niekto si frezuje navarky na brzdy na rame?


ja urcite, lebo som tam mal farby ako... malo to byt ciste, ale bohuzial nebolo...

scott nemal vyfrezovane navarky????
12.09.2007 - 22:45:45
00
marek, triki to vysvetlil uplene: aj ked sublerov meria a v kazdom mieste je to presne 68 mm, neznamena, ze su plochy, ktore sa budu dotykat vymedzovacich kruzkov, resp. lozisiek, kolme na stred otacania - a to musi byt!!! ak to nebude presne kolme, nedotiahnes loziska tak, aby tlak sa pravidelne rozdelil na celu plochu....(a teda ti odidu loziska a hotovo...)

Nic neries a daj to do servisu - stoji to menej ako nove loziska - to ti asi kazdy tu potvrdi....
13.09.2007 - 09:08:08
00
No uskodit to frezovanie nemoze.
Ale vsak hodte anketu, ze kolko ludi riesilo frezovanie ked nasadili HTII.

A co ked kupite HTII uz na novom biku? Maju tieto ramy ine vyrobne postupy ako ramy vyrobene pred HT II. Podobne aj vidly, kotuce...
13.09.2007 - 09:20:50
00
ked kupis na novom biku tak to tam asi niekto zafrezoval pred tym nez to tam nalozil,ne??
13.09.2007 - 09:28:51
00
Marecej sa blíži k správnej odpovedi!
Už som písal že na 99,9% netreba nič frézovať.
To by musel byť extra shit rám, alebo nejaké "násilné" poškodenie stredovej trubky aby bolo nutné vykonať túto operáciu.
Čo na to hovorí Matt a iní obchodníci?
13.09.2007 - 10:09:07
00
ja by som povedal ze pokial je farba na ram nastriekana tak sa na te dosadacie plochy dostane a bolo by vhodne to vyfrezovat, ak je anodizovany tak predpokladam ze vyrobna presnost stredoveho puzdra je dost velka na to aby sa nemuselo frezovat


tak tolko moj lajcky absolutne neodborny a neovereny nazor
13.09.2007 - 10:13:32
00
Este som to neriesil, ale treba frezovat - IMHO, samozrejme...
Na mojom rame mam hlasicku osku a dosadacie plochy pre loziska typu HTII su zafarbene - rozumej, je tam taka farba ku ma cely ram a pochybujem ze merali vo vyrobe ci ta farba je na milimeter rovnomerne nanesena....ale mozno sa aj mylim :-)
Je to podobne ako s uchytom na zadnu kotucovu brzdu - tiez tam je od vyroby, ale ak nemas od vyroby namontovane kotuce, je dobre dosadaciu plochu vyfrezovat aby bola brzda po celej ploche rovnobezna s kotucom.

Howgh! Dohovoril som...
13.09.2007 - 10:16:54
00
Na to, ze to bude spravene od vyroby by som nespoliehal. Drviva vacsina bikov s HTII plochy frezovane nema. Staci povolit jednu stranu a hned vidno ci je na dosadacej ploche farba, alebo nie. Ja nemam HT2 a tiez som frezoval a boli sakra krive. Uchyty pre kot. brzdy byvaju ofrezovane castejsie, ale aj to len na rame, vidlice tiez nikto neriesi. Tieto plochy sa oplati tiez ofrezovat. Ked su rovne, brzd. dosticky dosadaju rovnomerne celou plochou ->vyssi brzdny ucinok,rovnomerne opotrebovanie dosticiek..
13.09.2007 - 10:18:08
00
Pravdu povediac, ja som teraz menil TRUVATIV Firex GXP za DEORE 2008 a ani ma vo sne nenapadlo niečo frézovať. Závit som pekne vyčistil akurat drotenou kefkou. skontroloval ho :shock: a pekne namazal. Nasadil som kluky uplne bez problémov, uvidíme čo sa bude diať, strach však nemám :P To by musel byť ten rám naozaj z hovna, pokiaľ budeš kontrolovať či sa ti neuvoľnuje a všetko bude sedieť tak ako má tak nebude problém, a teraz ma tu zožerte :twisted:
13.09.2007 - 13:30:25
00
Pravdu povediac, ja som teraz menil TRUVATIV Firex GXP za DEORE 2008 a ani ma vo sne nenapadlo niečo frézovať. Závit som pekne vyčistil akurat drotenou kefkou. skontroloval ho :shock: a pekne namazal. Nasadil som kluky uplne bez problémov, uvidíme čo sa bude diať, strach však nemám :P To by musel byť ten rám naozaj z hovna, pokiaľ budeš kontrolovať či sa ti neuvoľnuje a všetko bude sedieť tak ako má tak nebude problém, a teraz ma tu zožerte :twisted:


to hej ale tie truvativy maju tiez loziska vonku cize ak tam tie kluky boli od kupi tak to uz mas sfrezovane
13.09.2007 - 19:47:52
00
keyboard_arrow_up