joko dovolim si s tebou nesuhlasit :) dezinfekcia cerstvej rany mi problem naozaj nerobi, takisto ako prilozenie vaty na cerstvu ranu a jej previazanie obvazom, tak sa to totiz robi ak nechces ten obvaz strhavat aj s kozou ;) jasne ze kvoli prkotinam ju ani neotvaram, som nejaky drsnak, ale rozkrikovat sa tu ze naco hento toto (pokial nie si vestec a nevyvestis si vzdy dopredu co sa ti stane, samozrejme), tak to uz je aj na moju drsnacku povahu dost. Ale mozno si o triedu vacsi drsnak.
27.01.2006 - 10:57:50
00
Ak si ustelieš na dráhe (cyklistický štadión, Bratislava), si odraný ako koza rohatá a potom keď ti doktor naleje na odrané stehno nejakú dezinfekciu - tak asi si začneš myslieť o dezinfekcii rany to isté čo ja. Ak by ma dvaja kamoši nedržali, tak si tú dezinfekciu sťahujem z rany rukami. A na rev sa zobudili malé deti v kočíkoch tak 2 km okolo.
Ak drbneš do autobusu, preberieš sa na druhý deň v nemocnici a poležíš si 6 týždňov v sádrovom lôžku s prasknutými krčnými stavcami - tak si tiež budeš myslieť to isté o lekárničke.
Ak niekoho uvidíš ležať na zemi s ranou na ruke a striekajúcou krvou, tak nebudeš hľadať lekárničku, ale strčíš špinavé prsty do rany, aby si podchytil tepnu a budeš sa modliť, aby odborná pomoc prišla čo najskôr.
Ak niekoho uvidíš ležať na zemi v bezvedomí, tak sa ho budeš snažiť dať do stabilizovanej polohy a v prípade, že má ešte pulz ale nedýcha, tak nebudeš hľadať resuscitačnú rúšku, ale budeš mu dávať čím skôr umelé dýchanie. A potom pôjdeš preventívne na test, či náhodou nebol HIV pozitív.

Pri bicyklovaní sú najčastejším poranením odreniny a zlomenina kľúčnej kosti. So zlomeninou si neporadíš. Na odreninu je najlepšie čím skôr opláchnuť, osušiť, natrieť zelenidlo a potom sucho a čo najviac slnka. Môžeš si ranu schovávať pod obväzmi, ale vtedy nedýcha, kvasí sa a hojí najmenej o týždeň dlhšie.
27.01.2006 - 21:30:14
00
Ja som sa vytrel tak nanjvys za bytovkou alebo pred ked som isiel z garaze.a bolelo to az az.ja som proti tym dezinfekciam staci voda.v lese keby som sa strel tak prve co ma napadne je makat domov.kym by si si ocistil tu ranu tak ta porazi od bolesti a potom by si este slapal tych 10-20Km presne ako ja.Tolko moj nazor.ale nemam nic proti lekarnicke.
28.01.2006 - 15:15:17
00
Mozno b sa mal ozvat bicyklujuci lekar a doporucit potrebne minimum.
29.01.2006 - 11:21:32
00
no moj brasko je bicyklujuci lekar a nenosi sebou nic, maximalne sterilny obvaz tusim :)
29.01.2006 - 13:23:33
00
sakra ale nemôže sa brať príklad s extrémov. bože chráň od takých zranení, ale lekárničkou to nikto nemôže pokaziť. viete aké sú najčastejšie zranenia pri autonehode. a predsa je predpísaná lekárnička - ktorá prd pomôže pri takých nehodách, ktoré sú pravdepodobnejšie ako na biku. zo zákona si ajtak robíme srandu, ale niekto ju tam predsa podľa niečoho presadil.

podľa vaších tvrdení by tam vôbec nemala byť. je to aj dosť málo pravdepodobné že by pomohla. na biku sú ale rozsahy zranenia oveľa menšie, takže pravdepodobnosť slabších zranení je vyššia.

záver: keďže je predpísaná lekárnička na auto (kde asi ťažko pomôže), prečo by nemohla byť na biku, kde pomôže z istotou vo viac prípadoch ako v aute(navyše je človek viac zraniťeľný aj pri maličkostiach na biku ako v aute). ???

nemôžte písať iba o extrémoch je to zavádzajúce. dovolím si opäť na tému iba extrémov, že v dvojičkách tiež nikomu lekárnička nepomohla, ani v černobiľe... na základe takýchto tvrdení to tu môžme zavrieť

nikomu neberiem, že sa zranil tak že mu nepomohla lekárnička. je mi to ľúto.

sorry, som podráždený, tak vypisujem...
02.02.2006 - 23:23:01
00
Tak ja mam so sebou vždy takú základnú sadu, párkrát som ju použil, našťastie to nikdy nebolo vážne.

Prvá vec, čo treba, je nejaká dezinfekcia (zinfikované rany vedia narobiť pekné prúsery) - čiže niečo v štýle jodisol. Ďalej dobrá vec nejaké slušné leukoplasty, prípadne vata, obväz a nožík. Taký základ na odreniny a menšie tržné rany. Zlomeninu tým neopravíš :)

JoKo: viem, že tá dezinfekcia je nepríjemná, ale radšej budem minútku skákať so zaťatými zubami ako mať eventuálne komplikácie spojené s infekciou
03.02.2006 - 00:01:35
00
Jano, uz som sa o teba zacinal bat :-)

Inak k teme, ono je tiez rozdiel spadnut vo vacsej rychlosti na drahe, kde si najprv spalis kozu trenim o podklad ako niekde na poli.
03.02.2006 - 07:54:41
00
njn, ziletkari a popaleniny :) asi by sa mali skusit po pade kotulat a nie suchat :D ...len rypem, nevsimajte si ma...
03.02.2006 - 09:00:27
00
kde si? nevidím ťa!
07.02.2006 - 17:40:05
00
Nebohý stary otec ktorý bol banik mi rozpraval že najlepšia dezinfekcia na drobne poranenia je moč. Samozrejme čerstvá. Toto mi potvrdil aj lekar, moč je po vylúčení ešte minimalne 30min. vysoko sterilná a obsahuje antibakterialne, protizapalove a antibioticke latky. V prípade nudze, sa može do pol hodiny aj piť.
17.07.2015 - 14:32:17
00
Lavega, to plati, ale len ked si zdravy. Ked mas nejaky zapal, tak moc sterilny (moc je ten moc, nie ta moc) velmi nebude.
17.07.2015 - 14:46:44
01
Samozrejme len u zdraveho človeka, zabudol som to tam napisat. Dakujem.
17.07.2015 - 16:07:02
00
No nekúp to za 3,99€ :)

Prílohy:

DSC01222.JPG
DSC01222.JPG 914.08 KiB thumb_up0thumb_down

DSC01221.JPG
DSC01221.JPG 1.04 MiB thumb_up0thumb_down

17.05.2018 - 08:44:42
01
je tam nejaka dezinfekcia ?
25.05.2018 - 08:34:23
00
keyboard_arrow_up