Ctm rocker je ale niečo iné ako strive. Má 120 mm zdvihu a strive je enduro so 160mm zdvihu. Sú to úplne rozdielne biky. Od ctm som skúšal rawer alebo scroll veľkosť L a ten mi bol riadne kratky.
09.07.2015 - 18:16:47
00
Tak to potom mne bude urcite kratky.
09.07.2015 - 18:20:30
00
Netečie? Bol som práve v servise a výsledok je zlý piestik. Veď to presakovalo pri každom stlačení.


Hm, tak to je blbe. Urcite by som im este napisal a pridal fotky a spravu zo servisu. Alebo ich ziadal o nahradu tvojich nakladov na opravu.
09.07.2015 - 20:25:14
00
Yacomo: a čo tak skúsiť strive 6.0 race? Ten má L niečo medzi L a XL u normálnej 6.0.


Nie je medzi, Race-L je klasicke XL okrem sedlovej trubky. Este to tak na tie ramy aj pisu fyzicky:- )

Race je uplny ideal pre vsetkych co maju dlhsi trup nez nohy a nepreferuju mierne mensi bicykel kvoli obratnosti.
Dobre sednuca geometria, je urcite vyssia priorita nez osadenie. Jednopila a Sram nie je minus, to je predsudok prip. preferencia.
Ale ak je to vazne taky problem, tak by som pozeral uplne inde a znova tam kde geometria bude sediet tvojim proporciam. Napr. Mondraker.

Ale je mozne ze pri 192/89 ti bude aj L-ko klasicke dostacujuce. Zrovna pri tychto ramoch (Enduro,FR,etc..) aj samotny Canyon odporuca ist do nizsej velkosti ak je clovek na rozmedzi, preto ten rozdiel medzi odporucanou velkostou medzi Strivom a Spectralom (plus Spectral je stale mierne mensi). Ale L-Race by ti sedel urcite lepsie.
10.07.2015 - 13:45:22
00
Vdaka Juraj uvidim nakoniec ako sa veci vyvinu. Nie som na 100% rozhodnuty, ktory bike zobrat.

Este zvazujem FOCUS SAM 2.0 http://www.northernride.com/Focus-Sam-2-0-2015-3399-p/focus-sam-2.0.htm je tam 34 Evolution vidla, ale zas neviem ci ist do toho alebo nie. Ten bike mozem mat za 2500€. Na mondrakerovi som mal performance 32 a bol som spokojny. Zas nie som narocny, len chcem bike, ktory mi bude fungovat a budem moct jazdit.

A k mondrakerovi len tolko nikdy viac. Mal som ten bike Mondraker Foxy R 2014 a zo 7 mesiacov bol ten bike 2 mesiace v servise. Predavajuci si z 30 dnovej lehoty zjavne nic nerobi, kedze pedale som su uz vyse 3 mesiacov v reklamacke, sedlovka mi odisla a ta bola vyse 2 mesiacov v servise a bike bol vyse mesiaca v servise. A to som si uz potom povedal dost. Tak som si spisal odstupenie od zmluvy podla zakona mam na to narok. Predavajuci to odmietol akceptovat a najlepsie je, ze poslal na mna pravnicku a este ma chcu pripravit o peniaze. Momentalny stav nemam bike ani 2550€ a predavajuci a aj pravnicka uz so mnou nekomunikuju. Hlavne ked som zvazoval tento bike, tak predavajuci sa dusoval, ze u neho je vyservisovane hned vsetko a pri Canyon vsetko musim riesit cez kuriera. Ako sa hovori, ked vtacka lapaju pekne mu spievaju. Ale to sem nepatri. Sorry sa OT.
10.07.2015 - 15:01:19
00
Treba sa obratit na obchodnu inspekciu. Pravnicky sa nezlaknut. Obchodny zakonik je na to aby chranil spotrebitela a tak to aj vo vacsine pripadov je.
10.07.2015 - 17:12:42
00
ked to do 30 dni nevie opravit alebo vymenit, musi vratit peniaze - uz si mal davno podat podnet na SOI, odstupit od zmluvy a pozadovat vratenie penazi - aj sudnou cestou - 3 mesacna reklamacia je absolutny nonsens, si mu to mal otrieskat od hlavu a zazalovat ich
10.07.2015 - 17:43:13
00
Este by to chcelo uviest predajnu. :)
10.07.2015 - 18:30:42
00
Toto sa uz taha mesiac. 4.6. som mu doniesol odstupenie od zmluvy. A tyzden na to som dostal list od jeho pravnicky. Odpovedal som na list obratom a to uz bude druhy tyzden a nic. Uz je to aj na SOIke a uz ho kontaktovali aj z Ochrany spotrebitela. Uvidim ako to dopadne. Je to Libike.sk .Ja nikomu nechcem robit zle, len chcem svoje peniaze resp. bike ktory bude normalne fungovat a serizny pristup. Nie taky, ze ked po tyzdni zavolam do predajne ako je na tom moj bike, tam na mna este vybehne, ze ked by bol hotovy, ze on sa mi ozve. Nakoniec tam bol bike tri tyzdne. A prosil som ho nech mi ho skusi opravit pred maratonom. Sluboval, ze urcite mi ho da este tyzden pred maratonom. Dal mi ho den pred maratonom. A este pri preberani biku mi povedal, ze on vlastne naschval obchadzal moj bike. Lebo som si dovoli mu napisat mail, ze som sklamany z toho biku. A to som sa mu ospravedlnil, ze ak to pochopil osobne, tak sa ospravedlnujem a on aj napriek tomu to umyselne natahoval. Ja toto vsetko skusim zhrnut do prislusnej temy, nech to tu nesvinim.
10.07.2015 - 18:48:15
00
No pozeram ze to tu je ruzove fakt zo vsetkymi bajkshopmi.... smutny pribeh, to ma mrzi. Tipoval som Libike lebo inde som nevidol Mondraker u nas.

