>fofo050 : plášte z drôtovou pätkou by som určite vymenil. Z vlastných skúseností už by som iné ako TLR plášte v žiadnom prípade nepoužíval.
Naštastie len v 30 km/h a na ceste sa mi vyzulo predné koleso, rana ako z dela, vyzutý plášť a ja celý za...tý od mlieka. To isté pri plášti s kevlarovou pätkou - nie TLR verzia. Ráfiky sú TLR Fulcrum. Neviem a ani nechcem si to predstaviť v zjazde pri 50-ke !!!
07.04.2015 - 10:23:09
00
MatoF a aky si ma tlak, ked sa ti vyzul
07.04.2015 - 10:27:20
00
2,3
07.04.2015 - 10:30:04
00
Marinada - Pre istotu dolej tretinovú dávku cez ventil. Po každom náhlom zmäknutí pneumatiky je predpoklad, že bola pichnutá a že ju selant zalepil. Pri lepení sa pravidla dostane aj určité množstvo von. Pri väčšom defekte dokonca dobre zaprská bike. (aj biklera) Dva tri drobné zalepené defekty a so selantom si na suchu !!!

Originál TLR ráfy a gumy jazdím nahustené pod 2 atm už 5 rokov bez náznaku, čo i len odfúknutia v zákrute.
Tie kombinácie, ktoré tu niekto spomína sú zrejme pre kamikadze.


Naposledy upravil GaliPet dňa 07.04.2015 - 10:35:10, celkovo upravené 1 krát.

07.04.2015 - 10:31:15
00
Urcite dolejem. To ma napadlo ako prve ked zmaklo. Predne mi tiez zo dva razy pustilo uz. Zrejme ako sa to za nova cele zatesnilo tak uz treba cosik doliat.
07.04.2015 - 10:32:57
00
>fofo050 : plášte z drôtovou pätkou by som určite vymenil. Z vlastných skúseností už by som iné ako TLR plášte v žiadnom prípade nepoužíval.
Naštastie len v 30 km/h a na ceste sa mi vyzulo predné koleso, rana ako z dela, vyzutý plášť a ja celý za...tý od mlieka. To isté pri plášti s kevlarovou pätkou - nie TLR verzia. Ráfiky sú TLR Fulcrum. Neviem a ani nechcem si to predstaviť v zjazde pri 50-ke !!!


No to si ma nepotešil. Oni sú také zlé? Sú to uplne nové plášte na novom biku čo si kupoval zať, tak neviem teraz . No a v piatok aj sobotu sme ho prevetrali v lese pri 50km rychlosti dole kopcom. Dik inač za upozornenie ale meniť to teraz nebudem. :) Ono čo sa má stať tak sa stane :) :tmi:
Inač pri prerábke držali v žlabe jak hovado.
07.04.2015 - 10:38:17
00

Originál TLR ráfy a gumy jazdím nahustené pod 2 atm už 5 rokov bez náznaku, čo i len odfúknutia v zákrute.
Tie kombinácie, ktoré tu niekto spomína sú zrejme pre kamikadze.

Koľko vážiš? Ja mam 96kg a v na Schwalbe Ro Ron predu mám 2,2 a vzadu nechávam na 2,3-4. Ja by som ich ešte aj spustil ale .......
07.04.2015 - 10:43:14
00
AdMich ja som robil pred tyzdnom tieto kolesa http://www.bikesport.cz/cz/produkty/-dt-swiss-kola-x1600-spline-26_3957#pic najpv som skusal len pasku tuto http://www.g3.cz/sk/katalog/jednostranne-lepiace-pasky-3m/pasky-pre-univerzalne-pouzitie-3m-duct-tape/3m-paska-pre-vseobecne-pouzitie-duct-tape-2902 ,ale stale mi to podfukovalo. Po 15-tom pokuse vynechat gumenu vlozku som rezignoval. Dal som tam tuto gumenu vlozku https://www.google.sk/#q=rubena+kit+tubeless&imgrc=UiO5E5PM89aKKM%253A%3Bundefined%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.bikeadventurepg.com.br%252Fimg_sistemas%252Fecommerce%252Fimg_produtos%252F279%252Ffoto_0_272631_kit%252520supra2.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.bikeadventurepg.com.br%252Fkit-rubena-tubeless-supra%252F%3B560%3B420 a bol pokoj. Bol trochu problem s nasadzovanim plasta, ale dalo sa. Nafukane servisnou pumpou. Doliate caffelatex a drzi
07.04.2015 - 10:51:28
00
No to si ma nepotešil. Oni sú také zlé? Sú to uplne nové plášte na novom biku čo si kupoval zať, tak neviem teraz . No a v piatok aj sobotu sme ho prevetrali v lese pri 50km rychlosti dole kopcom. Dik inač za upozornenie ale meniť to teraz nebudem. :) Ono čo sa má stať tak sa stane :) :tmi:
Inač pri prerábke držali v žlabe jak hovado.


