zdravím hľadám niečo lepšie, momentálne mam (cannondale sl3) rad by som ostal pri značke cannondale, použitie maratony trasy cca60km ,pozeral som medzi f29a f-si (hl.tie dva čo su v nadpise), bicykel kupujem na nejake tie 3-4 roky tak radšej by som šiel do niečoho lepšieho ,


Naposledy upravil tomas151 dňa 27.05.2015 - 22:21:06, celkovo upravené 1 krát.

27.05.2015 - 19:31:39
00
Si mohol dať aspoń odkazy na oba biky z nejakého shopu, nech vidíme aj osadenie :)
27.05.2015 - 19:33:50
00
no na 2015tke je nova lefty 2.0...a co ine ako hobby jazdenie to bude? CFR team? :)
27.05.2015 - 21:14:56
00
zihadlo 5 linky dám za neho... len neviem , či má v tom jasno ...Dal tu dva celkom odlišné biky, cenou, technológoiu , výbavou aj cielovou klientelou...spoločný znak XC zameranie.

F-si 2015 bike za 5999,00 € : http://www.cannondalebikes.sk/kola/2015-horska-kola/xc/f_si/f_si-carbon-1

F 29 3999,00€ outlet model: http://velosprint.sk/bicykle/mtb-29/cannondale-f29-carbon-1-red-13
27.05.2015 - 21:23:41
00
nuz, svojho casu testy XC HT valcoval F29, dnes F-SI. asi mozno povedat, ze F-SI jazdi ako nastupca F29 lepsie, len ci ten generacny posun ako jazdec precitis. mam na mysli to, ako si zdatny. inak napriklad karbonove reynolds su urcite pre mna zaujimavejsie kolesa ako tie francuzske, ale zasa vidlica na F-SI ma o centi viac zdvihu. F-SI ma lepsie kluky a na tejto F29 by mi urcite vadili tie brzdy.
28.05.2015 - 01:02:38
00
Odpoveď znie, keď na to máš choď do nového, keď pre teba znamená úspora 2000e dosť chod do 2013... Ako hobby jazdec aj na normálne výlety a aj na maratóny rozdiel určite nespoznas...
28.05.2015 - 09:11:37
01
Ahoj Tomas,

ja osobne jazdim na :
http://www.cannondale.com/nam_en/f29-389
Cerstvo kupeny, este nema 1000km. Geometria rovnaka s karbonom, osadenie sa sice odlisuje a LEFTY z karbonu ma remote lock pohodlnejsi. Ale to su prkotiny na pocit z jazdy. Aspon pre mna maximalna spokojnost. Pocit jazdy je paradny. Pred kupou som si vyskusal prave F29 carbon 1 nad ktorym uvazujes. Koli ramu, ci sadne velkost a samotnemu pocitu z jazdy. Bike je lahulinky, nemas pocit ze jazdis na 29". Ci uz valis dole kopcom, aj uzsiu a klukatejsiu trasu zvladne paradne a drzi stopu, alebo pomaly lezies aj po hrbolatom kopci, nadhera..

Len to musim prezut, mam na tom rapid roba, tam som citil,ze vredestein black panther xtrac posluzi lepsie.

Ak je dostatocna bonita z Tvojej strany a mas to viac ako konicka, urcite investuj do noveho. Ale tak ako napisal JOJO1976.

V kazdom pripade, nakup by som neriesil cez Eshop a radsej si vyber predajnu, kde si na to sadnes a sam zhodnostis pocity. Ak planujes jednorazovo zaplatit 5.5K, sadni na to, nie len na 1 km ale dohodni si poriadny test. A nech Ti pekne spravia kaficko a bike pred odjazdom doladia a nastavia SAG, aj ked nemas komplet vybavu pri sebe.. Ci uz riesis peniaze,alebo nie, urcite si to najprv skus. Aj ked Cannondale ram uz mas a jazdis, velkost mas predstavu predpokladam.

Kamarat ma FSi, ale to uz sa bavime o cloveku, ktory jazdi zavodne. A karbon, ktory porovnavas ma ako treningovy bike. Je maximalne spokojny a odporuca jedine FSi, zlepsenie osobneho maxima a celkovy pocit z jazdy je markantny rozdiel. Lenze on najazdi aj 800km mesacne. Pozera sa na to inak, ako jazdec co realne vnima trat inak ako ja, co spravi a tyzden 80km

Ten rozdiel v cene je dost aj pre cloveka s dostatocnym rozpoctom, Ty si zvaz, co mas v plane. Ak najazdis 250km mesacne, uzijes si to aj na lacnejsom biku a nebudes nadavat.
Ostane Ti dostatocna suma na slusne celopero napr..

Ak sa venujes XC seriozne, nevahaj a kup FSi. Ak neriesis prachy a chces vzdy to najlepsie, chod do FSi, na trhu XC nenajdes lepsie si myslim..


Neviem ake novinky chysta Cannondale na 2016, ale vazne zmeny v FSi by som necakal.

S pozdravom

Peter
28.05.2015 - 12:28:52
02
Kyblil, ten verdestein plášť ma zaujima máš s nim osobnú skúsenosť.. Ak by sa ti dalo poprosil by som do správy, správanie toho plášťa v teréne. Vopred ďakujem. Za odpoveď...
28.05.2015 - 12:45:46
00
tak mesačne najazdím cca 400km+- teraz cez leto budem mat viac času tak snád ešte viac,kvalita niečo stoji ale chcel by som nájsť niečo optimálne premňa aj cenovo aj výbavou , možno je lepšia voľba kúpiť závodný sa 4000e a treningový sa 1500e v tejto cene 5500e, v týchto veciach ešte niesom tak otukaný tak každá rada poteší
28.05.2015 - 15:09:29
00
Tréningový si kúp cestak, nie mtb.. Naberes lepšie kondíciu a dá sa jazdiť aj keď poprsi a v horách je blato.. Každý z chalanov co jazdia mtb maratóny aj na nejaké umiestnenie takto trénujú. Tréning cesta a mtb maratóny a podobne... Mat dva mtb bajky jeden slabší a druhy naslapany v tom istom zameraní je nezmysel... Popripade ak nechceš trénovať tak full na zábavu.. Ale z toho co som vyčítal tak trénovať chceš a najazdis dosť, plus keď budeš mať čas tak chceš zvýšiť počet kilometrov... Keď sa pozeráš aj na cenu tak asi 2000e urobí hodne... Tým pádom by som bral 2013 a cca 1500-2000e ostáva a za to už kúpiš slušný karbónovy cestak aj s tretrami :)
28.05.2015 - 15:17:11
01
tak mesačne najazdím cca 400km+- teraz cez leto budem mat viac času tak snád ešte viac,kvalita niečo stoji ale chcel by som nájsť niečo optimálne premňa aj cenovo aj výbavou , možno je lepšia voľba kúpiť závodný sa 4000e a treningový sa 1500e v tejto cene 5500e, v týchto veciach ešte niesom tak otukaný tak každá rada poteší

taký objem mesačne tu najazdí kopec hobíkov :).. poniektorí daju v pohode aj liter v letnýh mesiacoch.. dobre ti radia kupit na zavody do 4ky a 1,5k dat do cestaku na treningy kondičky,, konečný efekt na výkonnosti to bude mať lepší.. samozrejme treba zvoliť aj správny trening a výživu...
28.05.2015 - 21:22:58
00
keyboard_arrow_up