29" moze byt rovnako obratny na tazsie jazdenie ako 27.5", obzvlast ak ti to vyvovuje a este mas aj vysku tvoju. Toto vobec neni o kolesach a 27.5=/= vsetok allmountain...

Ale zrovna 29" Spectral je navrhnuty dost konzervativne (a to aj oproti 27.5 verzii), a je tam vacsi rozdiel v geometrii nez byva uz teraz zvykom. Konkretne 68.5 hlavovka a 445 zadne vzpery (pre vsetky velkosti!) teda ziadny usmev dole kopcom nevycari.
V porovnani s tymto napr. novy Canfield Brothers Riot (140mm) ma 66.5 hlavu a 413mm vzpery v Mku. Suverenne najlepsi trailovy 29" bike na trhu podla mna.

Cize ak agilnejsi bicykel na dolekopec, netreba ist hned do Strivu, ale 29" Spectral tiez neni moc upgrade.

Co sa tyka Strivu, tam mas dobry postreh, hlinikove verzie su dost tazke (co je viac ich vybavou nez ramom), tam ma najvacsi zmysel karbonova verzia. Ale napr. 27.5" SpectralEX ma ledva 12.6kg a to uz je viac nez tvrda masina :- )
11.07.2015 - 21:04:08
00
29" moze byt rovnako obratny na tazsie jazdenie ako 27.5"
Mas odvahu toto napisat,len pockaj ked si to vsimnu hardcore enduristi :sweat: :x
11.07.2015 - 21:19:02
00
myslel si tento? https://www.canyon.com/en/mtb/spectral/spectral-al-7-0-ex.html, tak ten je na tom dost dobre, ale maju uz len L-ko a na moju vysku sa bojim, ze by to bolo malo, ale vahu a komponenty ma vyborne
11.07.2015 - 21:29:53
00
Pri regulernom Spectrali (obe velkosti kolies) je L-ko fajn pri tvojej vyske. Pri kratkom predstavci ako ma EX verzia je vsak reach skor kratsi a XL by ti asi viac sedelo.

Inak bicykel urcite neznicis hoci neviem ake velke skoky az mas na mysli, a mozno najlepsie pockat co prinesie 2016 (nie len Canyon nutne). Zrovna trailove 29"tky prechadzaju svojou najvacsou evoluciou prave teraz by som povedal. Mozes zatial upravit kokpit napr. na sucasnom bicykli a odpichnut sa od toho ci to je spravny smer.
11.07.2015 - 21:43:22
00
vidim, ze si z Ba, tak trail BK urcite poznas, davam tie najmensie skoky, co myslim, ze bike zvlada v pohode, len som chcesl trocha zmenit geo biku, aby som mal iny pocit pri jazde dole a nabral odvahu na nieco vacsie, ale mas pravdu nebudem to silit a pojazdim co mam a ked tak buduci rok, by som isiel do vacsich zdvihov. Jedine co ma laka je kupit teleskopku, co by zvysilo fun factor
11.07.2015 - 22:01:52
00
ten pocit pri jazde dole strminami po prechode z XC na AM geometriu (zo 70 na 66.5 hlavovy uhol) je absolutne neporovnatelny... miesta kde som XC musel prenasat (napr pred mostikom pred krizovanim modrej TZ z BK s asfaltkou) teraz zidem dole na bajku bez problemov... to je vec co mi na XC asi najviac vadila, ty mas na nerve podobny hlavovy uhol...
11.07.2015 - 22:47:15
00
ten usek pred mostikom dam aj stymto bikom, ale viem co myslis nemam taku istotu ked som v takom ostrom uhle na skoky a tak. chcelo by to este mat nejake endurko, len tak na fun:)
12.07.2015 - 01:14:06
00
Nazdar, rozmýšľam nad Canyonom na rekreačné jazdenie (hlavne poľné cesty/les) , občas niečo náročnejšie.
193cm/89cm 92kg, calculator mi ponúka veľkosť L na Yellowstone a Grand Canyon. V tejto cenovej kategórii (600-800€) lepšie bicykle asi nenájdem, však? Z týchto Yellowstoneov a Grand Canyonov ktorý má podľa vás najlepšiu cenu vzhľadom na kvalitu komponentov? Ktorý z nich určite nemám kupovať a ktorý by bol najlepšia kúpa?
12.07.2015 - 10:17:00
00
no neviem či to L ti nebude malé...ja mám 191 cm a mám objednaný XL grand canyon AL 5,9...očakávam ho cca o dva týždne..
12.07.2015 - 11:49:07
00
Krásnu nedeľu Vám prajem páni , mam v plane koncom týždna objednať konecne svoj vysnivany Canyon, no chcem sa este poradiť lebo sa rozhodujem medzi Strive al 6.0 alebo Specral al 8.0 , jedna sa o moj prvý full bike , bojim sa o zdvihy pri spectrale(140mm) oproti strivu(160mm), a pri strive na ten shapeshifter ci sa to nepokazí , taktiez aj ta váha . Vedeli by ste mi niekto napisať preco si zobrat ten a ten lebo som nakonci z nervami a nevem sa rozhodnut, jazdiť na tom budem veci kde sa viem technicky pohrať s bicyklom napumpovat adrenalin na poriadnom zjazde + vystup do kopca .. ďakujem
12.07.2015 - 13:46:38
01
To je trochu netypicky vyber, lebo zrovna Strive Al6.0 a Spectral Al 8 nemaju vela spolocneho. K Strivu sa blizia iba 7EX a 8EX. Tie su oba fantasticke, ako vahou (12.5kg), tak vybavou (Pike/Debonair; Pike/Inline).

