Tak to ja som ešte fakt dopadol ako zdravý jedinec s tým zlomením stredným článkom na prostredníku. Navyše pre vlastnú hlúposť, to sa skôr okoloidúci vodiči traktora a auta mohli na mne vyzúriť, no nikto mi nevenoval pozornosť (našťastie možno aj). Ale môžem si za to sám a to je zásadný rozdiel. A to som si myslel, že v zjazdoch je to bezpečné, keď idem aspoň tak rýchlo ako aj zvyšok premávky... očividne som sa v tomto mýlil. Skoré uzdravenie prajem a hlavne bez trvalých následkov!
04.07.2015 - 17:44:09
00
FEDERER prajem skoré uzdravenie. Malou útechou ti možno bude moje konštatovanie, že si mal obrovské šťastie a len zhodou obrovských náhod ti teraz možem písať a nie nosiť kvietky na ...drž sa chlope
04.07.2015 - 17:50:52
00
Mal som šťastie, to viem....a dik za podporu..
04.07.2015 - 18:50:49
00
Dúfam že boli privolaní aj cajti.
04.07.2015 - 21:08:13
00
Tie cesty v okolí sú zradné - úzke, často bez vyznačenia krajnice. A ak je cyklista zvyknutý zabrať pol jazdného pruhu, tak niektorí šoféri si myslia, že myšičku stihnú, no potom radšej "sundajú" bajkera, ako by išli do frontálnej zrážky, ak cyklistovi v tej situácii nedošlo, že pre zachovanie života by bolo lepšie uhnúť až do poľa, či aspoň úplne na kraj.
04.07.2015 - 23:19:50
00
Ja jazdím pri krajnici!!!
05.07.2015 - 05:00:57
00
Ja som nepovedal, že ty jazdíš stredom cesty, opisujem skôr to, čo často vidím. Navyše šoféri často úplne podcenia rýchlosť žiletkárov a rýchly manéver im nevyjde. To nie je ako obiehať babku s nákupom, alebo napr. mňa na MTB...
05.07.2015 - 07:21:31
00
dnes som šiel autom cez bratislavu, smerom z jura do centra a na tom úseku je to samý semafor a na jednom nám žiletkár robil ostudu, zastavil som ako prvé auto na červenej, on ma zozadu dobehol, ale nezastavil, pomaly sa vtrepal do križovatky, pozrel sa či čosi nejde a prešiel ju

ešte pripájam video ktoré má výstižný názov korešpondujúci s obsahom
2 вида велосипедистов! / Two types of cyclists. thumb_up0thumb_down
05.07.2015 - 18:29:13
00
Tak ale ten na videu je idiot a nie cyklista. :) Ten sa ani nepozeral. Ten o ktorom pises aspon rozmyslal, siel opatrne a pozeral sa.
05.07.2015 - 18:36:53
00
s tým súhlasím, ale tak nebudeme snáď ospravedlňovať úmyselnú jazdu na červenú..
05.07.2015 - 18:41:20
00
Ja ho neospravedlnujem. Ked ma na pokutu, je to jeho rozhodnutie. Hlavne je, ze rozmysla a dava pozor. Btw. uz som sem raz daval odkaz - v zahranici je iniciativa, aby cyklista mohol ist v urcitych pripadoch na cervenu. Len tak z nudy ta iniciativa nevznikla. Su tam logicke argumenty.
05.07.2015 - 18:42:30
00
Asi pred týždňom som v rýchlosti ca 25 km/h prechádzal autom prechod, ktorý je vyvýšený a v podstate sa preto ani rýchlejšie cezeň prejsť nedá. Keď som bol predným nárazníkom v polovici prechodu, zboku sa doslova vrútil po prechode bicyklista (ca 40-ročný pán) - vezúci sa samozrejme na bicyli, nie idúci veľa bicykla. V čase, keď som sa blížil k prechodu, tak išiel na bicykli po pravom chodníku a išiel tak rýchlo, že sa mu podarilo ledva pribrzdiť pri prechode a zabočil naň, keď ja už som bol autom na zebre. Zabrzdil som ani neviem ako sa mi to tak rýchlo zadarilo.... Samozrejme, že zletel z bicykla a začal mi nadávať, či som slepý a či neviem, že na prechode má prednosť on.
Čo myslíte, na čiu stranu sa pridali prizerajúci?????? Na jeho. Toľko k vedomostiam občanov. Privolaný (volal som ja - preventívne) policajt prihliadajúcim vysvetlil, že bicyklista vezúci sa na bicykli nie je chodec - to za prvé a za druhé vezenie sa na bicykli po prechode je priestupok a vážený cyklista dostal pokutu natvrdo.