Focus Sam je super bicykel, ale osobne ak mam hodnotit tu vybavu v tej cene tak to je prestrelene. 34 Talas/Evolution (je to na 99perc. 2014 rocnik vidlice) nie je bohvieco ani Magura TS RC neni nejak najvhodnejsi tlmic pre toto. Pri Canyone mas napr. (ale aj inde, to uz je taky zlaty standard), Pike/Debonair kombo a to funguje vyrazne lepsie.
10.07.2015 - 18:58:30
01
To odstupenie od zmluvy ti potvrdil ze prevzal? Mal si tam lehotu splatnosti nakupnej ceny? Ak ano a uplynula, treba dat zalobu o nahradu skody na sud, aby ten vydal platobny rozkaz. A samozrejme vsetky skutocnosti zdokladovat. Pokial mas vsetko potvrdene (datum prijatia reklamacie a pod), tak tam nie je vobec co riesit. Zalovanu sumu treba navysit o sudne trovy, urok z omeskania a naklady na tvojho pravnika ak ich vies vydokladovat.
10.07.2015 - 20:36:33
00
Ten Focus Sam sa mi velmi zapacil, len ako vravis je tam ta EVO vidla a Magura, coho sa tiez obavam. Ale zas vyhoda je, ze toho predajcu poznam uz viac rokov a v pripade reklamacie by som nedopadol tak ako teraz. Uvidim, ked sa mi vratia peniaze, tak asi este pobeham obchody, tak zvacim ci Canyon alebo nieco ine.

To odstupenie od zmluvy mam potvrdene postovou dorucenkou. Bola v tom aj splatnost nakupnej ceny, vsetko mam podlozene. Uvidim co vybavi pan z ochrany spotrebitela, fakt super clovek. A ak nic, tak to asi posuniem vymahacskej spolocnosti a ona sa s nimi uz babrat nebude.
11.07.2015 - 08:36:30
00
Caute, mam trocha dilemu,chcem jazdit trocha agresivnejsie+nejake skoky (nie velke zatial, len sa ucim) a neviem ci je na to moj sucasny bike idealny ( ci nedostava moc na budku) a uvazujem, ze by som sa posunul na canyon spectral 29 7.9 https://www.canyon.com/sk/mtb/spectral/spectral-al-7-9.html , ktory ma o nieco vyssie zdvihy a trochu prijatelnejsiu geo dole kopcom+teleskop, alebo by to az taky velky posun nebol a lepsie by bolo nejake endurko 27.5 napriklad. Momentalne mam zdvih vidlice o 10mm vyssi oproti origo, tak neviem ci by to bola az taka zmena, ale spectral mi pripada, ze by mohol zvladnut viac agresivnejsie jazdenie. 29" mi vyhovuju lebo mam 188 cm, takze sa citim na nich dobre. Keby mal na to niekto nazor tak diky

Zabudol som dodat, ze rad davam aj dlhsie vyjazdy, preto je dolezite aby to islo aj horekopcom
11.07.2015 - 16:46:09
00
Z Nervu na Spectral to zase až taký rozdiel nie je ale určite je citeľný. Ako dôvod na výmenu by som to ale nebral, skôr by som kúpil teleskop, pozmenil kokpit a pod. To endurko, napríklad strive (ten ale asi neni 19, že?) by si zmenu pocítil určite. Aj keď 29 vyhovujú, na tento štýl by som odporučil skúsiť aj 27,5. Tiež mám cca 189cm a 27,5 na endure (swag 50) mi prídu super.
11.07.2015 - 17:14:42
00
Strive som pozeral, ale ten je dost drahy v karbone a hlinikove su okolo 14-15 kg, co je dost . Nerve je v pohode, skor mam obavy, aby ho skoky nejak nepoznacili, ale zatial tie moje zvlada s prehladom.
11.07.2015 - 19:22:50
00
keyboard_arrow_up