Nazdar,som tu novy a potreboval by som poradit s vyberom horskeho bicyklu ktory chcem kupovat koncom mesiaca a nakolko som uz peknych par rokov na ziadnom nesedel,netusim aka znacka je lepsia,ktorej sa zase radsej vyhnut...
Mal by byt celoodpruzeny,kotucove brzdy,prevodov viac nez 18,idealne 28 a cena niekde okolo 1000€.Idealne z eshopu niekde tu v BA.Ak niekto vie poradit budem rad,kludne aj viac modelov,nech je z coho vyberat a tiez uplne nechapem velkostiam,pozeral som neake tabulky ale na kazdej bola pre mna odporucena ina velkost ramu,meriam okolo 178 cm,tak neviem aky ram je pre mna vhodny...
03.08.2015 - 00:08:24
00
Tych 28 prevodov by si mal rad v usporiadani 2x14 alebo 4x7?
03.08.2015 - 06:15:09
015
Za 1000€ by som celoodpruzeny ani nekupoval,ak z neho chces mat aspon nejake potesenie a nechces aby sa hned rozsypal pod zadkom.Bud porozmyslaj nad HT alebo nad bazarom ak trvas na FS.
03.08.2015 - 06:16:14
00
Sulas s Kaprak , moznosti su uz naozaj slusne HT, bazarovy full , alebo navysit rozpecet aspon na 1500.

A z kazdeho aj priklad hned:
HT http://www.radon-bikes.de/en/bikes/mountainbike/hardtail/zr-team-29/zr-team-29-80/
novy full do 1500 https://www.canyon.com/mtb/nerve/nerve-al-6-0.html
bazar - na pohlad pekna predvadzacka - http://www.mtbiker.sk/bazar/bicykle-celoodpruzene/235561/ktm-lycan-273-velkost-l-2015.html
03.08.2015 - 08:09:49
01
Zo zahranicia objednavat nebudem a canyon som u nas nevidel,vies odporucit neaky iny,u nas dostupny bike?Ten bazarovy mi uz niekto odporucil,no ked uz za to tolke peniaze dam,rad by som k tomu mal aj zaruku,takze bazarovku asi riesit nebudem...
BTW velkostne by mi sedel?Aka je velkost L?
Tych 28 prevodov by si mal rad v usporiadani 2x14 alebo 4x7?

Jasne ze 4x7...
Za 1000€ by som celoodpruzeny ani nekupoval,ak z neho chces mat aspon nejake potesenie a nechces aby sa hned rozsypal pod zadkom.Bud porozmyslaj nad HT alebo nad bazarom ak trvas na FS.

Co je HT a FS?
03.08.2015 - 12:00:46
00
@potovac - ok tak asi sa moc nevyznas do bikov a nejaky novsi si nevidel ani z rychlika (alebo si robis srandu rovnako ako si robia s teba) 4 pily vpredu nema samozrejme ziadny..
FS - full suspension HT - hardtail . A znova odporucam kupit ten z nemecka, je to najlepsia volba a vobec nicoho sa obavat nemusis ani co sa tyka zaruky. Je tu o tom mega vlakno citaj. Na vysku 180cm je ideal ram tak 19" - 48cm.
Vyhoda toho nakupu canyonu sa zacne stracat ak vies nakupit bajky so zlavou cca 20% , lebo tomu nerve al 6 odpovedaju bajky inych znaciek(giant, cube, ghost...) tak za 1700€+ pred zlavou. Lacnejsie kupovat je nezmysel, su na nich komponenty (hlavne vidla a tlmic) ktore nestoja za moc tj nebudu nikdy fungovat ako tie kvalitnesjie, resp sa rychlejsie pokazia. Ostatne osadenie je tiez horsie, zakladna sada po ktorej by si sa mal pozerat je aspon deore, lepsie SLX alebo XT. Aj na tom canyone su brzdy len acera 396 co uz podla mna nieje nic moc , ale ako tak funguju.