Co sa tyka Strivu a shapeshifteru. Kazil sa, rozhodne prva seria kusov, s reklamaciami neni najmensi problem, ked sa pokazi, dalej sa na tom da jazdit bez problemov (v DH mode) a oni ti zatial poslu nahradny kus. Moj sa nepokazil (predpokladam ze to je tym ze som dostal uz neskorsiu verziu kedze som si Strive vyzdvihol v Maji.) a funguje skvele. Fakt to vyuzivam a robi to velky rozdiel do kopca (nejde vobec o pohupovanie, na to tlmice uz dnes maju pomalu kompresiu, ale ist dokopca na polovicnom sagu a lepsom uhle v predu je citelny rozdiel, enduro sa meni v bezny trail bike razom). Bacha, toto je vyhoda oproti inym 160+ monstram, lahky 140 trailbike stale stupa lepsie.

Problem ale je ze prave ten hlinikovy Strive , a obzvlast ta regulerna (non-race) verzia je znacny kompromis co sa tyka vahy. 14.5kg bez pedalov je vela. Da sa to zrazit na 14 premenou v jednoprevodnik a nahodenim bez dusi prip. este vymenou v lahsie obutie (HR2/Ardent na Spectrale je o pol kila lahsie kombo).
Race verzia zacina rovno o 700g lahsia kedze ma lahsie kolesa, daleko lahsie plaste a lahky jednoprevodnik. Ale samozrejme, mozno ti to az tolko nevadi, niekto vobec neriesi vahu a kopec inych znaciek (Banshee, Commencal,etc..) tak vazia bezne.

V zhladom na toto, by som bral hlinikovy Strive iba ak naozaj chces silnejsie enduro na tvrdsie jazdenie (a napr. aj bike parky si viac uzit). Pretoze Spectral EX toho zvladne rozhodne vela, a hlavne je fakt lahucky, co je za tu cenu uplne super, tam sa teda o ziadny kompromis nejedna.
Strive na druhu stranu, je znacne robustestnejsi bicykel ,obzvlast nazivo to vidiet, z fotiek to az tak nepoznat.

Treba si zadefinovat co su priority v jazdeni, ci vacsia univerzalnost, alebo maximalny pozitok dole kopcom za kazdu cenu.
12.07.2015 - 15:43:03
01
Trocha som si pozrel este aj tu vzduchovu vydlicu od foxu (Talas) a ze sa kazi .. tym padom mas pravdu stym vyberom. 8EX je drahy na mna, toko penazi nemam ta 7EX vyzera tym padom slubne. Verím ze tie 2 kg urobia dost , ale zasa za cenu zjazdu z ktoreho mi budu horiet usi to stoji :D, dalsi problem nad ktorym som neuvazoval je ze nemam auto a na tom bicykli sa musim dopravit aj po ceste do ciela a na strive to bude asi trocha obtiazne, verim ze si zjazd uzijem aj na spectrale no ten strive ma taha strasne .. je velky citelny rozdiel ten zdvih ? Ak sa smiem opytat v porovnani som nasiel este CUBE STEREO 160 HPA RACE 27.5 ked si odmyslim shapeshifter s porovnanim so strivom :)
12.07.2015 - 16:04:29
00
ahojte .. kde najdem ten kalkulator na vypocet velkosti ramu ? akosi ho nemozem najst .. nasiel som len toto https://www.canyon.com/sk/service/supportcenter/article.html?supportcenter_articles_id=156 .. vdaka
12.07.2015 - 21:59:59
00
jozkovicz treba bike hodit do kosika, potom to tam uvidis.
12.07.2015 - 22:29:10
00
to som nevedel, vdaka za info .. vyskusam :)
12.07.2015 - 22:36:55
00
keyboard_arrow_up