Toto som cital nedavno na ceskom fore: http://www.cyklodiskuze.cz/silnicni-kolo/3585-tak-jaky-to-dneska-bylo/?p=8
Prispevok od borja 37176
28.07.2015 - 12:52:04
00
tiez sa na hradzi pridam, ale nevrieskam po nikom (v tej rychlosti) ze ci mozem, jednoducho sa mu ukazem, aby ma zaregistroval a vedel o mne, potom popripade prestriedam. A takisto ked sa za mna niekto zavesi, tak ocakavam ze mi da o sebe vediet, nemusi hovorit, len aby som ho zaregistroval. Ja nie som povinny sledovat kazdu chvili sa otacat kto je za mnou, ked idem po hradzi kde nikam neodbocujem. Ale dat o sebe vediet by mal, aby som smrkal na druhu stranu, alebo mu zacal ukazovat diery na ceste a podobne.
A ked nechce striedat? nevadi, keby som siel sam tak sa pre mna nic nemeni, nemozem vediet ci nema v nohach uz 100km a je rad ze sa trochu zvezie, ale nema sil na tahanie, je mi to jedno.
28.07.2015 - 13:22:42
03
Ja som minule dobehol vlacik troch ziletkarov, takeho stredneho veku. Tak reku ked budu striedat pridam sa, ale nemali zaujem. Do vlacika ma nepustili a nebudem sa medzi nich nasilu tlacit. Chvilu som sa zviezol (asi 4km) a potom ma uz to ich tempo neuspokojovalo, tak som im zmizol v dialke.

Teraz mi napalo, ci som sa nechoval ako hulvat. :D
28.07.2015 - 13:28:09
00
mali ta 3x oplut :D

Podla testov z wind tunnela predsa jasne vyplyva, ze pri jazde v haku benefituje nielen jazdec v zakryte, ale aj veduci jazdec! Malym percentom, ale predsa. Ked niekoho taham zaveseneho v haku, tak mi ulahcuje. Benefituju obaja.

Vacsi benefit je oholit nohy, tvar a hlavu :lol:
28.07.2015 - 13:40:39
00
hlavu pod prilbou? to pomôže? :) takže keby jazdím bez šatky tak som ešte pomalší?
28.07.2015 - 13:42:45
00
A ked nechce striedat? nevadi

Ani mne .. minule som tahal korculiara, ale to bolo v Piestanoch, tam je iny svet. Slusni, prijemni a vobec , aj trava je tam zelensia, kopce vyssie (ale nie prilis), voda, priehrada, proste vsetko. Nie ako dedina na Dunaji v ktorej byvam :D
28.07.2015 - 13:42:58
00
hlavu pod prilbou? to pomôže? :) takže keby jazdím bez šatky tak som ešte pomalší?

Praveze prilba brzdi. A satku si musis previazat cez oci, usi a nos, aby vzduch volne obtekal.
28.07.2015 - 13:44:01
00
ale potom by mi prípadní hákujúci ukradli ešte viac energie :)

príspevok 6000? no asi je čas na čas neprispievať :)
28.07.2015 - 13:44:58
02
Kedze uz koncis, tak teda R.I.P. :D
28.07.2015 - 13:47:16
00
lapaloma : ale ked mas satku cez oci, tak je to ok. Co nevidis, to nevadi. A s prispevkami si nerob starosti. Proste za kazdy prispevok si das 1km po hradzi. Za potiahnutie hakovaca dostanes bonus 1 volny prispevok za 5km tahania.
28.07.2015 - 13:48:13
00
Sa mi len potvrdzuje, ze som asi nahluchly. Hovorit niekomu, ze som v haku? Na mna ked niekto z haku rozprava, tak pocujem hovno. Predpokladam, ze o jazde v 20kmh s vetrom do chrbta sa nerozpravame. :D
A ak niekomu vadi, ze sa som sa pridal, tak naozaj treba otvorit hubu. Dozadu pocut, dopredu je to horsie. :-)
28.07.2015 - 14:00:01
01
... Umyselne prudke brzdenie je sposobenie prekazky.

som zvedavy, ako budes vysvetlovat policajtovi, ze ten pred tebou svojim brzdenim sposobil prekazku pre teba :)
mas predvidat ...
na vine je vzdy druhy, ak je prvy triezvi (cisty) :)
28.07.2015 - 14:05:26
00
Ja ak niekoho dobieham, tak ho predbehnem, pozdravím, poviem mu, že ak chce, tak nech sa za mňa zavesí.
Ak chce, zavesí sa.
Samozrejme, že mu potom pekne ukazujem jamy.
Už sa mi stalo, že som ťahal niekoho aj cez 20km a prežil som to.
Samozrejme, že keď nešlo nič, tak sme išli pekne vedľa seba a prehodili aj pár slov.
28.07.2015 - 14:18:40
02
Ja som doteraz netusil, ze to moze niekomu tak vadit. Ja som v haku jazdil len par krat s dohodnutou partiou ale ma to dost stresovalo, radsej idem sam ale ak sa za mna niekto zavesi nemam s tym problem.
28.07.2015 - 14:36:44
00
Na tejto diskusii vidieť hlavne rozdiel medzi Mtb a cestnými jazdcami. Mtb nie sú zvyknutí jazdiť moc v háku a aj na súťažiach sa to častejšie považuje za niečo zle, aspoň taký pocit z toho mám a preto to nemajú radi ani na hrádzi. Ja osobne som veľmi rad ked niekoho stretnem a viem s ním pokecať a pojazdiť. Jazdím vačšinou s niekym tak som zvyknutý na jazdu v skupine, takze mi to nejak nevadí aj ked na niekom vidím, ze nie si až tak istý tým čo robí, akurát dávam viac pozor ja.
Ešte som zabudol, pôvodný autor je nejaký trol čo si robí srandu, lebo si neviem predstaviť, ze tie príspevky písal niekto seriózne.
28.07.2015 - 14:48:46
00
keyboard_arrow_up