hmmm sinsai,si nejako velmi mudry....aj ja by som chcel byt tak.....na geometrii som sedel a uz len pristup v kaktuse ma od toho odradza kupit si spesl...
a zeby spesl bol zaplatitelny???to by som nepovedal....spesl nerobi biky pre ludi ale pre peniaze chapes???TO JE KOMERCIA!!!!!!!!!!
15.11.2005 - 21:10:40
00
he, naozaj mam ten pocit:-)

a do speslu mi neryp:-) alebo ryp mne je to aj tak salam...
sinsai ma v zasade pravdu...
16.11.2005 - 00:37:51
00
To fakt by som mal začať na hardtail? Prečo? či len kôli technike? Inak aký máte názor na KOna Stinky + Special FSR. Klady a zápory bajkov
16.11.2005 - 08:55:47
00
zdarek,

pokial sa bavime o tom co je najlepsi podvozok na trhu, myslim ze fsr je na tom lepsie ako kona. (je jedno v akom prevedeni... ci uz special, rocky mountain, intense alebo kopec inych taiwanovcou)

kazdopadne kona ma svoje renomeeeee, ale co sa tyka funkcnosti - minimalne pri vacsom zdvihu (fr,dh modely od kony) sa stretnes s jednym ukazom ktory mne osobne dost vadi - nenormalne to driape za pedale, ked das bombu a bike ide cez cely zdvih. dalsia vec je ze kona mi lepsie sadla co sa tyka zvyku... zatial kazdy stinky - po nasadnuti hned jak doma! no special je v tom mozno trochu iny... special ma to nestastne 24"koleso (teda nie 2006), ktore moze a nemusi vyhovovat... mne osovne viac sadlo, lebo to v skutku lepsie akceleruje, no asi by mohol visby k tomu viac. ja nemam big hit, mal som chvylku (no starsi model, s kratsim vahadlom a nizkym zdvihom)
riesit to ci to praskne alebo nie - irelevantne... naco? vsetko sa zlomi. DH - FR je konzumny sport... odchadza vsetko (okrem mojho predstavca:) hehehe!) ale BH som este zlomeny videl len raz, a to ich jazdi fakt na mrte ludi! kona odisla viac krat... co ja viem...

ale k teme - HT by bodlo aj mne. a bacha na vec kamo - HT & Freeride sa nemusi rovnat HT & full!!! to je o nazore. vela ludi dava FR na HT. ved naco by sme tu mali SCREAM??? a ine veci... a rozhodne by som odporucil (ak teda fakt zacinas) najprv davat na HT a potom preliest na full-a.
ja som HT uz nemal poslednych 5 ramov (6 rokov) a planujem znova ist do HT, ciste preto, ze mam nenormalne medzery v technike. zlenivel som, vsetko riesi bike. a preto idem skladat HT...

RIDE ON! (...till you drop)
16.11.2005 - 13:34:15
00
tak tak sinsai...po prvykrat musim s tebou suhlasit...

ak si chces vycibrit techniku a pocit pre bike...tak ber HT
16.11.2005 - 14:07:04
00
ide dost o to spravit dobru volbu:
to znamena - postavit nieco, co nesmie bazirovat na klasickom CC rame, ale napr. uz spominanom Devil Worku.... plus 150mm nad prednou oskou a poriadne to obut (napr. minion & kenda nevegal) tiez by som mozno pouvazoval nad 24"kolom vzadu... aby to nebolo take nervozne a lepsie akcelerovalo.

pokial niekto skutocne len zacina - myslim ze je vhodnejsie aby vedel napr. ze sa stale nesedi, alebo ze stopu treba trochu aj hladat, nie nechat to zozrat tlmicom.
potom mozno trochu skusit poskakat nejake tie dvojky...

a ked clovek prestane vnimat teren ako problem - a veci pojdu automaticky, potom treba fuknut dozadu aspon 170 zdvih a hura na gapy!
16.11.2005 - 14:44:01
00
moja hyena rulz:-) pevnak s vidlou(judyTT) a ficime...:-)

bighit je gute ram, chodi fajn, len kvoli 24" je trochu pomalsi(lepsie sice akceleruje ale uslapat to vo vacsich rychlostiach je problem)... velmi vela chyb odpusti, neblokuj pod brzdou(dost dolezite pre zaciatocnikov:-) a pre mna) a ma fajn geometriu(rychlo si na nu clovek zvyka)... uvidime co bude novy BH...

p.s.: ak ma niekto zaujem o BH so zadnym kolesom, napiste sem:-) nejak sa dohodneme... :-)
16.11.2005 - 22:09:42
00
no visby...hmm ty co mas najlahsi bike pod slnkom a stunovany sroxxor...ty predavas bh???
17.11.2005 - 01:09:48
00
uz je to moc malo komercne, chce to nieco viac masovejsie...
17.11.2005 - 11:27:09
00
a za kolko sa da zohnat ten HT v dobrej zostavke??? Dosť by ma zaujímali ceny po čom sa dá kúpiť a dáke značky. Nechám si to prejsť hlavou však idem ho kupovať až budúci rok takže asi tak. A ten HT lepšie sa na ňom šlape do kopca ako na full? Lebo sem tam by som potreboval aj šlapať do kopca :-) a čo jumpy nerozbijem ho prípadne ja sa nerozbijem ked dačo skočím (podotíkam že to budú prvé skoky na bajku >>> také väčšie >> na XC som to nejak neskúšal), asi tie skoky budú ťažšie ako na full nie???? Prosím odpíšte. A tie značky píšte nie aspoň značky tak zostavy vidla , rám brzdy atď prosííííím
17.11.2005 - 14:54:30
00
pouzi internet a hlavu...
www.kaktusbike.sk
www.xxbike.sk
www.velosprint.sk
17.11.2005 - 15:46:47
00
Mám si kupit leader fox dragstar,zelený,za 2500 Sk? Nevidel som ho, takže neviem,či nie je prasknuty.
19.11.2005 - 10:32:51
00
noo hmmm lf ma kazdy.....tak neviem,ak by si mal 4000,-sk tak by som vedel o jazdenom dw...
19.11.2005 - 21:49:23
00
tak tak 150/150 ja som kupil konu coiler mestis sa do 50000,- mas to super geometriu dobru kostru a slusne komponenty myslim ze je to idealny bike na taky lahsi freeride a ked zvladnes tachniku tak sa da na tom skakat aj vacsie skoky
26.11.2005 - 13:24:53
00
keyboard_arrow_up