To KTm podla obrazku vyzera 19ka http://www.ktm-bikes.at/en/bikes/full-suspension.html?action=bike_details&bike_id=422&cHash=a1a1368785c949ef5376b497570be876 je to aj hore pod sedlovkou napsiane cosi take.Takze by sedel presne. Inac novy bajk za 1100 vs bazarovy za rovnaku cenu(s povodnou cenou 2500+), komponenty na tom jazdenom budu sluzit s velkou pravdepodobnostou (ak to niekto fakt nezhumpoval) dlhsie a spolahlivejsie aj napriek tomu ze su uz pouzivane a budu komfortknejsie co sa tyka ovladania ako tie na novom. bajku za 1100.
03.08.2015 - 12:21:26
00
2 tyzdne do zadu som na jeden v Auparku pozeral,ale niako detailne som si ho neobzeral.Nevedel som ze 28 prevodovy nieje,ale uz viem ze je 27 prevodovy.Tu ma zaujima preco niesu 4 pily v predu?A kolko max prevodovy bike je,30?
Full suspension je asi plne odpruzenie ale co je hardtail?
To je sice pekne,ze budu sluzit dlhsie a spolahlivejsie,ale ja nemam sancu pri kupe zistit ci to je zlumpovane alebo nieje,neodhadnem v akom stave je ten predavany bajk...
Bike budem vyuzivat vacsinou na hradzu,po meste a neskor mozno na Kamzik...
03.08.2015 - 13:23:53
00
Tak to si na to vyuzitie a za tie prachy kup HT, tj hardtail, tj bajk co nema vzadu odpruzenie. Vpredu je max 3pila, nieje dolezite kolko ma bajk prevodov celkovo, ale kolko ma vzadu, potom mas celkovo x3, 2alebo x1. Dnes uz castejsie vpredu len pily, niektore bajky maju dokonca len jednu. Na bajku za 1000 chces mat vzadu 10 prevodov, tj aby tam bola sada aspon deore alebo SLX.(deore je uz slusna vstupna sada strednej triedy ktora nieco vydrzi a ma uz aj vsetky technologie z vyssich rad ta sucasna, tj je 10 rychlostna a aj deore brzdy m615 su spickove)
V susednom vlakne som prave odporucal doby bajk v tej cene post984190.html#p984190 a aj v prispevku za mojim mas dalsie dobre volby, radon alebo ctm. Ja osobne by som isiel byt tebou do CTM v 27,5 tj http://www.ctm.sk/model/mtb/caliber-3-0/matna-cierna-strieborna ma uz naozaj dobre komponenty(cele na deore vratane brzd, ziadne barlicky ako acera brzdy ako napr na tom canyone), spickovu vidla, idealnu velkost kolies na tvoju vysku, netreba tam nic menit. Kupis to u nas a dostanes este aj zlavu takze za 900-1000 ho zozenies. Na tvoju vysku tu strednu velkost 19"
03.08.2015 - 13:39:04
00
Este taky detail,treba pozerat aj na vahu,ked vazim 100 KG?Citam si clanok ako spravne preradovat,je mi vacsinou vsetko jasne,ale asi som uz zabudol na akych prevodoch sa na bajku zastavuje,aby som sa potom v pohode rozbehol bez "prehadzovania za statia" ?
Asi bude najlepsie ked navstivim neaku predajnu a tam si vyberiem neaky bike,odskusam ho a nasledne na nete kupim,ak mi bude vyhovovat.Nepoznas neake predajne v Blave,jedine co mi je take zname je kaktusbike...
03.08.2015 - 14:12:35
00
100kg je v pohode, ramy ta unesu, skor pozeraj aby ta vidla mala 32mm nohy, tj ziadne tie 30 a28mm osekane. Plus by bola pevna oska vpredu aj vzadu , ale to bude problem pri tejto cene.

Z tych predajni co mam ja v okoli a kam chodievam
bajlkula stare mesto
velocity (na kruhaku smerom na zeleznu)
Sportservis biskupice + petrzalka
zanzo bajkalska
a kaktus a este su v dubravke a karlovke ale to nieje moj smer. Plus kopec mensich kade tade po sidliskach.

