A mas GPS na bluetooth? Nemas interne GPS v mobile?
28.04.2015 - 00:15:53
00
Stale sa pýta na na začiatku na Bluetooth a ja ho odmietnem. Čo ma spoločne s nim. nema sa s kým spárovať. Predtým som vobec nepoužíval Bluetooth. Teraz som bol na okne a nič žiadny satelit.
Mal som aj Bluetooth zapnutý ale nič.
Asi vo firme ho vyhodím a skusim nanovo nainštalovať.
28.04.2015 - 00:28:14
00
Zjavne si si v Locuse zaskrtol, aby pouzival externe bluetooth GPS. Kedze ziadne nemas, tak samozrejme nechytis signal...
Takze sup sup do nastaveni Locusu a pekne odskrtnut moznost pouzivat externe bluetooth GPS. Restart fonu a budes fungovat.
PS: meter a pol od okna hocikedy nemam signal ani ja, ked su satelity blbo natocene ;-)
28.04.2015 - 00:39:28
00
No bolo v jednom fone zaškrtnuté nie čo s Bluetoohom po vypnuti naskočili hneď satelity. Ale na druhom zatial nič. Nevadi musim sa s tým hrať hlavne na chalupe čiže víkend. Idem už spať. Inač dik za trpezlivosť.
28.04.2015 - 01:01:59
00
No momentalne som doma na 8 poschodi 1,5 m od okna a keď dam satelit tak apsolutne nič neukazuje žiadny satelit. Pod nim dole v modrom riadku napiše ,,BT GPS zapnuta,,


V priestore pod strechou ziaden signal nechytis, resp. len velmi obtiazne. Zhorsene podmienky su aj medzi vysokymi budovami atd., vsetko co my branilo vyhladu na jasne nebo.
28.04.2015 - 08:42:27
00
To znamená že tie GPS signáli / vo fonoch / sú velmi slabé.
28.04.2015 - 10:07:16
00
Prijímané GPS signály sú rovnaké pre všetky zariadenia, či sú to fóny alebo špeciálne navigačné prístroje. Rozdiel je ale v kvalite prijímačov, ktoré sú zabudované vo fónoch a iných navigačných zariadeniach. Rozdiel v kvalite je aj medzi rôznymi typmi fónov. To sú rozdiely ako kvalitne bude spracovaný GPS signál na otvorenom priestranstve, bez toho aby príjem signálu tienili budovy alebo aj stromy. V prírode príjem GPS signálu zhoršujú prekážky medzi satelitmi a prijímačom (mobil alebo navigačný prístroj) napríklad konáre stromov. V zastavaných plochách sú to vysoké budovy, pretože nie všetky satelity ktoré navigačný prístroj (mobil) prijíma sú priamo nad nami. Takže kvalita navigácie závisí na viacero faktoroch, ktoré si treba overiť na konkrétnom navigačnom zariadení alebo mobile.
28.04.2015 - 10:21:07
00
A vyhybat sa mobilom so starsimi Mediatek chipsetmi. (novsie su vraj uz OK.)
post934618.html#p934618
28.04.2015 - 10:26:08
00
To znamená že LENOVO S 860 si nekupujte. Už treti krát idem do opravy kvôli signalu a hovorovému prijmu.
Aspoň v Malých Karpátoch ten príjem nie je bovie čo, Ale počul som že Rusky satelit / GLONAS / berie aj to čo GPS nie. Da sa do LOCUSu nainštalovať GLONAS ?
28.04.2015 - 10:56:27
00
Glonas je ruska verzia GPS a nainstalovat sa to neda. Je to schopnost chipu prijmat signal z ruskych druzic. Tuto schopnost chip ma alebo nie. Nie je to zalezitost SW
28.04.2015 - 11:06:51
01
Trochu objasním pojem GPS a GLONASS. GPS je skratka od "Global Position System" - čo predstavuje satelitný navigačný systém, ktorý vymysleli pre armádu USA. Po nejakom čase túto navigáciu sprístupnili aj pre civilné využitie. GLONASS je skratke pre satelitný systém, ktorý postavili Rusi a je to tiež odvodené od názvu "(ГЛОбальная НАвигационная Спутниковая Система)" . Avšak skratka GPS sa potom zaužívala pre všetky navigačné "slengy". Keď poviem že nie je signál GPS tak vo všeobecnosti myslím, že nemám signál od navigačných satelitov. A treba si ešte uvedomiť, že správca týchto navigačných systémov, to znamená armáda USA a ruská armáda môžu zadať do svojich satelitov aj chybu aby civilný alebo "neautorizovaní" užívatelia mali horšie presnosti v navigácii. Je to samozrejme iba kvôli vojenským konfliktom ako bola ospevovaná Púštna búrka v Iraku kedy satelitná navigácia pri civilnom využívaní hádzala chybu viac ako 500m od skutočného stavu.

V súčasnosti sa buduje aj európsky navigačný systém označovaný ako GALILEO.

Takže záleží na tom či máš fón alebo iný satelitný navigačný prijímač ktorý podporuje aj systém navigácie GLONASS a pretože aplikácia LOCUS nerozlišuje či prijíma americký GPS alebo ruský GLONASS.
28.04.2015 - 11:25:23
01
A ešte odkaz pre tých ktorí by chceli zistiť viac http://www.svetandroida.cz/jaky-je-rozdil-satelitnimi-navigacnimi-systemy-gps-glonass-201405
28.04.2015 - 11:39:10
00
Ahoj, viete mi poradiť? Mam na Locus 3.0.2 (pro), nastavenie na zaznam na každe 3sek. alebo 10 metrov , a pritom na trase 18 km mam iba 104 bodov- zaznam je "zubaty" a nekopiruje cesty. Da sa , alebo je nutne este nieco prestavit? (HTC 816, android 5.02). Dakujem.
09.05.2015 - 12:18:39
00
Tych bodov je dost malo, vyzera to skor na vypadnutie signalu. Su tie body, co nahral pozhlukovane na jednotlivych miestach, alebo su rozmiestnene pravidelne? Co znamena nekopiruju cesty? Su par metrov mimo, alebo uplne odveci? Skus skontrolovat, ci nemas nastavene vypinanie GPS, pri locknuti obrazovky. Pripadne si nastav, aby sa pri zafixovani a strate GPS ozval zvukovy signal a skus si zajazdit, ci nevypadava.
09.05.2015 - 12:45:45
00
V prvom rade odporúčam zakúpiť najnovšiu verziu locusu...
Potom môžeme tipovať ďalej
09.05.2015 - 12:46:24
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Cyklopočítače a GPS / GPS prístroje)
keyboard_arrow_up