Čaute, rozhodujem sa, či kúpiť trek superfly 7 al. superfly 8
Komponenty budem poväčšine prehadzovať zo starého biku. A čo ostane pôjde na bazár..
Rozhodujúca je pre mňa najmä funkcia vidlice.
Jazdil som 3 roky Rebu RL dual-air , na ktorej som mal problém s držaním tlaku v negatívnej komore, rovnako lock-out viac nefungoval ako fungoval.
Teraz jazdím Fox Evolution open bath (bez CTD) a po prvom týždni išla na reklamáciu s vôľou v ľavej nohe (vymenené púzdra) Odvtedy funguje absolútne bezproblémovo.
Priebeh chodu Foxy mi je sympatickejší ako u Reby.
So servisom je to však (najmä finančne) horšie

Solo Air ani CTD som nemal možnosť zatiaľ vyskúšať.
Na Rebe solo air sa mi nepáči, že lock musí byť stále zamknutý, aby to pružilo.
Patróny s CTD sa kazili ako na bežiacom páse.

Tuhosť ani hmotnosť porovnať neviem.
Rozhodujúca je pre mňa hladkosť chodu a nízka poruchovosť. Radšej jazdím ako reklamujem.
Lock-out dokážem oželieť aj využiť.
Nižšia hmotnosť na úkor tuhosti mi skôr vadí.
Nevedel by niekto prosím porovnať tieto dva systémy ???

Rozdiel v cene za superfly 7 a 8 je cca 300€
S tým, že z osmičky by som si nechal o.i. aj kľuky ;)