Radenie neries rozbehnes sa po rovine aj na najtazsom a da sa aj prehodit na tychto novych prehadzovackach aj rovno zo statia(len do toho nedupat vtedy).
Na tvojom mieste by som siel ako prvy pozriet ten caliber 3 ten ma ozaj dobru vidlu aj vsetko ostatne, ako som uz pisal. Mali by predavat CTM v kaktuse aj sportservise, lepsie tam odbehnut pocas dna, nie po 16-00 ked tam maju naval a nemaju cas sa ti venovat.
03.08.2015 - 14:22:52
00
Ta Bajkula je celkom blizko,no asi bude problem s parkovanim,Velocity asi viem kde je a Bajkalska by mohla byt este po ruke.Skusim to teda pobehat ked bude casu a urcite napisem co som zistil.Mensie asi moc nie,potrebujem aj poradit od niekoho kto sa vyzna...

Jj tak som to tusim riesil volakedy,ze som zdvyhol zadne kolo...

Budem potrebovat aj neaky poriadny zamok na to,videl som zrovna pred par dnami reportaz na tuto temu,len neviem nazvy tych zamkov,co o nich hovori,ze su takmer neprekonatelne,neviete poradit?
http://videoarchiv.markiza.sk/video/televizne-noviny/televizne-noviny/33679_televizne-noviny
11ta reportaz...
03.08.2015 - 14:40:53
00
Staci ti hocjaky lacny zamok, ten bajk nemozes spustit z oci, nenechavat zamknuty bez dohladu, treba ho mat stale na ocich a uskladnit v byte v dome, ziadna pivnica, inac on prides velmi rychlo a ziadny zamok ti nepomoze - citaj tu nase vlakno o kradnuti bajkov v tomto fore, mozno budes prekvapeny.
03.08.2015 - 15:06:50
00
V byte pren nieje miesto,preto chcem ten neprerezatelny zamok,byvam v mensom bytovom dome a pivnica je este zatvorena mrezovymi dverami,takze bez kluca sa tam nik nedostane.
Aj vonku,rad by som si dal pohodlne niekde kofolu a nie sa stale strachovat kde mam bajk,nie vsade si ho mozem opriet priamo o stol,samozrejme tym nechcem povedat ze ho necham 100 metrov odomna.

cyklohouse poznate?
03.08.2015 - 15:44:09
00
V byte pren nieje miesto,preto chcem ten neprerezatelny zamok,byvam v mensom bytovom dome a pivnica je este zatvorena mrezovymi dverami,takze bez kluca sa tam nik nedostane.
Aj vonku,rad by som si dal pohodlne niekde kofolu a nie sa stale strachovat kde mam bajk,nie vsade si ho mozem opriet priamo o stol,samozrejme tym nechcem povedat ze ho necham 100 metrov odomna.

cyklohouse poznate?


No precitaj si prispevky 1000 placucich co im slohli bajk z pivnice od ktorej malo kluc len 5 ludi a podobne a je tam trojo dveri a bol cim kolvek zamknuty. Proste vzdy sa najde sused alebo niekto kto pomoze...HT za liter bije do oci, nesiel by som na nom na kofolu nikam kde si ho neoprem o stol.
No ale mozno budes mat stastie. V kazdom byte je nan miesto len ho ludia casto nevidia, a ked im prvy bajk slohnu zrazu tam uz miesto bude :-)

A ako uz niekto mudry povedal , ked nketo tvoj bajk ozaj bude chciet ziadny zamok ti nepomze, pretoze ta z neho skopne na ulici. :-)
03.08.2015 - 16:06:05
00
Podla mna nikto zo susedov ani nebude vediet ze neaky bajk mam a toboz nie ze ho mam v pivnici a este ani nevedia ktora pivnica je koho,takze aby toto vypatrali,musel by som mat v baraku detektiva.V pivnici zrejme skoncia aj elektrony od auta za liter a tie do bytu fakt nedam :D
V byte som uz bajky mal a vyzeralo to dost naprd,nehovoriac o tom ze to zavadzalo,takze tudy cesta nevede...

Budem jazdit so zamknutym bajkom :D
03.08.2015 - 16:49:00
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Horské)
keyboard_arrow_up