neviem síce koľko rokov už jazdíš na mtb, ale telo si vždy nejako zvykne, prispôsobí sa, preto radím trpezlivosť a striedať polohy rúk na riaditkách :P
03.07.2006 - 10:14:17
00
neviem síce koľko rokov už jazdíš na mtb, ale telo si vždy nejako zvykne, prispôsobí sa, preto radím trpezlivosť a striedať polohy rúk na riaditkách :P

A po par rokoch prilnem k biku,ze ma nebude vidno... :lol:
03.07.2006 - 12:47:09
00
zdar all v inom topicu som pisal o mravceni v rukach ja to mam vsak ine ... mam to od prveho dna v sezone kedy sadnem na bike a potom to mam tak dva tri mesiace po sezone (toto je moja druha sezona) a mam to take ze najmansi prst a prstenik na lavej ruke su 24/7 ako cudzie proste ich citim ze su tam ale velmo slabo napriklad ked vezmem nejaku flasu napriklad ja neviem fantu do pravej ruky a vrchnak chcem odsrobovat lavou proste to nejde... pretoze to len troma prstami neodtiahnem tak si to musim prehodit ...


ziadne take ze rozcvicenie pred jazdou nepomaha sedanku mam nadstavenu podla vypoctov z jednej stranky cize som nieco ako manik s 8mimi pstami co mam robit minulu sezonu to zacalo ked som si kupil bike a skoncilo cca 2 mesiace po tom ako som ho ulozil na zimny spanok teraz som ho vytiahol a hned je to tu naspat .... kazdopadne vyskusam tie gel rukavice .... zatial sa majte krasne .
27.06.2007 - 13:20:46
00
2warzone: no mam presne taky isty problem ako ty, ale ja to mam dost casto... 10 min na biku a uz citim mravceky...
27.06.2007 - 16:59:57
00
to zeropoint: tiez som to mal istu dobu dozadu, presne ako hovoris strpol malicek a prstennik + prislusna polka dlane na lavej ruke. zrazu to strplo, trvalo to asi 2 tyzdne a potom to len tak preslo.
teraz to pocitujem casto ked sa zobudzam, lebo pri spanku mam lavu ruku za hlavou a tak si tlacim na ten nerv. ale akonahle ju uvolnim tak za chvilu znova ozije.

mne to preslo samo. ale kazdopadne skus tie gelove rukavice, lebo to co popisujes je ovela dlhodobejsieho charakteru ako som mal ja
27.06.2007 - 17:52:17
00
Mával som aj ja, keď som začínal, potom som si kúpil rukavice a bolo po probléme. Niekedy sa to ešte dostaví, ale to asi preto, že zabudnem na pretiahnutie svalov a rúk pred jazdou.
27.06.2007 - 18:09:26
00
uz som pisal, ze mi tiez trpnu ruky pri bikovani, moze to byt aj z toho, ze mam sedadlo o 5 cm vyssie ako su rajdy, potom som nakloneny viac dopredu a ruky su potom viac namahane...
27.06.2007 - 19:01:23
00
Mravčenie bolo aj bude. jediná pomoc nebikovať. To máš ako s antikoncepciou neje..t. ale k veci.
občas mám aj ja tento problém aj napriek gelovým rukaviciam. Sedadlo mám nastavené o 10cm vyššie ako riditka (takto mi to vyhovuje) a odpozoroval som ....
ked šlapem na výjazdoch, ako na maratonoch (dupať) tak nemám problém ani s rukami ani so sedadlom.
akonáhle idem so synátorom klíďo, píďo (pre mňa, nie pre neho) tak ma bolia ruky po 5 km a zadok detto. Takže mi neostáva nič iné ako stále šlapať ...
možené riešenie je sedadlo nižšie ako rajdy, lebo v takejto polohe nedochádza trvalo k zaťažovaniu dlaní váhou jazdca, ale to je už iná disciplína.
27.06.2007 - 19:22:58
00
S tým mravčením mám aj ja problémy,pýtal som sa na to aj svojej doktorky,tá mi dala akési lieky,nestačil som ich ešte vyskúšať,ale povedala mi,že ak to neprestane ,bude to tým spomínaným nervom a vtom prípade by ma poslala na neurológiu či ako sa to volá,tam vyšetrenie,potom operácia,len neviem koľko by som nemohol jazdiť na biku,tak to nechám asi až na zimu.Ináč gel.rukavice aj ostatné už tu spomíňané som skúšal ale nič nepomohlo.
28.06.2007 - 09:34:40
00
tak v mojom pripade sezona pre mna skoncila a to znamena ze sa nejako vyjadrim ohladne mravcenia v paprcke

ako viete minulu sezonu som mal ten CTM rebel plus a celu sezonu mi trpli ruky potom som ho dal drahej ktora si znizila sedanku a ona nema problem ja som na tuto sezonu 2007 kupil conu calderu 07 a po asi tyzdni kazdodenneho jazdenia mi mravcenie prestalo a odvtedy pocas jazdenia sa mi to proste neprejavi nijako...

dalej som spozoroval ze ked se dim doma alebo v praci za kompom .... aby bolo jasno ze v praci som za kompom cca 9-10 hod denne a doma povedzme +5 dalsich ach je vonku skaredo ... a povedzme ze sedim tak lezmo v managerskom kresle (len pre predstavu) a tym padom mam ruky zarovno ramien volne polozene na stole tak mi po cca 10 minutach trpne lava ruka malycek prstenik a polka dlane a zapastia a to pri hrani wowka je dost nafigu takze sa vzdy musim zdvyhnut a posadit sa ako triezvy clovek a potom to do 20 minut prejde takze ono to podla mna ani nebude mat moc spolocne aspon v mojom pripade so zatlacenym nervom v ruke ako s chrbticou lekarka mi povedala ze mam nachladnutu krcnu chrbticu co je mozno pravda ale v mojom pripade to asi neplati

kazdopadne sedte pekne rovno

vela zdravia vam ktorim sezona nekonci nikdy a pohody tim co su ako ja;-)

tak zase na niekedy
26.09.2007 - 16:40:58
00
keyboard_arrow_up