Ja som celkom prekvapený chodom a funkčnosťou FOX Float 32 Performance. Viem, že Evolution bola dosť chybná séria, ale naopak táto Peformance im vyšla. Vidlica sa cca po 200 km rozhýbala, samozrejme, pravidelne ju čistím, hral som sa dlho nastavením odskoku, ale teraz som spokojný. Na zimu určite bude veľký servis. Píšem to len na margo toho, ak by sa niekto obával pruženia na Spectrale :-) Jazdím, takú slovenskú klasiku...asfaltový presun, šotolinovo-makadamové zvažnice, terén korenisto-kamenistý....sem tam to odlepím aj od zeme do skoku.
27.07.2015 - 15:51:33
00
No evolution mala seriu chybnych kusov v rocniku2013 ked bola CTD uvedena na trh, nejaka suciastka v patrone bola podimenzovana. Top nasledne hned opravili a a patrony menili. Vacsina ludi by aj tak nevedala povedat ci sa vozi na open cartridge(evolution) alebo na fitke(performance, factory). A tu je pekne vidiet ako jeden preslap absoutne pokazi povest , kazdy si len pamata ze evolution sa kazi. Pritom ich urcite destatisice funguju k absoutnej spokojnosti. Spominam si zas ze som cital ze evo ma lepsi odthr ako fitka bez cashimy...neviem mozno vie niekto porovnat kto jazdil obe. Ale kvitujem ze od buduceho roka uz bude len fit4 vsade, ono ked si to spocitaju asi to bude aj ekonomicky vyhodnejsie varabat len jednu patronu.
27.07.2015 - 16:45:32
00
tak ja si jazdim take lahke XC, sam pre seba, obcas si dam 1000miles :) ....a tak.....Ten servis ma aj tak najviac odradzuje od fulla


Servisu sa fakt netreba báť. Dva-tri krát do roka pozrieš ložiská, premažeš a jazdíš ďalej. A na to ti stačí iba momenťák a nejaká vazelina...
27.07.2015 - 17:48:42
00
Dva-tri krát do roka pozrieš ložiská


Co??:-) ak nejazdis vo vode, blate a necistis vapkou tak loziska nemusis riesit roky.(No dobre zalezi aj ci a ako su zakryte a ake maju puzdro) A co sa tyka servisu tlmica a vidly tak ak si mal doteraz HT tak ti garantujem ze servisovat budes davat tak casto ako si daval vidlu na HT :-) , tj vacsina ludi nikdy a aj tak to funguje ako ma.

johnnySVK Osobne by som najlacnejsi canyon nerve 6 nevymenil ani za najlepsie karbonove HT(keby som na nom potom musel jazdit a nemohol ho predat). Pokial nepretakas a naviac nemas ambicie na bednu tak drahe HT je absoutna sprostost. Full je neporovnatelne pohodlnejsi a jazditelnejsi aj na obycajnych polnych cestach a hrbolatom asfalte o lesnych chodnikoch alebo korenoch a kamenoch sa ani neda hovorit. Ako biker ktory jazdi pre radost uz na HT dobrovolne nesadnem nikdy. Skusil som to a cesta spat ozaj nieje pokial ta okolnosti(vacsinou len financne) nedonutia.
27.07.2015 - 19:19:01
00
Tak radsej to preventívne vyčistim ako nechať ich roky vydierať, ale tak každý jazdí inak.

K full-ht, nekonečná debata :D
Ja si myslím, že aj pre top pretekárov je lepší full ako ht pokiaľ to nie je úplne rovné.

Pocítiš to všade, vo výšlapoch, v zjazdoch, na rovinách. Je to pohodlné, vyšlapeš viac ako na ht (môj názor), nekopne ta to keď niečo nedáš. Rozhodne by som šiel do Nervu namiesto GC.
27.07.2015 - 19:24:18
00
a ak máš love na 9.9 nie je o čom :D
27.07.2015 - 19:26:07
00
A to aj 8.9 je slušný bajk.
27.07.2015 - 19:27:34
01
ak je moj vysnivany karbonove HTecko GRAND CANYON CF SL 6.9, mam sa na to vybodnut a radsej kupit hlinikoveho NERVE AL 9.9?? 10,8kg vs 12,3kg ....Nerve je este o 700eur drahsi..kua...rad by som skusil fulla...Ale....oplati sa to?? Vsetci tu chvalite tie fully...hmm


tiez sa rozhdujem presne medzi tymito dvoma :D inak aka je taka +- normalna hmotnost pre Al full, vel. XL ?


Naposledy upravil patooo dňa 27.07.2015 - 19:31:30, celkovo upravené 1 krát.

27.07.2015 - 19:28:37
00
Nj ze aj pre pretekatov je lepsi full o tom ziadna rec. Tu sme sa bavili ale asi v danej cenovej hladine. Top karbonovy full by bol inde. Co sa tyka tych lozisk tak aj po sezone 1x do roka je dostatocne myslim, ale ako pises, podmienky a rocny najazd robia obrovsky rozdiel.
27.07.2015 - 19:30:58
00
Prehodnocujem svoju zatial neuhradenu objednavku a rozmyslam, ci nieco z nizsie uvedeneho prislusenstva nepotrebujem, resp. viem pre to najst "dostupnejsiu" alternativu:

Patka - https://www.canyon.com/en/accessories/#category=parts&subcat=F09&id=38695

Aka velka sanca je, ze sa zlomi? Je to nevyhnutne kupovat?

Stojan - https://www.canyon.com/en/accessories/#category=accessories&subcat=Z06&id=30357

Nejaky tvarovo podobny, lacnejsi? Ebay, aliexpress? Hladal som, nenasiel som..

Mudguard - https://www.canyon.com/en/accessories/#category=parts&subcat=F02&id=49185

Nie je lepsi marsh guard?
27.07.2015 - 19:49:05
00
Blatníček som si vyrobil stojan kúpil v lidli ale pätky si objednaj aj dve, jednu určite !
27.07.2015 - 19:51:39
01
jj päťky si určite kúp. Tie na pulte na sk isto nezoženieš a byť imobilný kôli čakačke....
27.07.2015 - 20:44:29
00
to sa tak lame, tie patky? nemam s tym skusenost..
27.07.2015 - 20:55:46
00
Vacsinou ju ohnes,zlomis malokedy. A to je vlastne aj jej ucel - "ohnut sa", je to naschval navrhnute ako slabe miesto.
27.07.2015 - 21:01:23
00
Ja som tiez jednu priobjednal. Ked chytis nejaky suter alebo koren alebo pniak ... vtedy sa to zvykne zlomit :)
27.07.2015 - 21:05:00
00
keyboard_arrow_up