s tou papulou mas pravdu:-) ja len kecam a bavi ma to:-)
ale neda mi nereagovat na tvoj prispevok... je jasne ze si servisoval manitucky a ine vidlice(vzdy spominas len manitou), ale nevidis veci globalne...
hovoris ako je manitou zle kolko si ich mal so zavadou v servise, preco ich bolo najviac? lebo sa ich pomaly aj najviac preda... uznavam, ze vacsina tych vidlic je vnutri totalny srot a zmet plastov(pikoska su etikety v tpc patrone:-)) ale na druhej strane vacsina manituciek naozaj funguje dobre a spolahlivo, dokonca aj bez servisnych intervalov(moj sherman by vedel rozpravat). tiez nikdy nespomenies to, ze MZ robi konstrukcne chybnu seriu jednu za druhou, robi casto nepouzitelne vidlice, prikladom len prva seria 888(888 celkovo pukaju tak skoro ako boxxery starsie ako 05, dalsia vec je ale co na tom jazdia), marathon (vidla so styrmi ventilmi na nastavovanie neni zrovna pouzitelna), DJ(myslim, ze tato vidlice suverenne vedie v pocte puknutych, zlomenych, znicenych) a nebudme len pri fr vidlach, ako dlho sa snazia taliani spravit vidlu na xc? stale su to len snahy na sidku alebo scareb/r7 sa to nechyta... pokracujeme dalej, kazdy pozna taliansku kvalitu, DJ rocnik 04, tlmenie asi ako vidla za 4k a vazila tonu... to len k talianom:-)
manitou sa zaobera masovou vyrobou chrlia vidlice v tisickach a potom sa neni comu divit, ze sa casto objavuju vadne kusy, je to statistika...
este zakopnem do RS, tu sa nachadza leader v rel. kvalite, super funkcii a pouzitelnosti... len spomeniem dual air, boxxer, sid, psylo, pike, sid tlmic -> kazda z tychto veci znamenala revoluciu to sa neda vyvratit...

p.s.: nechcem ale povedat, ze mz je zle... nie, naopak robia super vidlice, z1 je proste legenda, takisto monster je na svoje pouzitie bez konkurencie, ale su spolahlive len preto, ze su vnutri jednoduche a malo co sa dokaze pokazit...
ad tf tune: myslim, ze kto kupuje manitou nepozna tf tune, takze ho to nemusi trapit:-)
26.11.2005 - 14:44:46
00
okay - straichol som len manitou... ale asi nie tak dostatocne dobre... co sa tyka chodu, efektivity tlmenia /zuzime to na rebound/ mi ich chod sedi asi este viac ako MZ. tym som sa nikdy netajil... mz presunulo vyrobu do TW. aby isla revenue hore. to je jasne, logicke, a nech uz to niekomu pripada divne, vsetko je business... dukaty treba setrit. ked spominas XC a maraton naradie - uznavam a plne suhlasim s tvojim nazorom ze sa marzocchi stale nechyta na sid alebo scareb. tam su uplne ine kriteria... ale, - a to je dost podstatna vec - niekolkokrat dokazana a overena - z xc vidiel mz najlepsie napr. znasa kotuc. ja osobne nemam problem ist do shermana... ale len preto ze si ho viem opravit. ze staci jeden mail a suciastku dostanem v obalke do schranky. co sa tyka napr. 888 - ked som to rozobral uplne prvy raz - skoro som odpadol. v tej vidlici naozaj nieje nic. je uplne jednoducha. a preto asi najviac vydrzi. ci praska? neviem, asi ano. ja osobne som sa s tym stretol 2 krat... /888/ nakolko boxxer odchadza fakt casto. moj odisiel a poznam pomerne vela ludi co mali podobny problem. ale to nesmieme generalizovat... vsetko praskne. uplne vsetko. co je smutnejsie, a to tiez nieje len moj dojem, je ze boxxer sa pomerne zle dokaze spravat. nabaluje sa. v jednom nemeckom bike magu /co treba brat trochu z rezervou/ porovnavali vsetko od 150mm hore a zial rs im vysiel ako najhorsie sa spravajuci system /podotykam ze sa testoval race, team a WC/. v ziadnom pripade sa nenavazam do manitou, ani do rs. vsetko ma svoje plus a minus... aj mz. napr. fakt ze ja a mojich ubohych 64kg praskam doraz permanentne... /treba viac oleja uz od vyroby/
prevratne? ano. urcite 80 percent veci co rs priniesol bolo prevratnych. marzocchi spravil revoluciu len raz. v 95tom ked vysiel prvy bomber... no a od vtedy mi ich system sadol najviac. manitou bude mat maslovy chod, rs bude lahke a bezproblemove a mz bude brat aj mravca v lese... nieje dokonala vsak ani jedna. otazka je komu co najviac vyhovuje. mne sadol bomber... tebe ine. napr. manitou by chodom urcite lepsie sedelo s mojim tlmicom, no nevozim ho. podotykam ze vsetko v tomto prispevku treba zuzit na DH modely. keby som mal brat do uvahy napr. taky stance, vravel by som inak.

vsetko je ale aj tak otazka vkusu a penazi... inak s tebou asi vo vsetkom suhlasim. som profesionalne zdeformovany, za co sa ospravedlnujem.
26.11.2005 - 16:55:35
00
jj praska vsetko:-)
v zasade suhlasim az na drobnosti, ako ze z xc vidlic najlepsie znasaju kotuce foxky, ale to je ina sfera vidlic...
26.11.2005 - 22:16:59
00
tak a odteraz si kupujte len foxky a pace...:))
27.11.2005 - 09:54:34
00
keyboard_arrow_up