ja som to myslel na JoKa, nie na Flacku :-D
30.04.2015 - 20:49:01
00
Vacsina tu preferuje pomale tempo a dlhe casy treningu na chudnutie, ale co ja vsade čítam je HIIT.

HIIT je na chudnutie fajn ale cez zimu ako indoor napriklad na spinningu pod dohladom instruktora ktory vie co robi (idealne bikera co to robi pre svoji kondiciu a nie nahodny instruktor ktory si absolvoval 16hodinove basic skolenie na ktorom sa dozvie menej ako na http://www.kpo.cz/fyziologie/fyziologie.htm a ktory to berie ako zdroj prijmu) - vonku mas problem s autami a potrebou sledovania okolia ked si fakt prasknes parkrat po sebe max.

tiez na HIIT potrebujes aspon nejaky zaklad nech si rovno neprivodis infarkt zatazou o ktorej sa telu ani nesniva...

(a ze ja som velky zastanca HIITu - ale az od urcitej urovne trenovanosti)
30.04.2015 - 22:28:20
02
Flacka hlavne to nepreháňaj. Svaly sa prispôsobia, ale kosti, kĺby a šľachy nie a tie budú najviac trpieť. Pekne pomaly, nie cez bolesť, nie rozbíjať sa ako si písala. Piánko a pomaly pridávať. Tvoj hlavný cieľ by mal byť nezraniť sa, postava i kondička prídu ruka v ruke...
30.04.2015 - 23:25:38
01
Nechapem, prečo problém s nizkosachardovkou? Nezačala si nahodou jesť zrazu priveľa sacharidov? Ja fičím na 50-80 g sacharidoch denne a za apríl 96 hodín športu. Väčšinu kalórií prijmem v tukoch.
30.04.2015 - 23:39:30
02
Nechapem, prečo problém s nizkosachardovkou? Nezačala si nahodou jesť zrazu priveľa sacharidov? Ja fičím na 50-80 g sacharidoch denne a za apríl 96 hodín športu. Väčšinu kalórií prijmem v tukoch.


Práveže aj ja som bola na takýchto hodnotách skoro dva roky, ale nejak sa to otočilo proti mne. Hoci som stále jedla zdravo a nízkosacharidovo, ako keby mi zblblo telo, a aj tak všetko ukladalo. Teraz som pridala sacharidy, jem ich viac (sem-tam na raňajky ovsené vločky, na obed alebo po tréningu aj trochu ryže/zemiakov/cestovín, jem aj viac ovocia) a práveže sa to zlepšilo. Tak ja neviem uš :D Uvidím, čo to spraví v kombinácií s poriadnym bicyklovaním :)

PS: alkohol nepijem vôbec.
01.05.2015 - 08:27:45
00
Možno by stačilo nahradiť kolu pivom
01.05.2015 - 10:48:30
02
Práveže aj ja som bola na takýchto hodnotách skoro dva roky, ale nejak sa to otočilo proti mne. Hoci som stále jedla zdravo a nízkosacharidovo, ako keby mi zblblo telo, a aj tak všetko ukladalo. Teraz som pridala sacharidy, jem ich viac (sem-tam na raňajky ovsené vločky, na obed alebo po tréningu aj trochu ryže/zemiakov/cestovín, jem aj viac ovocia) a práveže sa to zlepšilo. Tak ja neviem uš :D Uvidím, čo to spraví v kombinácií s poriadnym bicyklovaním :)

PS: alkohol nepijem vôbec.

