Teraz som si všimol tuto temu a ked zvažuješ aj TREK, tak ako fanušík tej značky musím niečonapísať. Z pomedzi týchto som za ten X Caliber. Komponenty sú jedna vec, ako tu už bolo spomenuté, tie si časom môžeš vymeniť. Výmena vidlice je náročnejšia, ale aj to sa po domacky, samozrejme vzduchová vidlica je jeden zo základov. Co je najdôležitejšie pri kúpe bicykla je rám, ten ti musí sadnúť. TREK 29 HT sú zrejme najdlhšie rámy zo všetkých 29 HT bicyklov (aj preto ho mám). Závisí to od toho akú máš postavu. Ak si dlhonohý, tak potom TREK by nebol pre teba. Kedže má dlhý rám, tak sedlo by si musel mať maximalne vysoko a zrejme kratší predstavej pre správny posed čo nieje moc dobre. V tedy by ti viac vyhovoval vyšší a kratší rám ako napr. tu už spomínaný CTM. Ak práve naopak máš pomerne krátke nohy k celkovej výške tak potom TREK je najvhodnejší. TREK veľkosť M je približne tak dlhý ako veľkosť L inej značky ale horná trubka je o pár cm nižšie, čo je dôležité pre MTB, aby si mal aspoň 4-5cm priestor nad rozkrokom. V tomto prípade kratší rám by si musel zobrať o číslo väčší, čo by znamenalo v prvom rade horná trubka moc vysoko, prípadne by si potreboval dlhší predstavec - horšie ovládanie, alebo sedadlo posunúť trochu dozadu - horší uhol na ťahanie, menší komfort. Toto si treba dobre zvážiť.
Okrem iného podla mňa TREK sú velmi dobré bicykle, čo zmenili dizajn rámu ich HT 29 od 2014 tak súozaj super. Tu je hodnotenie práve toho X Caliber 7, dostal 4,5 z 5 a tolko na BikeRadar dostane ozaj málo ktorý bike: http://www.bikeradar.com/mtb/gear/category/bikes/mountain-bikes/29er/product/review-trek-x-caliber-7-47752/
Nehovorím, že ostatné značky niesu dobré, to je môj názor. TREK má aj nevýhodu pomer cena/komponenty oproti iným.
22.05.2015 - 11:05:33
00
Ešte raz ĎAKUJEM všetkým za pomoc pri výbere, nakoniec som predsa zobral ten TREK. Pochodil som predajne, sadol, vyskúšal CTM, Cannondale a ten TREK mi najviac padol do oka aj na zadok :D Možno by som našiel aj niečo iné a lepšie ale dal som na pocity a lásku na prvý pohľad ...

ĎAKUJEM páni ...
28.05.2015 - 09:45:51
00
keyboard_arrow_up