Aj tie moje držali, stalo sa mi to niekedy na 3 deň po ca.150 km. Vôbec som to nečakal a chvíľu predtým som zliezol z lesa po slušnom zjazde. Plášte boli Maxxis Ikon 29".
07.04.2015 - 10:52:56
00
Caute, citam kade-tade kadejake :) prispevky o bezdusovych systemoch a teda mam z toho hlavu jak balon.Na roznych strankach sa lisia nazory jak beziacom pase, a uz naozaj neviem co a ako .Chcem vyskusat bezduse ale zas nechcem hned prejst na nove pneu, kedze moje Miniony su skoro nejazdene, kupil som ich v jeseni.Dnes som podla jedneho navodu co dal "Pol" len tak skusobne nasadil na rafik 20" dusu aby som hned nekupoval pasku a tmel a podobne a skusil som nasadit plast a nafukat co to bude stvarat ..proste iba na skusku.A cuduj sa , podarilo sa nam to dokonca nafukat pomocou velkej rucnej pumpy, plast si sadol, ponoril som to do vody, ze co to ukaze len tak bez tmelu, samozrejme pustalo to okolo rafiku a plasta ale to mi je jasne, ze to ten tmel ma vytesnit co by som tam neskor dal keby ze to bolo nahotovo..ale co ma zarazilo to boli take mailinke bublinky co fucali riadne po bocnici plasta :( A teraz neviem, ak by tam bol tmel?? zaceli to aj tie bocnice zvnutra a bude vsetko ok??? ci to naozaj nie je mozne s tym plastom? preco potom bezne pisu ludia ze to ide aj s obycajnymi plastami a nie len s TL alebo UST plastami?
07.04.2015 - 11:28:31
00
Dodo-Carlos tmel to zalepi, aj ja som mal bocnice ako reseto. Dal som potom tmel a plast drzi tlak.
07.04.2015 - 11:38:23
00
baggio79 a ake si mal pneu ty ak sa smiem opytat?
Takze kludne potom mozem kupit tmel a ist na to ? :) len ma trosku aj zarazil prispevok od "fofo" kde sa spomina vyzutie plasta za jazdy, to by som teda nechcel zazit, ak by to bolo kvoli tomu ze to nie je origo plast na to..ale inac, tie Miniony v rafikoch(Mach1 karma) sedia celkom pekne, ked vyfuknem dusu tak plast je pekne zaseknuty v patke a treba ich poriadne vytlacit z patky von,tak len dufam ze by to u mna drzalo a nestalo sa to co sa spomina to vyzutie.
07.04.2015 - 12:10:23
00
Cez bocnice nefucia len UST plaste, ktore maju zvnutra nanesenu vrstvu gumy. Preto ani nepotrebuju na bezdusovu prevadzku tmel. TLR plaste takuto vrstvu nemaju, tzn. fucia cez bocnice rovnako ako klasicke plaste (cest vynimkam) a tmel potrebuju.

Co sa tyka konverzie klasickych plastov a klasickych rafikov na bezdusove riesenie, tak s tym v drvivej väcsine pripadov nie je ziadny problem. Staci pouzit Rubena tubeless kit, ktory obsahuje vymedzujucu gumovu vlozku s drazkami pre zachytenie pätiek plasta. Kym ludia nepochopia, ze tu gumenu vlozku v Rubene do sady nepribaluju len z dlhej chvile a budu tam namiesto nej namotavat nejake pasky z Baumaxu a pod., aby usetrili doslova asi 10 €, tak budu tvrdit, ze s klasickymi nie-TLR plastami su problemy. Mam skonvertovane obycajne nie-TLR rafiky s obycajnymi nie-TLR plastami za pomoci Rubena sady a vyzutie plasta nehrozi ani nahodou. Otestovane, ked mi predne zmäklo kvoli defektu snad aj pod 1 bar - pätka drzala ako prikovana, len do zakruty to akosi nechcelo tocit. :)
07.04.2015 - 12:18:27
01
Akurat ked UST plast chyti defekt tak ho nema co zalepit.
07.04.2015 - 12:22:46
00
ja musim suhlasit tiez som pouzil rubenu a ked nebola po ruke tak som obstrihal dusu do kolesa a pod nou bola paska caffelatex no pasku z baumaxu som nepouzil :D
07.04.2015 - 12:25:23
00
keyboard_arrow_up