Občas treba telu dopriať reset, ci už zmenou jedla alebo alkoholom ;-)
Ja mám raz týždenne cheatday, vtedy zjem a vypijem všetko. Za jeden deň to nejde do tuku, doplní sa glykogen a vyresetuje hlava. Keď som to na dovolenke robil dva týždne v kuse tak som prišiel o 8 kg ťažší.
01.05.2015 - 10:53:51
00
Z toho pekne vidiet ako sisi pokazil metabolizmus tou super dietov. Za dva tyzdne keby zdravy clovek s fungujucim metabolizmom jedol kazdy den tolko, ze by sa akurat ze nepovracal z toho tak, by zdaleka nepribral 8Kg.
Tieto diety co ti akurat uplne rozbiju metabolizmus su tak na dve veci. Pre cyklistov je nizkosacharidova dieta asi najvacsia blbost aku moze spravit. Anaerobny metabolizmus potrebuje cukry, ktore bud prijmes vo forme cukrov, alebo ti ich metabolizuje zo svalov. Takze sa to da do urcitej miery zvladat, tak ze sa prepchavas bielkovinami, ale nikdy to nebude tak rychle a ucinne ako z cukrov, takze nebudes mat vykkonost a konfort aku/y by si dosiahol/a pri normalnom prisune cukru. Prepchavat sa bielkovinami z prirodzenej stravy moze mat este ovela negativnejsie nasledky ako doplnat cukor v takej miere ako ho potrebujes. Vid rizika naopriklad takej paleo diety. Pokial sa zas napchavas bielkovinami v podobe doplnov stravy, tak zasa musis strasne dbat na to, aby si mal normalnu stravu dostatocne vyvazenu. Telo ked si navykne na stav, ze si cukry musi metabolizovat, tak velmi lahko nastane to co sa stalo airbilly na dovolenke, ze zrazu mas mensi energeticky vydaj a mas navyse cukry s kttorymi nevie co robit, tak ich zasa zacne metabolizovat na tuky a ukladat. Osobne si myslim, ze jest by sa malo uplne normalne, len v takych porciach aby si neprijmal viac energie ako minies. Obchadzat zbytocne nezdrave jedla ako vela vyprazaneho mastneho masa a podobnych veci, ale aj tie sa daju uplne v pohode v rozumnej miere. Cukry a bielkoviny su zakladom regeneracie po treningu, kde minies 4000kCal a este bazalny metabolizmus ti minie skoro 2000kCal za den, tak proste ked si das regeneracny napoj po treningu, pijes iontak s velkym obsahom cukru a normalne sa najes cez den a este stale si dostatocne v minuse na chudnutie. Ked mas oddychovy den, tak si das iba normalne jedlo okolo 2000kCal, popripade nejake biekoviny a si pohode. Fungovat dlhodobo na ketoze je pre sportovca podla mna somarina, aj ked to je momentalne velmi moderne a ked chce byt clovek in, tak sa prisposobi. Osobne som schudol 18KG za posledny rok a nerobil som ziadne tieto super extra maga uspesne diety, len som sa prestal prejedat a zacal byciklovat pravidelne. Velmi rad si doprajem sladke slane mastne a neviem este ake, ale v rozumnej miere.
01.05.2015 - 20:28:11
012
konecne to ma hlavu aj patu.......... som za..... a este nacuvat svojmu telu.....samo si vypyta co potrebuje....
01.05.2015 - 20:38:43
00
No u mna to neplati, menej jem,viac sportujem a brucho nejde dole..:(
01.05.2015 - 20:42:21
00
Mozno treba skusit jest viac. :D
01.05.2015 - 20:49:46
01
Tak to by som vyzeral, ako pavúk....
01.05.2015 - 21:07:04
00
Never mu... Mne sa to nedarí už 10 rokov!


joko, ale ty si uz za menopauzou, to preto ;)
01.05.2015 - 23:27:15
00
Z toho pekne vidiet ako sisi pokazil metabolizmus tou super dietov. Za dva tyzdne keby zdravy clovek s fungujucim metabolizmom jedol kazdy den tolko, ze by sa akurat ze nepovracal z toho tak, by zdaleka nepribral 8Kg.
Tieto diety co ti akurat uplne rozbiju metabolizmus su tak na dve veci. Pre cyklistov je nizkosacharidova dieta asi najvacsia blbost aku moze spravit. Anaerobny metabolizmus potrebuje cukry, ktore bud prijmes vo forme cukrov, alebo ti ich metabolizuje zo svalov.

Pozri kazdy mame svoju cestu a svoju pravdu. Tiez som schudol z 125 kg az na 79. No bola to uz pre mna hmotnost ktoru je tazko udrzat(tuk bol tusim pod 14 %). Z tych 8 kg som nabral tuk len 1,3 kg, zvysok slo do svalov(merane na profesionalom pristroji INBODY).
Pre mne cyklistika nieje anaerobny sport, trenujem podla Maffetona. Primarne som sa venoval ultrabehu, no teraz tak 50/50. Sladke si obcas doprajem, no primarne sa vzdy snazim vyhybat rafinovanych sacharidom a lepku.
Moje skusenosti su tu http://xblog.sk/clanok/10019/peter-bilik/nizkotepovy-trening-alebo-zivot-
Od napisania blogu uz presiel nejaky cas, no styl stravovania si snazim drzat a velmi mi vyhovuje, kalorie neratam. Ked mam chut zozeriem pol kila syru alebo masa uplne bez vycitiek.
01.05.2015 - 23:32:46
00
Nechapem, prečo problém s nizkosachardovkou? Nezačala si nahodou jesť zrazu priveľa sacharidov? Ja fičím na 50-80 g sacharidoch denne a za apríl 96 hodín športu. Väčšinu kalórií prijmem v tukoch.


ty si fakt pocitas gramy sacharidov za den? :o
01.05.2015 - 23:59:39
00
keyboard_arrow_up