preto som pisal ze ide o moj nazor je vela takych co si prerobia stary ale je dost aj takých co si kupia nový a nemyslim len bike ale napr len ram. Vela znaciek a ostene pribudaju čo ponukaju len ramy kedze vedia ze vela ludi neuspokoja so set upmi na svojich modeloch kedze uz v dnesnej dobe je z coho vyberat.
21.03.2015 - 21:23:53
00
Neviem ako si rozumejú elektronika a prehadzovacka, ale ja mam elektroniku na zesty a nemám problémy s ňou.. Nabijes z 0-100 za 3 hodky vydrží to dlho pri 2h výjazdoch 3x do týždňa zhruba mesiac +-.. Mozno to dat do auta v ľahším teréne a o nič sa nestram, ale pri presunoch po asfalte.. V ťažkom technickom teréne aj tak jazdím v strednom móde niečo ako trail aby som mal dobrú trakciu a v podstate celý čas okrem zjazdu daj je to jasne.. Navyše funguje aj ako cyklo počítač a ukazuje aj teplotu, dokonca kadenciu, keďže je senzor aj v strede a to nejazdím len po suchu :)
21.03.2015 - 21:46:54
00
Ja mám tieto 2,0 a podľa mňa sú fest rýchle, v teréne som ich dlho nemal, prešiel som radšej na väčšie drapáky. Na druhej strane Myšiaky v základnej verzii ani Griper ani Rocker neohorujú na klzkých podkladoch, koreňoch, kameňoch. Takže vážne to nie je na mňa moc gripu.

Aha, tak to sú ešte tie staršie. Tie boli fajn, tie nové sú také nemastné neslané.
21.03.2015 - 21:51:13
00
Chlapci sme v galerii...co tak navrat k fotkam tátošov? ;)
21.03.2015 - 22:00:41
00
keyboard_arrow_up