src: http://auto.sme.sk/diskusie/dpl/23270155/Vodic-v-Bratislave-zrazil-chodkynu-a-usiel.html

V Brne som raz opatrne daval pozor na cyklistu aby sme obaja, ja na aute aj cyklista zabocili pekne na cestu , na zaciatku (cca 15m od krizovatky) ktorej bol prechod pre chodcov. Samozrejme, akonahle dosiel na prechod, strhol riaditka dolava a vrhol sa mi skoro pod kolesa. Esteze som mu neveril od zaciatku :lol: .. ale to je problem asi prevaznej casti obyvatelstva /ktoru stretavam/. Totalna ignoracia typu, tu som len ja a mam vsetkych ostatnych v pazi. Robia to chodci .. 2 ludia dokazu zabrat 4m siroky chodnik/cestu a vobec ich to neserie. Ziadna kontrola zozadu, zboku .. absolutny nezaujem. A tito cyklisti, ktori jazdia po prechode, nikdy nepochopili, preco vyhlaska toto zakazuje. Je to presne preto, ze cyklista je prilis rychly a hrozi tato kolizia. Uz ked je na prechode, nie je problem ufujazdit co najrychlejsie z nebezpecnej zony. Horsie je, ze to iste plati pre korculiara, ktory je ale chodec, takze na korculiach moze, ale ked tade preleti 20km/h, je to este horsie ako ten cyklista. Zakony , ktore boli vymyslane pred 30-40 rokmi uz koncia z dychom, podla mojho nazoru je prevazne jedno, ci idem na bicykli, alebo korculiach, lyziach, alebo comkolvek inom. Podstatna je prevadzkova a pripadne maximalna konstrukcna rychlost, eventualne pre niektore okolnosti schopnost brzdit a ci ma alebo nema motor. Podobny problem su cyklocesty, su budovane do 25km/h .. ale 40tkou sa po cykloceste naozaj ist da len v niektorych pripadoch. Lenze toto sa musi do ludi dostat od malicka, toto povedomie a principy. Nejake zakony , ktore im ktosi nasilu nabucha do hlavy vedie len k tomu, ze ludia budu slepi , hluchi, arogantni, nic ich nebude zuajimat a kvoli vsetkemu sa budu chciet sudit. Len aby pripustili, ze je problem v nich a ich blbosti, to nie. A to mozu zmenit jedina tak, ze sa budu skutocne zaujimat o toho druheho a nie o seba. Co su klasicke moralne hodnoty, na zaklade ktorych boli kedysi aj budovane zakony.
05.07.2015 - 18:58:08
06
Zdá sa, že minulý týždeň boli erupcie na slnku, alebo čo. V sobotu v Buzici pri Košiciach dala dole vodička mojich dvoch kamošov. Obehla ich a ihneď zabočila do dvora RD tak, že ju obaja nabrali. Doráňaní, dobité bajky, 1 zlomený rám. Časť švihu som bolo s nimi, potom som sa oddelil /a dobre som spravil/
06.07.2015 - 10:22:21
00
uff, volali policajtov ?
06.07.2015 - 14:56:55
00
ďalšia obeť "ciest"
http://www.cas.sk/clanok/322696/vylet-na-bicykloch-sa-skoncil-tragediou-marcela-svojho-synceka-uz-nikdy-neobjime.html
06.07.2015 - 20:38:46
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up