Ďakujem za akékoľvek zmysluplné postrehy a poznatky !!
04.06.2014 - 11:54:20
00
tuto niekto riesil podobnu dilemu, post785685.html
04.06.2014 - 13:52:14
00
Marek, tú tému poznám, ale k vidliciam tam je len hypotetická zmienka. Skôr som dúfal, že sa nájde niekto kto vyskúšal aj CTD aj solo air, prípadne dual-air vs. solo-air.
No asi si to budem musieť zas vyskúšať na vlastnej koži. Na vidlice mám však smolu reklamoval som rock-shox aj fox :(
04.06.2014 - 14:11:07
00
Ahoj pouzivam obe tieto vidlice. Za cca rok (4000km) jazdenia som s CTD problem nemam. Osobne mi vsak chodom viac vyhovuje Reba (solo air) - pride mi oproti fox citlivejsia. Ale velky rozdiel v nich nieje. Rebu pouzivam cca 3 mesiace (1500km) zatial bez zavad
04.06.2014 - 23:03:51
01
Ahoj cipo ďakujem za info! Toto celkom rád počujem. Ja som mal pocit že citlivejšia je Foxa, v porovnaní s Rebou RL dual air, čo som mal, ale tam mi neg. komora strácala tlak, tým pádom asi aj citlivosť. Ako je to prosím ťa s tým lock-outom? Všimol som si že na to aby bola vidlica "odomknutá" je páčka lockout-u stále zatlačená. Znamená to, že aj lanko je stále napnuté, alebo aj keď sa povolí / utrhne tak ostane vidlica stále odomknutá ?
PS: všimol som si, že si kupoval 29" kolesá - Tesla+Crest+CX ray. Tiež mám momentálne cresty na D711/712sb ale v 27,5". Bojím sa, že to bude na mojich 76kg už málo tuhé.
Koľko prosím ťa vážiš, odkiaľ si bral a koľko ťa vyšli, ak to nie je tajné??? (Prípadne napíš do správy)
Dosť by si mi pomohol , lebo kolesá budú prvá vec, čo vymením, keď zoberiem toho superfly-a ;)
Ďakujem vopred za tvoju odpoveď!
05.06.2014 - 08:03:24
00
Áno je to tak, u terajšej Reby Solo-Air musí byť lanko stále napnuté aby bola vidlica odomknutá za čo by som inžinierom RS najradšej rozbil držku. Nejde o to napnutie, no ten mechanizmus locku je na vidlici "nastrčený" a drží ho pár milimetrov a vie sa občas "zosunúť" a tým pádom zamkne vidlicu. Nebyť tejto doslova hlúposti tak by to ešte bolo OK. Predtým som mal Foxu Float a keby bola na QR 15mm tak by som ju nemenil. S RS som už stihol aj reklamáciu keď mi vytlačilo gufero na ľavej nohe, prienik vzduchu z neg. komory do vnútorných nôh. Odvtedy najazdených pár stovák km, zatiaľ bez problémov.
Mám aj RS Sid starší ročník a tá je oproti Rebe citlivejšia a aj Remote Lock je robený opačne (t.j. logicky, nenatiahnuté lanko - odomknutá, natiahnuté lanko - zamknutá), ak by som mal brať novú tak hľadám Dual Air alebo minimálne verziu bez Remote Locku.
05.06.2014 - 09:51:07
00
kiri ešte som tam tajne dúfal, že zatlačený je iba lock a tá pružina v push-locku pri "odomknutí" našponuje lanko a zamkne vidlu, ale vidím, že som bol asi moc naivný...
Problém je v tom, že Treky majú G2 geo (korunka s offsetom 51mm). Kúpiť samostatný rám a vidlu by stálo asi rovnako ako celý bicykel :(
05.06.2014 - 10:15:13
00
Zdravim chcem sa spytat spokojny ste s bicyklom momentalne mam zalusk na Superfly 7 tak chcem sa otom dozvediet co najviac presne tento model... http://www.trekbikesbb.sk/29-horske-hardtail/trek-275-29-superfly-7-2015/
11.05.2015 - 19:51:29
00
Cavko ja ho mám 6 týždňov a som spokojný , jediné čo mi prekáža sú kluky hlavne kvôli zvukom ktoré vydávajú ked sa zanesie stred a pre mna majú malý rozsah takže preto ich zamením za shimana SLX alebo XT. Inak je bicykel rýchly, obratný a rám kvalitne spracovaný a mne sadla aj geometria. Vidla je fajn oproti foxkam čo som mal nijako nezaostáva, kolesá sú trocha tažšie ale tuhé a vela znesú . Pomením par veci a budem velmi spokojný :)
11.05.2015 - 20:55:44
00
tak to rad pocujem :) dakujem za rychlu odpoved
11.05.2015 - 21:11:56
00
Mám Superfly 7 od augusta.
Ľavá kľuka sa vraj zvykne povoľovať časom (predpokladám, že lepidlo na závity to vyrieši) Ja som menil kľuky za XT, ale s FSA stredom si nerozumeli moc, menil som následne aj stred.
Plášte som menil hneď (za tubeless-ready Rocket Rony). Tie bontragery sú použiteľné iba do do sucha a na asfalt, sú rýchle, ale relatívne ťažké a nedajú sa prerobiť na bezdušáky, navyše sú to iba 2,0".
Čo mne osobne vadilo bolo to, že ku "bezdušovým" kolesám nebola pribalená aj gumová páska (bontrager rim strip), nakoľko na jednej strane asymetrického ráfku patka vôbec nedržala. Čiže zasa +12€ a zbytočné čakanie na dodanie. Ráfky Bontrager mustang na modeloch 2015 vraj už nie sú asymetrické (čo ale neviem potvrdiť naisto)
Uvítal by som, keby k Rebe dávali aj 2ks bottomless tokenov na vyladenie progresivity chodu. (možno ma len ošidil predajca)
Moja Reba už je 2. krát v servise, ale to je problém vadného kusu, nie Treku.
Inak je bicykel raketa horekopcom a tank dolu kopcom :)
Geometria mi sedí ako prdel na hrniec. - Presne podla predstáv.
PS: k 17,5" rámu je 80mm predstavec, k 18,5" je to myslím 90mm - tieto info na stránkach treku nikde nevyčítaš
12.05.2015 - 07:50:15
00
Ďakujem Idem to riešiť v KCK Oslany tak dúfam že všetko vyjde a bude to klapat ako ma ... Zaujímalo ma aj jazda aká je na tom keďže som skúsil 29" len v obchode idem totižto s DH biku a kamoš co uz ma odjazdene mraky maratónov mi radi ze uz mam ísť rovno do 29 ze lepsie to drží aj pri zjazdoch
12.05.2015 - 13:37:00
00
keyboard_arrow_up